Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

Ponieważ ostatni wpis z tym związany znalazłem z roku 2017, to proszę o udzielenie odpowiedzi jak z tym jest obecnie w sieci Orange:

 

- ile ich można otrzymać? i w jakiej formie: jedna pula np. 8, 16,...itd., czy np. 4+8, 4+16, itd.

- czy jednakowo jest dla użytkownika indywidualnego i dla firmy, czy jakoś inaczej, a jeśli inaczej to jak?

- czy adresy są z poza listy SPAMM ? Pytam bo kiedyś w Neo był z tym spory problem.

- Wisy do Rev DNS (najbardziej chodzi mi o usługi związane z serwerem e-mail) - można uzgodnić z Orange, czy to jest jakiś problem? 

- ile to wszystko kosztuje? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@AnonimInfo z zasłyszenia : do Neostrady dodawany jest pakiet usług dodatkowych, nazywa się pakiet L. w skład tego pakietu wchodzi min stały adres IP. Pakiet kosztuje 45 zł netto( jeśli dobrze kojarzę)
do tego doliczasz koszt samej Neo jako usługi podstawowej (nie istotne czy na miedzi czy FTTH)

Tyle się dowiedziałem

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@Anonim  to o co pytasz, zaadresowane jest dla firm i raczej dużych, klient indywidualny, obecnie, nie ma szans na takie usługi. Jeśli jesteś klientem biznesowym/ masz firmę, to dopytaj co i jak na infolinii , oferta jest elastyczna tylko czy cię na to stać... Bo to nie zamknie się w 1k zł miesięcznie.

Klient biznesowy:

Nasi Biznes Eksperci są dostępni:

pon.-sb. 6:00-23:00
Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

Ok, ale jeszcze chciałbym wiedzieć jak to jest z klientem indywidualnym.

Może dostać publiczne i stałe IP np. w ilości 8 szt., albo chociaż 1 użyteczny? Czy zawsze są one dynamiczne ?


Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@Anonim publicznego adresu nie dostaniesz, to zarezerwowane jest w Orange, dla klienta biznesowego, tym bardziej puli IP. Takie coś można załatwić u lokalnego dostawcy internetu, ale tanio nie będzie.

Internet Mobilny Orange, ma Orange VPN i stały IP, wychodzi to dużo taniej, ale trzeba być w zasięgu BTS i modem LTE z agregacją pasm dobry posiadać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@Anonim  Może dostać. Słyszałem o Neo z jednym adresem publicznym. NAT po stronie operatora. Z czym to się je do końca nie wiem, ale się dowiem...

Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@agat13  No super !

 

Z góry dziękuję ! 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@agat13  ale to co piszesz to na miedzianym łączu, trochę to wolne będzie, w erze światłowodu 😉

Anonim

Nie dotyczy

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@Anonim A istnieje jakiś cennik tych usług w Orange? Ciekaw jestem o jakich kwotach rozmawiamy.

Konfiguracja adresów IP na ruterze musi się odbyć niezależnie czy usługa jest na Neo czy na FTTH czy innej usłudze gdzie podawany jest Internet. Adres sieci (pula), maska, brama i zakres adresów użytecznych i tak musi być konfigurowany. Wpis do rev DNS to też nie są jakieś cuda o ile klient ma swoja domenę. Tak, ze wielkiego nakładu pracy tutaj nie widzę. Inna spraw gdyby ktoś chciał mieć GBP. Ale to już zupełnie odrębny temat...

 

Mnie interesuje podstawowy zakres konfiguracji usługi dostępu do Internetu i cena.

Nie przesadzałbym również z tym, że to usług "kosmicznie" drogie.

Drogie to było 20 lat temu.

 

Skoro teraz przepustowość w okolicach 100-300 Mb/s można dostać za ok. 100-150 PLN to ile może kosztować 8 adresów i wpis do revDNS ? 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@Anonim: cenniki bez problemu wujek google Ci podrzuci. Według oficjalnych źródeł* stałe IP na łączu światłowodowym jest tylko dla firm i to przy prędkościach 1Gbps. Cena takiego pakietu to około 71PLN plus VAT miesięcznie.

Ale tak naprawdę to o konkrety musisz pytać Orange, nie jego klientów.

 

*https://www.orange.pl/male-srednie-firmy/internet-dla-firm


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Publiczne i stałe adresy w usłudze FTTH

@AnonimInfo z zasłyszenia : do Neostrady dodawany jest pakiet usług dodatkowych, nazywa się pakiet L. w skład tego pakietu wchodzi min stały adres IP. Pakiet kosztuje 45 zł netto( jeśli dobrze kojarzę)
do tego doliczasz koszt samej Neo jako usługi podstawowej (nie istotne czy na miedzi czy FTTH)

Tyle się dowiedziałem