Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Asta Net


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Orange Światłowód na sieci Asta Net

Witam

 

Obecnie korzystam z internetu światłowodowego od operatora Asta Net. Mniej więcej od jesieni zeszłego roku w mojej miejscowości jest dostępny internet Orange Światłowód który jest świadczony na sieci należącej do Asta Net. Jestem zainteresowany zmianą operatora na Orange lecz adres pod którym znajduje się mój dom na mapie zasięgu Orange Światłowodu jest opisany jako brak dostępu do światłowodu. Co ciekawe fizycznie światłowód jest doprowadzony do mojego domu a wszyscy sąsiedzi w okolicy mają możliwość korzystania zarówno z oferty Orange jak i Asta Net. Próbowałem dowiedzieć się na czym polega problem wg. informacji od Asta Net z ich strony nie ma żadnych przeciwwskazań i problem jest po stronie Orange (prawdopodobnie nie dodali mojego adresu do swojej bazy).  Od Orange nie jestem w stanie dowiedzieć się niczego. Opisałem moją sprawę zarówno podczas wizyty w salonie, podczas rozmowy na czacie z BOK i podczas rozmowy z konsultantem na infolinii. Otrzymałem informację że sprawdzą w czym problem i skontaktują się ze mną. Minęły prawie dwa miesiące i nadal zero odzewu. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc w tej kwestii i wyjaśnić dlaczego nie mogę korzystać z usług Orange pomimo iż fizycznie światłowód jest już podłączony.

 

Pozdrawiam

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód na sieci Asta Net

Tutaj nikt Ci tego nie napisze dlaczego.

Możesz wysłać list polecony i opisać sprawę:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

Masz jakieś problemy z tym dostawcą, że chcesz go zmienić na Orange? Bo lokalni operatorzy są przeważnie lepsi od Orange, w szczególności jak grasz online i zależy Ci na niskich opóźnieniach.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód na sieci Asta Net

@marko600 Nie ma sensu zmieniać operatora jak wszystko Ci działa, chyba że mają niższe ceny. A nie mogą Ci zaoferować usługi bo nie ma twojego adresu w bazie. Pewnie przeoczenie, ale zanim to ktoś wyprostuje to klękajcie narody. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange Światłowód na sieci Asta Net

sprawa wygląda tak, że jeśli jest to umowa BSA to lokalny ISP (w Twoim przypadku Astra) przekazuje adresy do uruchomienia na łączach Orange. Skoro inni sąsiedzi mają FTTH od Orange na włóknie Astry (BSA) to znaczy że Astra z jakiegoś powodu nie przekazała Twojego adresu. Z tego co wiem to operator, który jest właścicielem łącza ma jakiś cza (14-30 dni) na przekazanie w/w adresów. Być może to zwykła pomyłka, bo jeśli jest u Ciebie techniczna możliwość podpięcia Astry to znaczy, że Orange test a zawinił gdzieś po drodze czynnik ludzki. Zadzwoń do swojego ISP oraz do Orange z prośbą o weryfikację i przekazanie Twojego adresu jako "do podłączenia".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód na sieci Asta Net

@marko600Ze zmianą operatora może być różnie. Pomijając aspekt finansowy, samo przepięcie może wygenerować nieobecność internetu. W końcu to te same zasoby sieciowe (ten sam kabel)

Najpierw dowiedziałbym się jak długo operator lokalny to przepina, jak możesz zmienić/wypowiedzieć umowę i czy robili już coś takiego? Może sąsiedzi mają to za sobą i podpowiedzą?

Porównaj też oferty sprzętowe i programowe (jeśli zamierzasz wziąć IPTV)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Orange Światłowód na sieci Asta Net

Chyba jednak ktoś z Orange to czyta:-) A może to czysty przypadek bo dziś dostałem odpowiedź z Orange.

 

Oto jej treść:

„Informujemy, że we skazanej lokalizacji świadczymy usługi na zasobach operatora Asta-Net w ramach projektu 3RD Party. Nie ma możliwości zgłaszania dodatkowych adresów do operatora Asta-Net. Dlatego też nie będziemy mogli zaproponować oferty światłowodu pod wskazaną lokalizacją. Pozdrawiamy Orange”

 

Czy dobrze rozumiem powyższą odpowiedź. Ze strony technicznej usługa mogłaby być świadczona ale ponieważ nasza umowa z operatorem Asta-Net nie obejmuje Pana adresu to nie da się podłączyć usług i nie mamy zamiaru nic z tym zrobić). Wydaje mi się ze wystarczyłoby tylko dodać w ramach aneksu do umowy mój adres.

 

Generalnie jestem zadowolony z jakości usług świadczonych przez Asta-Net ale ponieważ mam inne usługi z Orange chciałem jej połączyć w ofercie Orange Love. Jakie parametry poza prędkością odbierania, wysyłania i opóźnieniu świadczą o jakości usług danego operatora i jak można to zweryfikować?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód na sieci Asta Net

Raczej przypadek, że ci odpisali.

Routing jest bardzo ważny i ważne są przepustowości wykupione. Asta raczej ma lepszy routing od Orange. Opóźnienia i routing to nie tylko gry online ale też ogólne działanie internetu, szybkość wczytywania stron, brak tzw. mulenia stron czy buforowania filmów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód na sieci Asta Net

@-brtk-  wiedziałem, że się odniesiesz i trudno Ci racji nie przyznać. Każdy jednak ma inne oczekiwania od netu i aspekt techniczny jest ważny, ale zawsze lepsze jest wrogiem dobrego. Skoro @marko600  jest zadowolony z ISP , a Orange i tak nie świadczy usługi na tej infrastrukturze, to Twoje uwagi i tak działają na korzyść obecnej sytuacji..😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód na sieci Asta Net

Asta z tego co kiedyś widziałem w necie jest drogim operatorem, w Orange by miał o wiele taniej, ale w zależności kto ile zarabia i czy może sobie pozwolić, to jeżeli ma taką możliwość, to lepiej płacić więcej, a nie mieć do siebie pretensji później, że się zaoszczędziło a potem bujać się z problemami.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód na sieci Asta Net


@marko600napisał(-a)

Generalnie jestem zadowolony z jakości usług świadczonych przez Asta-Net ale ponieważ mam inne usługi z Orange chciałem jej połączyć w ofercie Orange Love. Jakie parametry poza prędkością odbierania, wysyłania i opóźnieniu świadczą o jakości usług danego operatora i jak można to zweryfikować?


To wyjdzie w praniu, jak często będą awarie na sieci, problemy z modemem. Na pewno Orange ma wyższe standardy podczas budowy sieci i zastosowanych materiałów. Przykłada też większą wagę do staranności wykonania. Przeciętnego użytkownika to zupełnie nie interesuje ale w perspektywie lat może to mieć znaczenie. To coś jak budowa dróg. Jedna firma wykona tak jak w książce pisze i taka droga zacznie się sypać dopiero po 10 latach. Inna firma oszczędza na materiałach, tnie koszty i już przy następnej zimie drogę trzeba remontować.