Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

► Temat został przeniesiony z kategorii Telefony i tablety (etykiety: Android, konfiguracja, serwis, karta SIM). Dodatkowo doprecyzowano w nim tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, posiadam Samsunga S9+, wifi calling elegancko działało aż nagle cos sie zepsuło i mnie nie słychać. Osobę do której dzwonie słyszę.

28 ODPOW. 28

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WI-FI calling

Długo nikt nie odpowiada, więc zasugerowałbym wykonanie kilku testów:
1) czy to nie jest problem mikrofonu w telefonie? czy zwykłe połączenia działają bez problemu?
2) działa u Ciebie volte?
3) próbowałeś przetestować na innej sieci wifi? (o ile masz taką możliwość)

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

WI-FI calling

Wszystkie te próby wykonałem. Po aktualizacji systemu jakiś czas działało.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WI-FI calling

To chyba zostaje zgłoszenie problemu na BOK http://orange.pl/kontakt

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

Dalej mam ten problem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

A jaką dostałeś odpowiedź na zgłoszenie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

Cześć dokładnie ten sam problem na S9+, najnowsze XEO czyli z polskiej otwartej dystrybucji.

Orange ma klienta za debila i wielokrotnie odpowiada na bardzo szczegółowo opisany problem rzeczami typu "proszę sprawdzić sygnał wifi" itp. A Wifi wyciąga prawie gigabit / 300 Mbps, ping do orange to 2ms. Nawet konsultantka w trakcie przyjmowania reklamacji zauwazyła różnicę że jak w trakcie połączenia wyłączę wifi i telefon przejdzie na VoLTE to głośność i jakość jest lepsza.

W jednej z odpowiedzi twierdzili że jakość po Wifi Calling MA BYĆ niższa, i ma być ciszej i to jest okej. Nie ma dnia kiedy ktoś mi nie zwraca uwagi że słabo mnie słyszy jak używam wifi calling.

Podejście Orange to dno. Widać przez lata beton pozostał.

Anonim

Nie dotyczy

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

@gk2a6  nigdy po wi-fi nie będzie takiej jakości połączeń jak po LTE, testowałem na S10+ i na swoim S10, kiepskiej jakości połączeń się nie uniknie, to po wi-fi to jak 2G.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

Nikt tego nie oczekuje. Jeśli pierwsze co Ci mówi rozmówca to że słabo Cię słyszy i gorzej niż na 2G/3G to jakaś padaka.

Zwracam uwagę że sam Orange reklamuje jako lepszą jakość: https://www.orange.pl/view/wificalling

"Usługa poprawi zasięg i jakośc wykonywanych połączeń komórkowych.
Dzięki niej Twoje rozmowy przebiegną bez zakłóceń. "

 

Anonim

Nie dotyczy

Nie słychać mnie podczas rozmowy przez WI-FI calling

@gk2a6  jakość połączeń zależy od wielu czynników, wystarczy że z Orange zestawisz połączenie do Play i już loteria, albo jakość ok, albo gorzej niż w 2G (jakby analogowe połączenie/ trzaski i szumy), najlepszą jakość połączeń zestawiam z T-Mobile i Plus, jak chcesz wiarygodnych ocen, to tylko Orange vs Orange po wi-fi, inna kwestia kiepskich połączeń po wi-fi, dom nafaszerowany jest elektroniką i nie oczekuj w 2 czy 3 pomieszczeniu od routera dobrej jakości połączeń, tak na koniec... ja nie wierzę reklamom i wszystkim laboratoryjnym testom, realnie to zupełnie inaczej wygląda i mniej kolorowo.