Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 7
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Mieszkam w wiosce zabitej dechami, równo rok temu były zgody na montowanie na słupach, dzisiaj dostałem ulotkę od lokalnego dostawcy z ofertą, jak się okazuje na takiej wiosce będę mógł surfować z 1Gb/s już za miesiąc 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

@michalwvs  Gratuluję, ja też mieszkam na wsi i równo rok temu wieszali po słupach światłowód ale jeszcze nie mam żadnej informacji, co kiedy, u Ciebie też Tauron wieszał światłowód jak możesz to podaj miejscowość, może być na priv.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód na sieci Tauron

Widać że Tauron nie ma zbyt dużego doświadczenia w tematach telekomunikacyjnych to idzie im to jak po grudzie 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Mam wrażenie jakby na cały kraj pracował jeden monter. U mnie światłowód wisi od 1 września 2020r. miesiąc temu był gość co poprawiał coś w skrzynce co wisi koło mnie i twierdził że do końca sierpnia mają wszystko skończyć, mamy koniec września i nie widać nikogo, a lokalna firma po słupach w sąsiedniej miejscowości rozciągła w tydzień światłowody w następnym tygodniu już przyłączali. Jednak w dużych państwowych firmach dalej komuna jest głęboko zakorzeniona, no cóż pozostało tylko czekać. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Coś roboty na sieci Taurona stanęły w wykazie gotowych adresów https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/dokumenty nic się nie zmienia od końca września, czy może macie informację albo jakąś stronę gdzie jest info co się robi, kiedy itp. U nas światłowód wisi od 1 września 2020r. i nic dalej się nie dzieje, ale widzę jeszcze kupę światłowodów które nie są połączone do budynków (podobno wielorodzinne mają mieć skrzynkę na budynku) i to właśnie nie jest gotowe woj. dolnośląskie Burkatów. Pozdrawiam zniecierpliwionych tak jak ja zresztą.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Niestety tragicznie idzie wdrażanie kolejnych miejscowości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Wcześniej czytałem,że  mają czas do końca 2021r. teraz widzę że już do końca ale 2022r. Coś się dzieje i nie widać właśnie kolejnych wdrażanych miejscowości. U nas rok minął 1 września 2020r. od położenia światłowodów, w miejscowości obok dosłownie 4km od nas wieszali później a jest już możliwość podłączenia, sprawdzałem na stronie Orange. Zaczerpnąć informacji nie ma gdzie, formularz zgłoszeniowy na stronie Taurona odpowiada stałą regułką że jak będzie gotowe to dostanę listę operatorów, i tyle w temacie więc chyba jeszcze poczekamy z rok czasu, bo jak znam rzeczywistość to w zimie będzie zastój.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Nie wiem jak to wygląda z technicznego punktu widzenia, ale kładki kable na ulicy gdzie jest moja firma, w tym samym czasie podłączali do budynków i tego samego dnia internet działał, czyli się da, tylko to była lokalna firma z Niepołomic. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

U nas też lokalna firma w wiosce obok rozciągła światłowód w tydzień, w następnym już podłączali, tylko to firma prywatna, u nas jeżeli chodzi o duże firmy to dalej głęboka komuna.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód na sieci Tauron

Brak firm podwykonawczych a roboty masa. Mała firma robi jedną robotę w miarę szybko bo zależy jej na kasie. Większe firmy mają duży front robót i wykonują to co jest w danym momencie najważniejsze.