Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Cześć! Pytanie zadałem na czacie orange, zostawiłem numer i po 3 tygodniach czekania postanowiłem napisać tutaj. 

 

Jestem na etapie budowy domu jednorodzinnego, lada moment rozpoczną się prace wykończeniowe. Ulicą biegnie światłowód Orange. Chciałbym, żeby na tym etapie wybudowano mi przyłącze światłowodu ze słupa do domu, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak to zamówić, zakupić. Czy musze podpisać umowę z Orange na dostawę usług (internet, telewizja) i dopiero to uruchomi proces? Wprowadzam się za 6 miesięcy, więc nie potrzebuję jeszcze usług, ale jeżeli to konieczne to zamówię już teraz. Zależy mi, żeby światłowód zakopać teraz i potem nie rozgrzebywac ogródka, podjazdu. Będę wdzięczny za pomoc! 🙂

 

___________

* Temat przeniesiony z Szukam oferty - moderator Bartłomiej

25 ODPOW. 25

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Zakop peszel przez ogródek z domu do ulicy. Jeśli ty tego nie zrobisz to technicy będą musieli. Polecam też doinformować się w salonie/infolinii czy twój dom jest "w zasięgu". Jeśli nie to pisemko do Skierniewic i powinni cię podłączyć (sam to przerabiałem ale u mnie jest instalacja ziemna) 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Cześć, dziękuję za odpowiedź. 🙂 Dom jest w zasięgu, sprawdzałem z Orange. 

 

Czy na pewno technicy będą otwarci na wykorzystanie peszla położonego nie przez nich? No i podtrzymuję pytanie co uruchomi proces podłączenia światłowodu ze słupa do domu. 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Technicy będą nawet dziękować, bo to dla nich 30 minut pracy pociągnąć światełko przez gotowy peszel zamiast kopać. Poces podłączenia zaczyna się w momencie złożenia zamówienia w salonie lub na stronie czy infolinii. Zostanie umówiona wizyta techników, którzy przyjadą z umową i podłączą usługi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89  wszytko zależy od tego jak daleko jest od domu do słupa, jaki teren jest między nimi ( Twój prywatny czy gminny- jak gminy to gorzej, bo powinieneś ustalić, że coś zakopujesz i na jakiej trasie) , jak masz w planach domu sieć wewnętrzną LAN itd.. 

Przede wszystkim od słupa do domu musisz ułożyć nie peszel, a Arot lub HDPE najlepiej z pilotem. Od końca rury w domu zapewnić przelot do miejsca, gdzie będzie serce sieci LAN. 

Jak się uprzesz, to sam kupisz kabel FTTH i ulozysz, ale to bym zostawił technikom. Powiedz i opisz więcej detalu, my podpowiemy więcej. Podstawy już znasz.. 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Sytuacja wydaje się prosta: działka budowlana przylega do drogi publicznej (działki drogowej), na niej stoi słup (po tej samej stronie, 30 cm od granicy działki). Na tyłach domu (z drugiej strony działki) mam zaplanowane pomieszczenie techniczne z szafami rakowymi - serce domowego internetu. Stamtąd rozprowadzenie na dom. Z tego pomieszczenia wyprowadzony jest peszel z kablem na zewnątrz działki.

 

Podsumowując informacje od Was:

* od tego peszla prowadzę Arot lub HDPE z pilotem dookoła domu i kończę przy słupie;

* zamawiam usługi Orange, które wszczynają procedurę podłączenia;

* umawiam się z technikiem na podłączenie i z całą pewnością wykorzysta on położone przeze mnie Arot lub HDPE.

 

Czy macie wskazówki co do prowadzenia rur po działce? Unikać jakichś kolizji, np. z podjazdem gdzie będzie nawierzchnia żywiczna? Lepiej pójść drugą stroną dookoła?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


@syroB89napisał(-a)

Dom jest w zasięgu, sprawdzałem z Orange. 


pod Twoim konkretny adresem pojawia sie mozliwosc podlaczenia swiatlowodu?
czy masz na mysli zasieg bo slupy sa obok Twojej dzialki?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89  koniecznie pilot, bo to są dłuższe dystanse i  nie wolno zaginąć, załamywać rurek. Robić ostrych zakrętów. Zapasu rury zostaw tyle, aby można było wyłożyć na słup około 3m dla bezpieczeństwa kabla


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@PARANOJA Na mapie Orange pod adresem pokazuje dostępność światłowodu, sąsiedzi korzystają ze światłowodu, na infolinii Orange konsultant potwierdził możliwość skorzystania z istniejącego światłowodu. Jakoś jeszcze powinienem to sprawdzić? 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89  to w zupełności wystarczy, ja osobiście na Twoim miejscu złożyłbym zamówienie na instalację przyłącza światłowodowego już teraz (oczywiście jeżeli za niedługo masz zamiar zamieszkać w nowym domu), reszta tak jak mówi kolega @agat13  w swoich postach, na forum były już takie tematy i koledzy robili takie ułatwienia dla techników z powodzeniem.