Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem ze znikającym zasięgiem


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem ze znikającym zasięgiem

 Witam,

 

Mam problem ze znikającym zasięgiem sieci w Orange. 

 

Zasięg na 3G mam raz 4 kreski, a po jakimś czasie 1 kreskę lub brak. Czasem telefon nie ma zasięgu nawet przez kilkadziesiąt sekund. W rozmowie słyszę co drugie słowo. Problem z zasięgiem mam w domu w Juszkowie i w niektórych miejscach w gdańsku

 

Mam telefon z androidem 4.4 i 2 kartami sim. Zmieniając karty problem jest cały czas. Mam w telefonie już 2 karty. Z kartą z Play nie mam takiego problemu, a zasięg mam 3-4kreski non stop.

 

Czy to może być wina starej karty sim? Jeśli tak, to jak to sprawdzić? Ewentualnie jakie ustawienia mam zmienić w telefonie lub jakiej apki użyć?

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem ze znikającym zasięgiem

Najprędzej sprawdzisz to używając innego telefonu po włożeniu karty Orange. Mapkę zasięgu operatora znajdzieszw sieci. Nie każdy operator ma wszędzie taki sam zasięg...Spróbuj też wymusić na SIM Orange tryb 2G...jeśli problem z jakością połączeń będzie występował nadal, oznaczać to będzie słaby zasięg...można też spróbować wymianę SIM na nową, ale w niektórych przypadkach związane jest to z dodatkowymi kosztami. Z tego co mi wiadomo to 25pln...