Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przesunięcie słupa ze światłowodem


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Przesunięcie słupa ze światłowodem

Hej, mój problem wygląda następująco:
na mojej działce stoi drewniany słup telekomunikacyjny, od którego idą 2 kable do słupa na działce moich rodziców. Nie przeszkadzaloby mi to gdyby nie fakt że kable idą dokładnie przez środek działki, na której chciałabym budować dom, a póki co nie ma takiej możliwości. Jednego kabla rodzice nie używają, więc teoretycznie można by go ściągnąć, ale niestety używają światłowodu i jest im to potrzebne. Nie wiem jak mam to obejść, czy mam osobiście z mapami iść do Orange i porozmawiać co będzie najlepsze, czy wysyłać wnioskii o przesunięcie? Dodam że światłowód jest z innej firmy, nie z Orange.

31 ODPOW. 31

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przesunięcie słupa ze światłowodem

@monka123 czy nieużywany kabel należy do Orange, czy też do innego operatora?

W przypadku światłowodu zgłoszenie zrób do operatora światłowodu. Orange nie zajmuje się nie swoją infrastrukturą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przesunięcie słupa ze światłowodem

@monka123  pytanie podstawowe do kogo należą słupy? Czasem na podbudowie Orange inny operator coś wiesza, ale przestawienie słupa leży w gestii Orange. Słup trzeba przestawić i tym musi się zająć jego właściciel, ale przewieszanie kabli jest w gestii usługodawcy. Warto się zastanowić nad zakopaniem kabla w rurce HDPE i przygotowanie drogi kablowej pod Twoja budowę.Napisz jak jest, podpowiemy co dalej


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przesunięcie słupa ze światłowodem

@monka123  na forum są podobne tematy, poczytaj na przykład to:

 Rozwiązano: Przesunięcie słupa - Nasz Orange

Rozwiązano: Przesuniecie słupa - Nasz Orange

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przesunięcie słupa ze światłowodem

@monka123 Porozmawiaj z rodzicami z kim mają umowę podpisaną na ten światłowód wtedy już będziesz wiedzieć do kogo się zwrócić w sprawie przesunięcia słupa lub zmiany przebiegu kabla. 

Anonim

Nie dotyczy

Przesunięcie słupa ze światłowodem

Jeżeli to słupy Orange to temat zgłasza właściciel działki pisemne. Należy dołączyć do niego akt własności nieruchomości. 

Anonim

Nie dotyczy

Przesunięcie słupa ze światłowodem

Temat w zasadzie należy prowadzić dwutorowo:

1. Jeśli faktycznie słup jest Orange to musisz się zwrócić do tego operatora o warunki techniczne przesunięcia tego słupa. Skoro chcesz tam coś budować i słup ci przeszkadza to będziesz to robił na swój koszt. Ale.. sam tego nie zrobisz. Musi to wykonać autoryzowany podwykonawca wskazany przez Orange, więc w zasadzie od razu możesz z tym problemem uderzyć do np. firmy Tpteltech lub Eltel ( w zależności gdzie mieszkasz i która z tych firm tam działa).

2. Identycznie musisz się zwrócić do właściciela kabla optycznego. Tutaj pewnie będzie trochę łatwiej bo jak Orange przestawi słup to firma od tego kabla wpadnie i przełoży lub wymieni swój kabel optyczny.

 

Powodzenia bo to na bank trochę potrwa...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przesunięcie słupa ze światłowodem

@Anonim TP Teltech nic Ci nie pomoże. Oni muszą dostać zlecenie od Orange. Analogicznie z każdym innym podwykonawcą czy spółką córką. 

Anonim

Nie dotyczy

Przesunięcie słupa ze światłowodem

W każdej firmie pracują normalni ludzie. Tpteltech nie jest wyjątkiem... 😁

Złapie kontakt z kimś, kto mu zechce pomóc, to taki pracownik Tpteltech czy Eltela poprawnie poprowadzi dalej temat i sam zadba o to, żeby otrzymać takie zlecenie od Orange. 

Jak napisałem - to kwestia czasu i kosztów. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przesunięcie słupa ze światłowodem

Takiego spotkać to byłby prawdziwy cud 🙂