Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Hej,

 

Mieszkam w Trzebnicy. W ostatnich dniach dość spora ekipa (FonBud), naliczyłem grubo ponad 10 osób kopała światłowód w okolicach ul. Prusicka/Dąbrowskiej/Mickiewicza. W sobotę pojawili się technicy z innej firmy i instalował kable na słupach. Na razie widać, że kable tylko wiszą, nie są do niczego podpięte, więc ewidentnie to dopiero przygotowania do początku świadczenia usług. Podejrzewam, że dużo jeszcze wody w Odrze upłynie zanim Orange odpali ofertę, pytanie tylko ile?

 

Jak to u was wyglądało? Od wkopania światłowodu do podłączania internetu minął miesiąc, pół roku, rok, dwa lata? Za pewnie różnie. Ale myślę te warto spytać.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

U mnie (Grodzisk Maz., osiedle domków) rekordowo szybko. Zobaczyłem, że coś kopią na ulicy, zatrzymałem się i zapytałem z ciekawości co - odpowiedzieli, że światłowód Orange. "O, super" - pomyślałem - "To pewnie za parę miesięcy…"

 

Ty, czasem minęły bodaj dwa czy trzy tygodnie - i zapukał do moich drzwi przedstawiciel / akwizytor z Orange. Skrócił mi poprzednią umowę (bo jeszcze pół roku miałem ważną umowę na Neostradę) - i w ciągu bodaj kolejnych 10 dni miałem światłowód. 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

U mnie 3 miechy.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

U mnie (Grodzisk Maz., osiedle domków) rekordowo szybko. Zobaczyłem, że coś kopią na ulicy, zatrzymałem się i zapytałem z ciekawości co - odpowiedzieli, że światłowód Orange. "O, super" - pomyślałem - "To pewnie za parę miesięcy…"

 

Ty, czasem minęły bodaj dwa czy trzy tygodnie - i zapukał do moich drzwi przedstawiciel / akwizytor z Orange. Skrócił mi poprzednią umowę (bo jeszcze pół roku miałem ważną umowę na Neostradę) - i w ciągu bodaj kolejnych 10 dni miałem światłowód. 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

u mnie mija 8 miesiąc od rozpoczęcia prac, idę chyba na rekord w długości wykonywania prac.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Drodzy Moderatorzy…

 

Proszę wybaczyć, ale czuje się wykorzystany.

 

Autor wątku zadaje pytanie, ile czasu minęło "od wkopania światłowodu do podłączania internetu". Forumowicze dzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Ja akurat miałem bardzo pozytywne (wszystko poszło nad podziw szybko i sprawnie). Ale poniżej są dwie inne wypowiedzi, opisujące przypadki, w których szło to zdecydowanie mniej sprawnie (w jednym przypadku 3 miesiące, w drugim - 8 miesięcy).

 

A ja dostaję informację z forum, że "Twoja odpowiedź została oznaczona jako rozwiązanie".

 

Serio? Czy mogę dowiedzieć się, na jakiej podstawie? Bo z trzech zamieszczonych odpowiedzi przedstawiała Orange w najlepszym świetle? Czego "rozwiązaniem" był mój wpis? Nie podałem żadnego "rozwiązania", nie przedstawiłem sposobu poradzenia sobie z problemem, nie wskazałem najlepszej drogi do tego, żeby ten czas oczekiwania skrócić. Z mojego wpisu wynikało wyłącznie to, że tu, w tym konkretnym miejscu sprawy poszły szybko. Z wpisów innych Forumowiczów wynika, że u nich idą dużo wolniej - dlaczego ich wpisy nie są oznaczone jako rozwiązanie?

 

Autopromocja?…


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Może dlatego, że ktoś miał dość maili "Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie" więc oznaczył jakąś i ma teraz spokój z mailami. Poważnie aż tak się przejmujesz jakimś tam forum, jakiegoś zagranicznego korpo? Jej...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Janhalb nie jesteś nowy na forum i powinieneś wiedzieć, że to autor wątku oznacza odpowiedź jako "rozwiązanie", a nie moderator, więc Twoje pytanie powinno być skierowane bardziej do @Krisu888


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

W takim razie wyrażam skruchę - myślałem, że autor wątku wskazuje wpis, który jego zdaniem jest rozwiązaniem, ale decyzję podejmują admini.

 

Zwracam honor i proszę o wybaczenie 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

U mnie od informacji o starcie budowy sieci światłowodowej do jej zakończenia minął niecały miesiąc. Było to w 2016 roku.
Jak zamówiłem światłowód to samo podłączenie było ze 4 dni później.