Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

Witam, w związku z tym  że zgłaszając temat o niskiej prędkości na infolini za każdm razem byłem "zlewany" bo weług nich wszedzie jest LTE i jest OK postanowiłem zadać pytanie tutaj, kiedy Orange będzie modernizować o lte 800 lub 2600 nadajnik (26003) ID: 4706. Dodam że lte 1800 jest tak zapchane że po godzinie 16 do 24 użytkowanie internetu praktycznie jest niemożliwe, w miasteczkach dużo mniejszych jak Niemcza i Łagiewniki Orange ma agregacje i jest ponad 100mb/s w dzień. a w Aglomeracji jaką tworzy Bielawa wraz z Dzierżoniowem (miasta są praktycznie połączone) ani widu ani słychu o agregacji. PLAY już rok ma LTE+ w tych miejsowościach, liczę na jakąś odpowiedz osoby która wie coś więcej jak Pani w BOKu. 

18 ODPOW. 18

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

Witaj @tomeks922. Nie jestem pewien, ale nikt na forum nie posiada takich szczegółowych informacji, a bynajmniej zasób ich nie jest większy od BOK. To pytanie bardziej do działu IT Orange. Może ktoś z Zespołu Nasz Orange będzie posiadał jakieś info, co jest niestety mało prawdopodobne.

 

Jedyne co znalazłem to tylko ten artykuł. Niestety nie ma w nim żadnych szczegółów poza okresem rozbudowy 2016-2017...

 

Pozdrawiam


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

Agregacja dobra sprawa, ale tylko w teori. I tak nadajnik będzie obciążony przez co zmniejszy się jego realny zasięg i zostanie ograniczona prędkość. Operator napewno cały czas pracuje nad infrastukturą, da się to odczuć.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

10km odemnie jest nadajnik z agregacją (wygląda jak lump 😄 ) a prędkości na nim nie schodza nizej jak 120-130mb/s w dzień więc luzik, problem w tym że jest u nas tylko jeden nadajnik orange, a drugi networks! to taki mobilny tymczasowy (przyczepka) która stoi już 3 lata, więc tutaj problem jest w infrastrukturze a nie sieci 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

Wiesz co, tak jak tutaj spoglądam i jeszcze skonsultowałem się ze znajomym to w miejscowości Bielawa Orange ma maszt przy ulicy Strażackiej i mają tam coś modernizować. Więc może będziesz zaskoczony lepszą prędkością za jakiś czas 🙂 przynajmniej tego Ci życzę


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

byłoby pięknie, biorąc pod uwage że zieloni i fioletowi już uruchomili nowe pasma 🙂 dzięki bardzo za odpowiedż


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

@KetiV edytowałem Twój wpis i usunąłem z niego cześć, w której polecasz zakup i montaż wzmacniacza GSM/LTE, jak możesz poczytać w tym wpisie, inni użytkownicy Nasz Orange już doświadczyli z tego powodu kłopotów. Dlaczego tak jest można zobaczyć w podlinkowanym przez użytkownika artykule na stronie UKE.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

W Bielawie to w ogóle przydałby się jeszcze trzeci nadajnik. Warto wziąć przykład z Playa - on ponad 2 lata temu wybudował na kominie kotłowni Spółdzieli Mieszkaniowej właśnie trzeci nadajnik i jako jedyny ma porządny zasięg na największym osiedlu mieszkaniowym z wielkiej płyty na którym mieszka ponad 10 tys mieszkańców - osiedlu XXV lecia. A tak pozostali operatorzy mają problemy z zasięgiem w tym rejonie. Nie będę wskazywał mieszkań prywatnych, ale nawet takie miejsca publiczne jak pływalnia miejska Aquarius - zasięg ledwo kreska, brak LTE, 3G takie marne, że nie można z internetu korzystać, a w w głębi obiektu nawet w góle brak zasięgu. Centrum Stamatologiczne Eurodent na ul. Paderewskiego i również na ul. Paderewskiego Pierogarnia - w tych miejscach brak zasięgu lub ledwo jedna kreska, LTE kompletny brak. Podobne rzeczy dzieją się w wielu mieszkaniach na osiedlu XXV lecia, albo na ulicach za tzw obwodnicą czyli ul. Sikorskiego - obszar od ul. Tuwima po ul. Norwida w mieszkaniach zasięg na taki słaby, że smsy trzeba przy oknie wysyłać. Regularnie to przerabiam odwiedzając znajomych. A najgorsze, że Plus wybuduje w II kwartale nadajnik również we wskazanym rejonie jak Play, dokładnie na najwyższym punkcie miasta - wieży kościoła w Bielawie na ul. Wyszyńskiego. Także jak Networks! nic z tym nie zrobi, to od połowy roku Play z Plusem będą mieli porządny zasięg,  a na drugim biegunie będzie Orange z Playem 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

Proszę proszę 🙂 Po ponad dwóch latach od mojego posta dzisiaj został uruchomiony nowy nadajnik we wskazanej przeze mnie lokalizacji - Kotłownia Spółdzielni Mieszkaniowej w  Bielawie. Od dzisiaj w końcu na największymosiedlu XXV lecia i okolicach jest zasięg LTE+. A jeszcze do wczoraj nawet rozmawiać normalnie nie można było w mieszkaniach. Transfery bardzo fajnie (screen speed testa poniżej). Przed handlowcami Orange sporo roboty aby przekonać klientów, że Orange ma zasięg. Niestety przez to, że ten nadajnik tak późno został uruchomiony, a Play zrobił to ładnych parę lat temu w tym miejscu, to cały czas wiele mieszkańców Bielawy żyje w przekonaniu, że Orange nie ma tutaj zasięgu, że nie można rozmów prowadzić, oraz, że tylko Play ma zasięg. Dlatego wielu byłych abonentów jest teraz w sieci Play. Wielu znajomych oczy robi jak ja mogę w Orange mieć telefon jak zasięgu nie ma 🙂

Prędkość LTE BielawaPrędkość LTE Bielawa

 

Anonim

Nie dotyczy

LTE 800/2600 Bielawa Dolnośląskie

@munio  To lepiej się tym nie chwalić, bo wrócą i prędkość się zmniejszy.