Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange i rozmowy na temat zasiegu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Niestety, pomimo dobrego Wifi w biurze (z funboxa) dalej nie można przeprowadzić normalnej rozmowy telefonicznej w biurze. Rozmowy u mnie w biurze są dostępne po wychyleniu się ze skrajnego zachodniego okna do pasa. Dziękuję Ci Orange 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Obecnie platforma od wifi calling jest wyłączona. Poczekaj kilka dni i wtedy potestuj.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Dziś włączyła się usługa wifi calling, ikonka w telefonie zmieniła się, teraz wygląda jak połączenie słuchawki i ikonki wifi, jakość rozmowy jest dobra, z minusów to nie wiem dlaczego ale pomimo dość dobrego wifi w biurze, ok 20% rozmów chce łączyć tradycyjnie, testuję dalej.

pzdr


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

obiecałem relację z używania wifi calling, używam od około tygodnia, jakość połączenia jest dobra/dostateczna,

w moim przypadku technologia ta wymaga pełnego zasięgu wi-fi na telefonie, wystarczy, że brakuje jednej kreski i rozmowa jest rozłączona lub nie jest w ogóle łączona, ja korzystam z FunBox 1 z prędkością ok 40 Mbit/s (czy jakoś tak) i to wystarcza do rozmowy w odległości do 4 m, dwa dni temu zakupiłem wzmacniacz sygnału do drugiego pokoju i teraz mogę też tam rozmawiać, ogólnie jestem zadowolony

pzdr


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Wszystko fajnie, tylko nie o to chodzi, ze mam kombinować ze wzmacniaczami czy czymś innym, płacę więc wymagam, żeby dostęp był praktycznie wszędzie ( nie mówię o jakiejś głuszy) Od paru ładnych dni w miejscach gdzie miałam zasięg nagle go tracę, co zaczyna być irytujące. Mam sprawna kartę sim i telefon.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Jeśli masz w papierach, że zasięg masz mieć wszędzie - to warto wymagać. Praw fizyki się nie przeskoczy.

Zgłaszane były problemy do BOK? Jeśli nie, zrób zgłoszenie poprzez np. stronę http://orange.pl/zasieg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

to w ramach podziękowania za pomoc składam kolejną (chyba już ostatnią) relacje z używania wi-fi calling; przedłużałem umowę na neostradę i poprosiłem o wymianę FunBox 1 na FunBox 2, zabieg ten (razem z wcześniej opisanym wzmacniaczem) znacznie poprawił jakość wi-fi w biurze a co za tym idzie jakość rozmów przez wifi calling które już nie są rozłączane, zdarza się to jedynie jeśli przejdę do wc, i to jest chyba jedyny minus tej technologi, że w przypadku utraty zasięgu wi-fi, rozmowa nie jest automatycznie przełączna na sieć komórkową tylko rozłączana, ogólnie to jestem bardzo zadowolony, dziękuje i pzdr


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange i rozmowy na temat zasiegu

A my dziękujemy, że pamiętałeś o forum i napisałeś o swoich kolejnych doświadczeniach. Cieszę się bardzo, że wymiana modemu wyraźnie poprawiła jakość Wi-Fi. Samo WiFi Calling jest jeszcze stale rozwijane i poprawiane, więc mam nadzieję, że za jakiś czas będzie można zawsze płynnie przełączać rozmowę z WiFi na zasięg GSM 🙂