Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 - baza adresowa


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa

Spoko. Tylko jak to rozumieć że OA dobudowuje własną sieć do tej z POPC ? Kto wówczas jest tego właścicielem bo łączność szłaby wówczas po dwóch sieciach inwestora budującego w ramach POPC i drugiego inwestora który dobudował jakiś odcinek ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

Są różne modele w zależności ile ktoś chce zapłacić. Na dziś z uwagi na opłacalność ogólnopolscy operatorzy wybrali wariant BSA.

Screenshot_2020-08-28-07-27-38-403_com.android.chrome.jpg

Dla klientów indywidualnych inne opcje na dziś są mało opłacalne. Pamiętajcie, że umowa pierwsza dla konsumentów może być na max 2 lata i to średnio się kalkuluje. Z firmą można się dogadać na dłuższą współpracę. Inwestycje ze światłowodem są robione na 25-50 lat.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa

Wykorzystanie w całości sieci wybudowanej w ramach POPC aby świadczyć swoje usługi  przez BSA jak najbardziej uważam za sensowne. Dobudowywanie jednak czegoś swojego na ostatniej mili żeby złapać jakąś zapomnianą ulicę czy odległą wioskę a później i tak rozliczać się z innym operatorem za tranzyt po jego sieci uważam za mało opłacalne. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

Różne są opinie. Gdyby ktoś chciał oferować tzw. usługi profesjonalne np. TV, stałe IP, telefon fix w razie awarii netu - to wariant LLU też jest dobry i nie wymaga po stronie użytkownika końcowego prac "remontowo-budowlanych". Tylko nie wiem ilu klientów zdecyduje się na droższe usługi niż w ofercie detalicznej Orange. Na dziś ogólnopolscy operatorzy wariant LLU nie promują.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa

No właśnie. Generalnie sama sprzedaż usług po światłowodzie w Orange jest słaba. Wybudowano już 4,6 mln przyłączy a sprzedano chyba z 600 tys. To jest jakieś 13%.  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

Wg mnie każdy procent powyżej 10% to sukces. Poza tym to tylko dane z detalu, bo nie widziałem, by Orange chwalił się hurtem. To nie są inwestycje na 2 lata jak sfrustrowani pracownicy call center różnych firm starają się przekonywać m.in. na tym forum. Trzeba też uwzględnić, że Orange na wsi ma słabą markę (bo francuskie, bo kiedyś było lewicowe - obecnie w Polsce skręciło mocno na prawo ale nie pomaga to, bo jeszcze jakieś bzdury), ponadto wielu osobom wystarcza miedź lub łącza radiowe/mobilne.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa

Zgadza się. To inwestycja na lata a poza tym nie ma już odwrotu. Żeby być na topie trzeba inwestować w nowoczesną technologię i media.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

POPC2 - baza adresowa

@marder 

U mnie będzie ze +-150m do punktu przyłączeniowego, już wcześniej swiatło miało być bo lokals miał podłączać, tylko oranż się nie zgodził na to żeby swiatło szło po słupach, a enea takie stawki dowaliła

że lokalsowi się nie opłaciło

(to wątpię , zawsze można się dogadać, ja tam sądzę że kto pyta nie błądzi)

a dzisiaj mi gugik stwierdził że dodatkowej analizie nie widzą błędów mojego adresu przesłanego przez gmine w bazie prg która przesłali UKE

UM nie wie nawet że za to odpowiada 😄 :D, ale napisałem do radnego żeby adres w fundusz światłowodowy dodał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 - baza adresowa

No widzisz Ty byś bardzo chciał a ja muszę przekonywać ludzi żeby chcieli FTTH. Samo życie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

POPC2 - baza adresowa

@Piotrekk85w orange maja chyba wieksze oczekiwania na poziomie przynajmniej 30%.
i o ile na domkach takie wyniki spokojnie sie uzyskuje tak juz przy blokach z kablowkami jest problem
u mnie w regionie w malych miejscowosciach ftth ludzie biora. pewnie dlatego ze nie maja nic sensownego do wyboru.
nie wiem skad pomysl na lewice i prawice?