Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Witam serdecznie,

 

Chciałbym przenieść swoje numery biznesowe z Play do Orange. W celu przetestowania usług kupiłem starter Orange free na kartę. Korzystam z telefonu iPhone 7 plus i mam problem z uruchomieniem usługi WiFi Calling. Po wejściu w ustawienia i próbie aktywacji usługi pojawia się komunikat: "Aby pozwolić na rozmowy przez WiFi na tym koncie, skontaktuj się z Orange". Zgodnie z instrukcją skontaktowałem się z Orange, konsultant nie był w stanie pomóc, powiedział, że mam aktywną usługę rozmów przez WiFi i nie widzi powodu, dla którego funkcja miałaby nie działać. Wygenerował więc zgłoszenie, w którym opisana została zaistniała sytuacja. Następnego dnia otrzymałem SMS informujący, że problem został rozwiązany. Jednak nadal nie byłem w stanie aktywować funkcji. Po kolejnym telefonie na infolinie konsultant przeczytał mi odpowiedź działu technicznego na moje zgłoszenie. Dział techniczny poinformował ze zajmuje się jedynie problemami z działanie funkcji w aplikacji na systemy Android i w sprawie iPhone trzeba kontaktować się z kimś innym... Tylko z kim skoro dzwonie na infolinie Orange? Próbowałem również doładować konto, wykupić dodatkowy pakiet internetu, restartować kilkukrotnie telefon, wyciągać i wkładać kartę sim. Podczas jednego z kontaktów z infolinia Orange Pani poleciła mi uruchomić ponownie telefon, następnie uruchomić tryb samolotowy na klika sekund, potem wyłączyć go i spróbować ponownie aktywować funkcje. Nic to jednak nie pomogło, cały czas wyświetla się ten sam komunikat. Obecne na telefonie mam zainstalowany system iOS w wersji 11.1.2. Na 11.1.1 był ten sam problem. Czy istnieją inne sposoby rozwiązania problemu, które mógłbym wypróbować. Oferta Orange jest znacznie lepsza niż konkurencji jednak brak tej usługi na moim telefonie kompletnie dyskwalifikuje Orange i w mojej ocenie daleko Orange do sieci nr. 1 pod względem technicznym.

 

Pozdrawiam

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Na 99% to przez to, że starter jest nowy i usługi jeszcze nie zdążyły się aktywować, ale upewnimy się, piszę na PW 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Cześć @michsony, przepraszam za niewystarczające informacje w temacie, pomożemy w uruchomieniu WiFi Calling i będziesz mógł przekonać się, że jest git 🙂 Kiedy włożyłeś po raz pierwszy kartę SIM do iPhone'a? Czy wykonywałeś już jakiekolwiek połączenia z tego startera?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Cześć @Artur,

 

Tak, wykonałem kilka połączeń, wysłałem kilka smsów. Starter włożyłem 20.11.2017 około godziny 12. Mam też problem z aktywacją VoLTE, pojawia się komunikat: "Nie można aktywować połączeń LTE. Aby włączyć połączenia LTE na tym koncie, poproś Orange". Dodam, że testowałem karty sim z PLAY i T-MOBILE i w obu przypadkach udało się aktywować funkcje. W ustawieniach -> Ogólne w polu Operator mam Orange 30.0


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Na 99% to przez to, że starter jest nowy i usługi jeszcze nie zdążyły się aktywować, ale upewnimy się, piszę na PW 🙂

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Witam,

 

Problem został rozwiązany, choć procedura jest uciążliwa. Poniżej opisuje dwa przypadki:

 

