Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Podłączenie światłowodu

@marder  nie. To jest właśnie popc.

Kabaret 😂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Podłączenie światłowodu

A ja myślę, że @marder ma rację i obecność na liście jeszcze na 100% nic nie gwarantuje. U mnie w mieście też nie podłączono kilku domów i raczej się nie zanosi, żeby do nich później wracali, bo przenieśli się już całkiem na drugą stronę miasta.

 

To są domy, które są na liście POPC, ale właśnie są pojedyncze i nieco oddalone od reszty. Podejrzewam, że działa to na zasadzie wymiany, bo z tego co się orientuję jakąś tam część punktów podstawowych beneficjent może wymienić na punkty dodatkowe. Więc po co ciągnąć jeden punkt gdzieś daleko jak można go wymienić na coś bliższego?

 

I u mnie właśnie podłączyli np. całą inną ulicę (kilkadziesiąt punktów) z której na liście podstawowej było tylko kilkanaście, więc resztę pewnie sobie wymienili za takie nieopłacalne pojedyncze domy 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowodu


@nix124napisał(-a)

Dokładnie tak może być. Wymienią na inne i tyle się człowiek nacieszył 😞 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Podłączenie światłowodu

Pojawiły się tu adresy z listy rezerwowej, w tym wszystkie 40-parę brakujących adresów z mojego osiedla. Są to adresy, które są na liście CPPC, ale mają błędnie wpisaną miejscowość. Zamiast nazwy miejscowości mają nazwę warszawskiej dzielnicy. Pisałem już o tym gdzie indziej, że wszystkie warszawskie adresy na liście rezerwowej, w liczbie kilkunastu tysięcy, mają podobny błąd - tam gdzie powinna być nazwa miejscowości, jest nazwa dzielnicy. Wszystkich takich błędnych warszawskich adresów jest teraz w pliku około 800 (we wcześniejszym znikniętym pliczku było ich około 12000).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu

@nix124 Ciekawe czy takie "wymienianie" to patologia czy normalne i legalne działanie beneficjenta? Tu na forum bywały głosy oburzenia na samą wzmiankę jakiegokolwiek odstępstwa przy POPC od planów i projektów. Odbiory, karencje 5-letnie, dorejonizowanie ( jak zwał, tak zwał)...to wzbudzało spory i różnice poglądów. A jednak się dzieje? Ciekawe.....


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Podłączenie światłowodu


@Bargornapisał(-a)

@MatixerPL 

wcześniejsza zawierała ponad 650000 wpisów, nowa ma tylko 360000.

i to się akurat zgadza z tym co znajdujemy tutaj: https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/popc-nabor-i-i-ii/ - "Docelowo dostęp do 350 tys. gospodarstw domowych".

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu

@pirenej ...w tym moje...gospodarstwo 😀


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Podłączenie światłowodu

@agat13oczywiście, że to legalne, inaczej nikt by o tym nie pomyślał przecież. Wymiana może się odbywać nadal tylko w obrębie punktów udostępnionych w konkursie, ale nie na liście podstawowej, a dodatkowej. Nie wchodzi w grę podłączanie jakichkolwiek budynków, które nie znajdowały się na którejkolwiek z tych list i to pewnie tutaj jest oburzenie, że jakiś budynek nie został podłączony, bo po prostu nie mógł zostać.

 

Ja na sprawę patrzę z obu stron. Ze strony konsumenta, a tym bardziej takiego, którego to dotyka, bo został lub może zostać pominięty, mimo, że początkowo na liście się znalazł widać irytację i to jest zrozumiałe. Ale z drugiej strony jest beneficjent, który instytucją charytatywną nie jest i robi to co mu się najbardziej opłaca. Dotacja nie jest zróżnicowana i nie dostanie więcej pieniędzy za to, że podłączy samotne budynki na odludziu. Dostał stałą, pewną kwotę w zamian za co zobowiązał się do podłączenia pewnej liczby punktów pod określonymi adresami. Ale powstała też dodatkowa lista i część z tych punktów pierwotnych może zgodnie z założeniami dofinansowania wymienić na te z drugiej listy, więc wymienia na takie, które są bliżej innych zabudowań i dla niego będą tańsze w realizacji. I z jego perspektywy nie ma się co temu dziwić. Dotacja nie pokrywa całości wydatków na inwestycję, więc jeśli beneficjent spełni warunki dotacji, a wyda z własnej kieszeni mniej, to czemu miałby tego nie robić?

 

A do momentu podpisania umowy, każdy punkt adresowy dla beneficjenta jest tym samym - jedynie potencjalnym abonentem i nigdy nie ma pewności co byłoby bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Może właściciel tamtego odleglejszego domu zostałby abonentem, a ten na którego go się wymieni nie będzie zainteresowany. A może jednak odwrotnie? Ale tego nie wiadomo, nawet jakby robić wywiad teraz i badać zainteresowanie to nadal nie wiesz co będzie po 24 miesiącach, może już dany chętny nie będzie dalej zainteresowany usługą, a większe koszty doprowadzenia zostały już poniesione. Dlatego rozumiem, że wybiera się to co jest tańsze w chwili obecnej, a nie patrzy na potencjalny zwrot w dłuższej perspektywie. Z punktu widzenia operatora punkt to punkt, nawet jeśli to jakaś rudera, jak ktoś to już w którymś wątku opisywał. Smutne, ale prawdzie 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu

@nix124 Ot, mądrego i dobrze poczytać...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Podłączenie światłowodu

@agat13  ludzie rozne tu rzeczy pisza  myslac ze pisza absolutna prawde  😀
jest tu ktos kto uczestniczy w tym projekcie jako beneficjent albo jako urzednik MC? mysle ze nie.
pewnie nawet osoby z orange ktore sie tu udzielaja nie do konca wiedza o co chodzi i jakie sa zasady.
no i ok, bo nie wszystko czlowiek musi wiedziec tym bardziej jak sie tym nie zajmuje 😀
dzis od kogos z orange uslyszalem ze siec w ramach popc w woj. pomorskim buduje NEXERA  😋