Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu przez Nexere

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie światłowodu przez Nexere

Dzień dobry, otóż w dniu 18.01.2023r. podwykonawcy sieci światłowodowej Nexery wkopali słup aby operatorzy mogli dotrzeć do mojego adresu z internetem, ponieważ zostałem pominięty w pierwszym etapie projektu. Lecz kierownik po wkopaniu i załatwieniu wsszystkiego powiedział, że najpoźniej do piątku będę mógł zamówić już internet, m.in. od Orange, a oferta z pomarańczowej firmy najbardziej mi odpowiada. Niestety na stronie Nexery mój adres jest dalej w statusie "Prawie Gotowy" z podpisem "Podłączenie sieci będzie mogło wymagać dodatkowej opłaty", gdzie taką oferte spełnia tylko konkurent Orange, czyli RFC. Chciałbym tylko i wyłącznie internet światłowodowy od Orange. Zmierzam do tego czy w przyszłości będę mógł zamówić internet właśnie od Orange

 

Untitled2.png

 

________________
* Przeniesiono z działu Internet domowy + wstawiono grafikę dodaną jako załącznik– moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie światłowodu przez Nexere

@krzysiek221  przypuszczenie graniczące z pewnością, że będzie.  Po to Nexera buduje, aby inni operatorzy sprzedawali swoje usługi. W tym i Orange. Jednak ostudze Twój zapał do tego tygodnia tym, że długo trwa samo przekazywanie info do operatorów o tym, że adres jest gotowy do sprzedaży 

Tu jednak już miesiąc minął od zmiany statusu, więc może przekazywanie już w toku 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Podłączenie światłowodu przez Nexere

@krzysiek221 

Poczekaj więc do kolejnego piątku. Dwa dni na aktualizację to dość optymistyczny szacunek.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie światłowodu przez Nexere

@krzysiek221  jeśli Twój adres jest wykonywany w projekcie popc przez Nexere, to na 100%. Jeśli to ninwestycja wlasna to kwestia ustaleń miedzyopratorskixh, ale myślę, że też da radę, bo Nexera wykonuje sieci dla innych  operatorów,  więc I dla Orange 

Skoro kierownik powiedział, że tak, to ok.

Swoją drogą Nexera musi ten adres podać do Orange oficjalnie jako gotowy do instalacji, a to potrwa do miesiąca czasu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie światłowodu przez Nexere

Mój adres przeszedł z statusu "w budowie" na "prawie gotowy" w dniu 25.12.2022r. więc adres powinien być teoretycznie gotowy w ciągu następnego tygodnia 

 

Napisałem to co przekazał mi kierownik, który zarządza stawianiem, ciągnięciem i montowaniem muf światłowodowych. Może i masz racje nie śpieszy mi się bardzo z podłączeniem, lecz chciałem się dopytać czy Orange będzie dostępny w przyszłości

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie światłowodu przez Nexere

@krzysiek221  przypuszczenie graniczące z pewnością, że będzie.  Po to Nexera buduje, aby inni operatorzy sprzedawali swoje usługi. W tym i Orange. Jednak ostudze Twój zapał do tego tygodnia tym, że długo trwa samo przekazywanie info do operatorów o tym, że adres jest gotowy do sprzedaży 

Tu jednak już miesiąc minął od zmiany statusu, więc może przekazywanie już w toku 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie światłowodu przez Nexere

Ok, dzięki za udzielone informacje.
Pozdrawiam


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Podłączenie światłowodu przez Nexere

Z ciekawości napisz tez do innych firm na BSA od Nexery. Może oni maja dostęp już do zamówienia. W Orange na procedurach schodzi masa czasu. W temacie dalej są w latach ADSLu. Tam dopiero trzeba było czekać na aktywacje łącza.

 

______

* Wpis edytowany - Bartłomiej


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Podłączenie światłowodu przez Nexere

Zgadza się inea ma symetryka, w mojej okolicy jest dostępny jeszcze z takich mniejszych operatorów vatus światłowód i EuroNet, niestety nikt z dostępnych operatorów który mógłby u mnie zamontować swoje usługi nie ma możliwości jeszcze zamówienia internetu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Podłączenie światłowodu przez Nexere

Szkoda ze Orange woli moderować wpisy a realnie nie zapewni pomocy w podłączeniu usługi. Trochę dziwna polityka. Prywatny ISP zrobiłby wszystko żeby przyjąć klienta bo czuć konkurencji oddech. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie światłowodu przez Nexere

@krzysiek221 Taka jest procedura dla firm które budują sieć dla innych. W ramach zdrowej konkurencji sa zobligowani do informowania wszystkich operatorów z którymi mają umowę i punkty styku z ich infrastrukturą w tym rejonie na miesiąc przed oddaniem do użytku sieci, aby wszystkie firmy miały czas na oferty dla Klientów z tego adresu. Niby wtedy siec oddana, ale wykonywać przyłączy w ramach równego dostępu do wszystkich usług nie można. Dlatego warto śledzić sytuację na bieżąco u wszystkich, aby wybrać tego ulubionego 🙂