Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange LTE domowy - bardzo powolny 1-3Mbps. Pomocy!


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Orange LTE domowy - bardzo powolny 1-3Mbps. Pomocy!

Postanowiłęm założyć tutaj wątek pomimo tego , że zgłosiłem temat u konsultanta. Widziałem tu już dużo fachowych porad i uważam, że jesteście w stanie naprowadzić mnie na poprawną ścieżkę decyzyjną.

 

Wiem, jak jest. Przeciążenia nadajników w obecnej chwili są i można by powiedzieć, że nie powinienem się czepiać, ale obecnie płacę za łącze 76zł, a nie jestem w stanie efektywnie pracować z domu z takim łączem.

 

Mam umowe do lipca, przed ogłoszeniem pandemi, też nie było rewelacji, wsparcie techniczne potwierdzało, że w moim przypadku nadajnik jest przeciążony (Wieliszew, ul. Deszczowa, Mazowieckie) i żebym przełączył sie na 3G, jakoś to przełknąłem i żyłem dalej. Ale teraz juz nie daje rady działać na takim łączu.

 

Chciałbym się upwnić, czy obecną sytuację da się poprawić, czy mam po prostu zrezygnować z usługi, bo sprawa jest beznadziejna. Nie oczekuję cudów, ale żeby było chociaż 15Mbps.

 

Obecnie mam router z modemem 4G wbudowanym 4G-AC68U, beż podpięcia anten zewnętrznych. Zasięg jest odpowiedni, ale zapewne do nadajnika, który jest najbliżej i cała wioska sie do niego łączy.

 

Jeżeli technicznie ten nadajnik już więcej z siebie nie da, to albo opcja z anteną kierunkową i skierowanie na inny nadajnik z okolicy, ale który i czy będzie jakakolwiek gwarancja, że na innym będzię lepiej.

 

Jak można zgłębic temat o okolicznych BTSach i ich obciążeniu?

Poniżej szczegóły obecnego połączenia. Teraz mam 4G/3G na auto i bandy też mam na auto, bo modem w routerze obsługuje agregację pasm, więc nie ustawiałem bandu na sztywno. Sygnał -86dBm uważam za dobry, zresztą działam na tym routerze od 3 lat prawie i były okresy , że transfer był na poziomie 25-40Mbps, przy dokłądnie tych samych ustawieniach. Teraz jest bardzo źle i jak nie ma perspektyw na poprawę, to raczej nie zdecyduję się umowy przedłużać. Lejek na pewno się nie aktywuje, a przynajmniej nie z powodu wykorzystania pakietu danych.

 

esselite_0-1587028182808.png

 

 

 

 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange LTE domowy - bardzo powolny 1-3Mbps. Pomocy!

@esselite parametry sygnału są ok, ale co z tego, jak transfer kiepski, bo nadajnik przeciążony. Jak dałeś zgłoszenie, to zostaje tylko oczekiwać na modernizację nadajnika lub dostawienie nowego w okolicy. Orange monitoruje sieć i obciążenie, więc jakiś decyzje pewnie zapadną, ale raczej trzeba się uzbroić w długi czas oczekiwania, kilka, kilkanaście miesięcy.

 

Czy anteny zewnętrzne pomogą? To wszystko zależy jak blisko masz nadajniki i czy nsjbliższy nie zagłuszy sygnału tego dalszego. Metoda prób k błędów.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, który operator najsensowniej wychodzi u Ciebie w okolicy, proponuję zakupić startery konkurencji i sprawdzić, jak będzie działał internet.

 

Proponuję również zerknąć na mapkę:

http://beta.btsearch.pl/.

Jest to niekomercyjny wykaz nadajników, ale za to bardzo pomocny w zlokalizowaniu interesującej stacji.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Orange LTE domowy - bardzo powolny 1-3Mbps. Pomocy!

Dzieki za mapkę. Z orange to chyba tylko te wchodzą w grę. Wydaja się trochę daleko. Jeżeli chodzi o obciążenie to spekuluję, że ten na zachód będzie najmniej obciążony, bo jest tam najmniejsze zaludnienie.

 

esselite_0-1587030378608.png

 

Propozycja ze starterami bardzo pomocna.