Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

Wczoraj pojechałem na wieś i znalazłem list w skrzynce o planowanej budowie światłowodu. Nie mogę się już doczekać spotkania na ten temat, które ma się odbyć pod koniec stycznia. Postanowiłem sprawdzić na stronie:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

czy już jakieś ślady inwestycji się pojawiły. I tu pojawia się problem. Inwestycja pewnie będzie z POPC, a na wspomnianej stronie jest pomyłka w numeracji domu. Na mapie Googla jest prawidłowo. Czy jeżeli na wyżej wspomnianej stronie jest błąd w numeracji domu, to może być problem z podłączeniem światłowodu?

 

____________

* W temacie doprecyzowano etykiety - Wiktor

11 ODPOW. 11

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

Może być problem, były tu już przypadki, gdzie nie dało się podłączyć, bo komuś nie dopisali np. literki A do numeru domu i system nie przepuszczał, dlatego lepiej załatwiaj tą pomyłkę za wczasu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

@ketrasaArtur  gdybys nie był tak oblatany  w temacie popc,  to bym odpisal, że może, ale nie  musi. Zależy od stanu adresów beneficjenta i prac koniecznych do wykonania. Jak wiesz jest wiele aspektów sprawy: od widzimisię, do błędów w dokumentacji,  czy wręcz nieustalonej i uporządkowanej numeracji budynków.

Spotkanie wszystko wyjaśni. Zawsze jednak możesz liczyć na naszą  pomoc


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

Mam nadzieję, że po spotkaniu wątpliwości będą rozwiane. Dobrze, że coś się rusza i światełko pojawi się na końcu świata. Podejrzewam, że jakiś czas zajmie taka budowa. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

@ketrasaArtur Zależy u kogo jest ten błąd. Jeśli tylko na wykazie który ktoś wklepał na stronę to spoko. Gorzej jak taki błędny wykaz otrzyma projektant a później podwykonawca. Koniecznie porusz tą kwestię na spotkaniu albo poproś o kontakt do osoby decyzyjnej. Często jest tak że na spotkaniu jest osoba, która nie wiele ma wspólnego z całym procesem inwestycyjnym.  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

Wczoraj telefonicznie rozmawiałem z pracownikiem firmy, która ma budować światłowód na wsi. Realizacja będzie z programu POPC. Dziś ma być spotkanie i wszelkie wątpliwości oraz wstępna deklaracja ma być podpisana. Wezmę ze sobą od razu wydrukowaną mapkę i przedstawię, jak numeracja wygląda na mapce. Całą inwestycje chcą zakończyć w tym roku. Mam nadzieję, że to wyjdzie.

Z tą firma już spotkałem się wcześniej i widać, że doświadczenie mają, bo na terenie powiatów międzyrzeckiego, łosickiego i siedleckiego działają kilka lat (ja się z nimi po raz pierwszy spotkałem chyba w 2018 roku, wtedy nie byli już małą firemką). Teren już spory ogarnęli i dalej się rozbudowują.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

Odbyło się spotkanie, ale to było bardziej prezentacja firmy i zasięgu inwestycji. Realizacja budowy z programu POPC, wykonanie przyłącza do budynku 300 zł. Trochę sporo jak na dotację z programu POPC, bo spotkałem się z firmą, która z własnych środków wykonywała przyłącze i w tej cenie była opłata abonamentowa i router, a tu tylko same przyłącze.

Podpisanie umowy na wykonanie przyłącza w następnym tygodniu, więc co do adresu dalej sprawa nie wyjaśniona.

Po wykonaniu można podpisać umowę z dostawcą usług internetowych. Firma realizująca budowę światłowodu świadczy takie usługi. Koszt za 100 Mbit/s to 69,99 zł + koszt dzierżawy routera, ale niestety nie dają zewnętrznego ONT i router ma odgórnie ustaloną nazwę WiFi. 

Wysokie to koszty usługi internetowej porównując z firmą, która realizuje inwestycje z własnych środków.

 

Jeszcze podczas prezentacji przekazywali ludziom informację z błędami. We wszystko nie chciałem wnikać, bo spotkanie by się przedłużyło, a mieli jeszcze jedno spotkanie w innej miejscowości.  Z najciekawszych błędów, to Neostrada jest świadczona na przewodach żelaznych 🤔 😮🤣 No cóż, może w ich okolicy kiedyś telekomunikacja i takie przewody położyła 😀


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

@ketrasaArtur Mówiłem Ci że na takich spotkaniach są ludzie bardziej od marketingu i sprzedaży niż z techniki. Ceny mają zaporowe. Chyba lepiej poczekać aż wybudują sieć a usługi wziąć u innego operatora. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

@marder tak też z żoną wczoraj wieczorem uzgodniłem. W najgorszym wypadku zostanie samo przyłącze, a umowa będzie podpisana dopiero jak będzie potrzeba. Liczyłem na to, że internet będzie mi służył do kontroli urządzeń przez internet, ale przy routerze bez możliwości wprowadzenia własnej nazwy WiFi mija się to z celem. W przypadku awarii wymiana routera wiąże się ze zmianą nazwy WiFi we wszystkich urządzeniach. Do tego dochodzi jeszcze wymiana routera na własny koszt w przypadku uszkodzenia od przepięć. Dzierżawa miesięczna 6,99 zł miesięcznie i nie obejmuje przepięć. Liczą wtedy koszt routera 800 zł. Jak by nie mogli dać zainteresowanym zewnętrznego ONT. 

Przynajmniej TV nie jest jeszcze jakoś wygórowana, bo liczą sobie za najtańszy pakiet 19,99 zł + 15 zł kolejny dekoder. Tylko na TV mi nie zależy, bardziej mnie interesuje internet. 

300 Mbit/s wycenili na 79,99 zł, a 600 Mbit/s na 89,99. No nic, najpierw niech wykonają przyłącze.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana inwestycja budowy światłowodu - błąd w numeracji budynku.

@ketrasaArtur Tak to jest z tymi lokalnymi firmami. W Netii sam internet 300Mb/s masz za 50 zł. W Orange 59,98 zł.