1. Starter prepaid

Po próbie aktywacji usługi w telefonie pojawiał się komunikat, ze aby aktywować rozmowy przez WiFi mam się skontaktować z Orange. Po każdym telefonie do Orange otrzymywałem informacje, że na moim koncie wszystko jest aktywne, a od działu technicznego otrzymałem odpowiedź że zajmują się problemami z aplikacją na androida a nie system iOS. Postanowiłem wiec napisać na forum i tu z pomocą @Artura udało się rozwiązać problem z tym starterem, po jego interwencji przy próbie aktywacji usługi pojawił się regulamin WiFi Calling, zaakceptowałem go, jednak usługa mimo wszystko nie aktywowała się od razu. Po zaakceptowaniu regulaminu przełącznik odpowiedzialny za uruchomienie usługi dalej był wyłączony. Każda próba uruchomienia usługi w kółko wyświetlała regulamin z prośbą o jego zaakceptowanie. Dopiero po kilku godzinach od pierwszego zaakceptowania regulaminu udało się usługę ostatecznie włączyć.

 

2. Abonament dla firm + Multipak XL

W przypadku tej karty od razu po próbie aktywacji pojawiał się regulamin do zaakceptowania, nie pojawiał się komunikat proszący o kontakt z Orange. Jednak podobnie jak w przypadku karty prepaid po pierwszym zaakceptowaniu regulaminu przełącznik dalej był wyłączony i dopiero po kilku godzinach od zaakceptowania regulaminu udało się uruchomić usługę.

 

Wnioski z testów i procedury uruchamiania:

1. Procedura uciążliwa, czasochłonna, nie jasna i nie opisana (a przynajmniej nie znalazłem opisu). Powinna być jakaś informacja, ze po akceptacji regulaminu musi opłynąć kilka godzin zanim usługa będzie aktywna. Informacja na infolinii ze wszystko na moim koncie jest w porządku była nieprawdziwa, jak się później okazała występowały problemy techniczne, które trzeba było rozwiązać. Odpowiedź DZIAŁU TECHNICZNEGO, że zajmują się tylko androidem poniżej poziomu "sieci numer 1". To tyle o problemach z aktywacją 🙂

 

2. Działanie usługi

Tu zaczynają się dobre informacje, usługa działa świetnie. Zasada jest prosta mam WiFi to dzwonie przez WiFi nawet jak nie mam zasięgu wcale. Kiedy osoba z którą rozmawiam ma VoLTE lub również WiFi Calling nawiązywanie połączenia jest błyskawiczne. Dźwięk czysty i bez zakłóceń. Gorąco polecam, nawet jeśli ktoś ma dobry zasięg 3G to warto uruchomić ta usługę.

 

@ArturJeszcze raz dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu, dobrze jest przy podpisywaniu kontraktu na >2 lata, ze jest ktoś kto profesjonalnie zajmie się Twoim ewentualnym problemem, bo po kontakcie z działem technicznym nie widziałem przyszłości tej współpracy.

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Cześć @michsony, to ja tylko dodam, że zwykle włączenie Rozmów przez WiFi przebiega bezproblemowo. Nie jestem pewny dlaczego w przypadku tych numerów było inaczej, ale najważniejsze, że usługa została włączona i że jesteś zadowolony z tego, jak działa - to mnie BARDZO cieszy jak i to, że będziesz z nami przynajmniej przez kolejne 2 lata 🙂 Dzięki wielkie, że wróciłeś na forum i opisałeś swoje doświadczenia, na pewno to przyda się innym użytkownikom 🙂

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 1

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Mam podobny problem - iPhone 6S+ - nie mogę aktywować WiFiCalling. Po wybraniu opcji nie pojawia się strona z akceptacją regulaminu usługi. Zamiast niej mam komunikat - skontaktuj się z Orange.
Mam numer na kartę od miesiąca mniej więcej.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Spróbuj najpierw skontaktować się zutanke na infolinii, jak nie pomoże, to wyślij numer startera do @Artur na PW i opisz problem. Ostatnio bardzo mi pomógł i rozwiązał problem! 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 1

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Problem został rozwiązany z pomocą @Artur. Usługa została zrestartowana i teraz mam WiFi Calling w moim iPhone.

 

Bardzo dziękuję za pomoc.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Problem z uruchomieniem usługi WiFi calling na iPhone 7 plus

Wystarczy włączyć lokalizacje i wifi calling bez problemu się włącza 😉

 

iphone 8 plus