Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming - połączenia zablokowane


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Roaming - połączenia zablokowane

Witam,

posiadam dwa numery w Orange - służbowy (abonament) oraz prywatny (na kartę). Ostatnio gdy przebywałem za granicą i chciałem wykonać połączenie z telefonu na kartę - wyświetlał się się komunikat "połączenia wychodzące zablokowane". Oczywiście roaming miałem włączony, mogłem swobodnie smsować.

Jeszcze bardziej dziwne zachowywał się gdy (dla testu) zadzwoniłem z telefonu służbowego na prywatny - w słuchawce był normalny sygnał połączenia natomiast ten na kartę nawet nie drgnął, po czym przychodził sms o czasie rozmowy i pobranej kwocie (za połączenie odebrane).

Czy ktoś z Was spotkał się już z podobnymi przypadłościami i będzie w stanie wytłumaczyć mi o co chodziło. Z góry dzięki.

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming - połączenia zablokowane

W niektórych krajach nie działa proste wybieranie.
Musisz wybrać najpierw kod *123*00 prefiks numer telefonu# i zielona słuchawka (np. *123*0048510100100# ) a potem oddzwoni numer z centrali i zestawi połączenie z numerem docelowym.

Czasem pomaga zmiana ręczna operatora roamingowego na innego, o ile w danym kraju jakiś obsługuje proste wybieranie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Roaming - połączenia zablokowane

To była Kuba, a tam działa tylko jeden operator komórkowy 🙂

Dzięki za wskazówkę z kodem..


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Roaming - połączenia zablokowane

Bardziej martwi mnie jednak pobieranie środków, pomimo braku jakiegokolwiek powiadomienia, nie mówiąc o połączeniu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming - połączenia zablokowane

Jakie środki są pobierane?
Może masz internet włączony?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Roaming - połączenia zablokowane

Tak jak pisałem w pierwszym poście - pobrane zostały środki z telefonu na kartę za połączenie odebrane, pomimo braku jakiegokolwiek połączenia (telefon nawet nie dzwonił).

Internet mam wyłączony.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming - połączenia zablokowane

Nie pisałeś o tym w pierwszym poście. Jeśli nie wykonywałeś/odbierałeś połączeń i też nie było to np. przekierowanie na pocztę głosową, to złóż reklamację.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Roaming - połączenia zablokowane

Z pierwszego posta:

"(...) Jeszcze bardziej dziwne zachowywał się gdy (dla testu) zadzwoniłem z telefonu służbowego na prywatny - w słuchawce był normalny sygnał połączenia natomiast ten na kartę nawet nie drgnął, po czym przychodził sms o czasie rozmowy i pobranej kwocie (za połączenie odebrane). (...)"


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming - połączenia zablokowane

Widoczne masz pocztę głosową. Ona jest płatna w roamingu. Bądź podobną usługę. Jeśli nie, to złóż reklamację.