Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Nie tylko ja widzę sektory, ale być na miejscu i nie widzieć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Przepraszam ale mi to zupełnie nie wygląda na anteny - długie wąskie w kolorze czerwonym - nie spotkałem takich. Nie mogę wstawić zdjęć bo forum nie obsługuje JPG. Sądziłem, że to głośniki z których co niedziela wydobywa się muzyka sakralna którą słychać na kilometr.

Skoro to jednak są anteny to ten BTS jest zupełnie bezużyteczny, zasięg minimalny, przepustowość 0/0. Lepiej jakby został zdemontowany bo nie potrzebnie router wariuje i próbuje się czasami z nim połączyć. Zrobił tak nad ranem, sądzę że wtedy po prostu BTS jest mniej obciążony ale i tak prędkość wynosiła 0/0.

 

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, sprawa zamknięta. BTS się znalazł ale tak jakby go nie było.

 

kościół_2.jpg

 

 

_______________

*Scalenie postów - moderator Wojciech.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Przypominam, że "najciemniej pod latarnią" 😉 Czyli stojąc tuż pod BTS prawdopodobnie się z nim nie połączymy. Czemu? Bo istnieje coś takiego jak kąt i azymut anteny, które określają jej wiązkę. Tak jak z latarką, która emituje światło kierunkowo - najmocniej na wprost i słabiej po bokach. Czyli najlepsze transfery osiąga się z BTS, który widzisz i którego antena jest skierowana bezpośrednio w twoim kierunku.

 

Do tego ważne ile osób korzysta z nadajnika, z których pasm, czy mocno je obciąża itp. To jakie masz urządzenie, z jakich pasm prądu korzystać i czy masz agregację również ma wielkie znaczenie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Zapewne tak jak piszesz byłem zbyt blisko. Dodam jeszcze ze akurat w stronę mojego miejsca zamieszkania anteny brak. Sądzę ze one mają bardzo ograniczone kąty i moc i dlatego moje anteny nie widzą tego BTS. 
Wstawiam zdjęcie zrobione dziś na którym widać ze na jednym narożniku wieży nie ma anteny. Pech chciał ze akurat ten narożnik jest skierowany w stronę mojego domu. 

8E4E495B-125D-481A-9B37-FB052CBECCBC.jpeg


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Anteny mogą mieć kąt nawet 180 stopni z tego co można przeczytać. Raczej nie zrobili tak, żeby  jedna strona nie miała pokrycia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Gdzie można poczytać o tych 180 stopniach? Skąd wiesz, jakie tak są zainstalowane anteny? Czytałeś kartę produktową czy raport oddziaływania na środowisko? Może jeden z azymutów nie wymagał doświetlenia lub instalacja 4 anteny by nie spełniła norm, dlatego jej zaniechano.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

@ŁysaKaszankaINC jak widać w tym miejscu są trzy anteny i powinny załatwiać kąt po 120 stopni. Jak się chce poczytać o antenach to trzeba poszukać. Jakie w tym miejscu ma być pokrycie terenu, to tego niestety nie wiemy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Panowie, jaki by nie był ich kąt czy azymut nie zmienia to faktu że znajdują się 2km ode mnie i nie sposób za dnia się z nimi połączyć, natomiast bez problemu łącze się z BTS oddalonymi ode mnie o 3,7km i 4km. Ale teraz uwaga - dzięki waszemu udziałowi w dyskusji doznałem oświecenia. Skoro bowiem ten BTS 167044 jednak istnieje i nad ranem wcinał mi się niepotrzebnie do agregacji dokonałem kolejnej korekty położenia anteny aby go ominąć i połączyć się z BTS 167238 który obsługuje wszystkie pasma B1,B3,B7 i B20. Efekty są więcej niż zadowalające! Udało się wyciągnąć z tego BTS wszystkie pasma! Do tego wystarczyła naprawdę drobna korekta anteny - może 5 stopni. Zagregowalem na swoim B535 dwa pasma B1+B7 i mam teraz około 40DL i 25UL wieczorem a w nocy dochodzi nawet do 70DL. Dziś odebrałem nowego B818 wiec on powinien zdziałać jeszcze więcej ale niestety nie podłączyłem bo ma wejście anteny TS9 i nie podepnę pod cybertecha z kablem SMA bez konektorów. Zamawiam zatem konektory i wtedy 100DL powinno być realne do osiągnięcia. Dziękuję jeszcze raz za udział w dyskusji, oto moje wyniki:

E7FEC969-1FA6-4375-A66C-59E5F69B9ADC.jpeg


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

Ja się przykułem na stałe do pasma najbliższego BTS-a. Ma to jedną wadę, jak się coś popsuje to samo się nie przestawi. Trzeba będzie sobie wtedy naprawić. U mnie BTS-y są oddalone od siebie od 300m do max 800m średnio co 500-600m. Play rzadziej. Zabudowa terenu domy, ale bloki zaczynają wchodzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Nie istniejący BTS 167044 Kalisz woj.wielkopolskie

@bary_kalisz Czyli czasem nasze "mędrkowanie" i "macanie po ciemku" przynosi efekty 🙂 ...niezamierzone nawet