Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem światłowodu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z zasięgiem światłowodu.

(Wstawiam owy post w, o społeczności gdyż chcę zobaczyć wasze zdania na ten temat.)

 

Mój problem polega w głównej mierze na tym: (ZAŁĄCZNIK)

Jak widzicie, mój dom ma etykietę zamalowaną na fioletowo co oznacza "w trakcie budowy, zajmuje do około 9 msc", tymczasem sąsiedzi obok, czyli numery przed moim i po moim, mają etykiete czarną czyli "prawie gotowe, możesz zacząć korzystać z usług w mniej niż 3 miesiące". Co ciekawe gdy takie informacje pojawiły się na stronie nie miałem na słupie punktu przyłączeniowego, dopiero tydzień temu mi go założyli, aczkolwiek jest to skrzynka inna niż u moich sąsiadów (oni mają taką czarną kwadratową, a ja białą wchodzącą w niebieski i prostokątną). Zaznacze że obok mojego domu znajduje się tranzystator i panowie się musieli przekopać i akurat u mnie wyszło, że światłowód z ziemi łączy się ze światłowodem napowietrznym. 

Teraz moje pytanie:

a) Czy ten status za parę tygodni się zmieni?, Jakoś nie chce mi się wierzyć że muszę czekać 9 miesięcy gdzie tymczasem moi sąsiedzi będą używali światłowodu w najlepsze.

b) Wydaje mi się, że aby ukończyć POPC, przyłącze pod moim domem też musi być skończone, zaznaczę że jestem łącznikiem, bo łącze numery od 1 - 44 do 50 - itd. 

c) Zauważyłem jeszcze dziwną sytuację, monterom w niektórych miejscach na moim "osiedlu" zabrakło miejsca na słupie i punkt przyłączeniowy jest montowany przy najbliższym domu, dosłownie, montują go na najbliższej ścianie od strony drogi, niewiarygodne. 

d) Jeden operator świadczy już usługi (pod adresami sąsiadów oczywiście) i jest to T-Mobile, ale on tak  zawsze wkracza pierwszy. Zaznaczę że w pliku Nexery z listą planowanych w oddaniu w najbliższym czasie adresów (nie wiem jak to nazwać) nie ma mnie ani moich sąsiadów. Mam nadzieję, że gdy pojawi się następna aktualizacja pliku pojawi się tam całe moje osiedle, wliczając w to mnie.

e) Na koniec takie lekkie pytanko, czy na infrastrukturze nexery, przy braniu prędkości 600mb/s dostaje funboxa 6.0?

 

Zrzut ekranu 2021-02-19 o 08.19.53.png

__________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

12 ODPOW. 12

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problem z zasięgiem światłowodu.

a) czas jest orientacyjny, może być wcześniej niż 9 miesięcy

b) trudno mi się odnieść co to znaczy być łącznikiem. Generalnie odbiera się całą infrastrukturę w obrębie jednego OPP. Jeśli cała ulica zasilona będzie z jednego OPP to wszyscy równocześnie będą mogli zamówić internet. 

c) zależy jak inwestor sobie ustalił, czy budują razem z przyłączem do domu, czy też przyłącze będzie wykonywać ekipa instalacyjna po podpisaniu umowy na usługę. Generalnie do samego domu powinni budować tylko jak wcześniej klient podpisał umowę na udostępnienie nieruchomości. 

d) jeśli budowa u sąsiada jeszcze się nie zakończyła to T-Mobile nie może nic świadczyć, chyba że mówisz o internecie mobilnym. 

e) jeśli klient weźmie usługę od Orange to powinni dawać 6.0. przy tej prędkości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z zasięgiem światłowodu.

b) Chodzi mi, że przy moim domu łączy się światłowód z napowietrznego go ziemnego. Mi się wydaje, że to też muszą skończyć bo domy dalej nie będą miały światłowodu. 

d) Nie mówię o internecie mobilnym, wpisz np.: Izabelów Mały 44 (numer przede moim) pisze, że jest w zasięgu ŚWIATŁOWODU i masz do wyboru prękości itp, a domek na mapie nexery jest na czarno a w pliku o nazwie: "Lista Punktów Adresowych (PA) w zasięgu sieci NEXERY gotowych do świadczenia Usług. Lista zawiera także informację o PDU BSA, z którego świadczona jest Usługa BSA oraz informację o istnieniu przyłącza do danego PA." również nie ma ani jednego adresu z mojego osiedla, gdy natomiast wpiszesz mój adres pokazuje, że nie mogą świadczyć jeszcze usług, tak jak mówię sprawdź sam.

 

Poruszając nowy wątek, w głównej mierze zastanawia mnie ten czas, sądzę że powinni oddać całe osiedle na raz a nie, że pare domków będzie pominiętych, mimo że światłowód przebiega wprost przed ich domem, przez tą samą ulice i tak jak wspomniałem robią za "łącznika".


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problem z zasięgiem światłowodu.

Na jakiej mapie to jest?

Kabel może schodzić ze słupa do ziemi w całości. Pytanie czy wchodzi do kanalizacji czy może są tam rury RHDPE. Złącze jeśli jest to może być w różnym miejscu nie koniecznie obok Ciebie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z zasięgiem światłowodu.

Jeśli chodzi o załącznik, jest to mapa nexery, a jeśli chodzi o zasięg t-mobile, to jest to podobnie jak w orange, nie ma mapki tylko wpisujesz adres na stronie.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z zasięgiem światłowodu.

@Macrolo  to że jakieś łącze masz sieci, obok posesji, nic nie znaczy, równie dobrze może być twoja posesja pominięta, tak poza tym, podłączanie domków jednorodzinnych, to droga inwestycja, pierszeństwo mają Firmy, więc ci co mają jakąś działalność gospodarczą, będą podłączeni jako pierwsi, co do tematu, projekt widocznie nie jest zakończony, inna sprawa że może Nexera wydzierżawi część sieci, to może odwlec podłączenie światłowodu o kilka miesięcy, może i rok, bo Operatorzy niechętnie inwestują z własnych funduszy w takie inwestycje, co innego jakby to były bloki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z zasięgiem światłowodu.

@AnonimNie, nexera nie dzierżawi sieci, w grudniu położyła tu swój światłowód a końcówka stycznia, początek lutego, założyli punkty przyłączeniowe (te kwadraty w środku zwoju światłowodu na słupie). CO ciekawe takich pojedyńczych przypadków jest więcej, wpisz sobie jaki kol wiek adres Izabelowa małego i oddal trochę mapę, zobaczysz, że co jakiś czas są domki na fioletowo a dalej już na czarno.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z zasięgiem światłowodu.

@ketrasaArtur @Piotrekk85 @marder i inni specy tego forum, czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie? PS: Czy mógłbym prosić moderatorów o usunięcie rozwiązania, chyba kliknąłem je przypadkowo. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z zasięgiem światłowodu.

Od początku. Miejscowość, powiat, województwo.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z zasięgiem światłowodu.

@Piotrekk85  Miejscowość Izabelów Mały, powiat/gmina Zduńska Wola, woj. Łódzkie.