Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszt przyłączenia sieci do domu


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Koszt przyłączenia sieci do domu

@poprostumateo 

To w końcu możesz złożyć to zamówienie na internet czy nie możesz? Nie za bardzo widać sens w tej formie kontroli rodzicielskiej, bo przecież przyłącza są najczęściej na jednego abonenta. Może kabel rodziców ma więcej par do ewentualnego wykorzystania przez Ciebie. Napisz co dalej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Koszt przyłączenia sieci do domu


@impetiginisationapisał(-a)

Podlaczanie sieci szarakom, nam indywidualnym to tez interes, ale o zupelnie innej stopie zwrotu i innym ARPU. Jesli ktos gdzies ma formulke ze koszty przylacza/dorejonizowania maja wyniesc nie wiecej niz X to jak bedzie wiecej to nie robimy bo nie oplaca sie.

 


Miałem kiedyś taką tabelkę. Dotyczyła przyłączeń buc-ów czyli w żargonie korporacyjnym firm. Nic szczególnego. Kilka formuł i samo się wyliczało po wprowadzeniu kilku wymaganych parametrów. Na zielona OK budujemy do klienta a na czerwono NIE bo koszty zbyt wysokie a spodziewany czas zwrotu z inwestycji zbyt długi. Przyjętych kwot i założeń nie mogę Ci podać bo raz że już nie pamiętam a dwa że to tajemnica firmy.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Koszt przyłączenia sieci do domu


@j131napisał(-a)

@poprostumateo 

Może kabel rodziców ma więcej par do ewentualnego wykorzystania przez Ciebie.


no właśnie. Ja mam u siebie rozszyte 5 par. Na dwóch działały kiedyś dwie usługi głosowe i w porywach do dwóch neostrad.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Koszt przyłączenia sieci do domu

  1. U rodziców są dwa przewody więc jeden można poprawić do mojego budynku. Mimo, że koło mnie jest słupek z Orange to nie można do mnie poprawić przyłącza bo nie warunków Do tego i jestem zdany na łaskę sąsiadów (całe szczęście moich rodziców) 😉

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Koszt przyłączenia sieci do domu

dwa przewody, czy dwie pary?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Koszt przyłączenia sieci do domu

@poprostumateo a rodzice zapewne zasileni są z tego słupka. Więc jeśli nie ma już wolnych par w słupku rozdzielczym to na nic ci kabel od rodziców.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu


@poprostumateonapisał(-a)
  1. U rodziców są dwa przewody więc jeden można poprawić do mojego budynku. Mimo, że koło mnie jest słupek z Orange to nie można do mnie poprawić przyłącza bo nie warunków Do tego i jestem zdany na łaskę sąsiadów (całe szczęście moich rodziców) 😉

Takie rozwiązanie nie ma racji bytu, technicznie nie wykonalne, chyba że kablem LAN się połączysz z rodzicami, ale to nie legalne, temat nie na forum Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Koszt przyłączenia sieci do domu

@IreneuszCD  jeśli mówimy o kablu wieloparowym do rodziców i później od nich jedna para  dalej do domu docelowego, to nic w tym nienormalnego jeśli jest zgoda na tranzyt.  Wiadomo, że lepiej mieć swoją  instalacje, ale i ta będzie działać, byle zrobiona  z głową  i jeśli będą  rezerwy na slupku 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu

@agat13  nic nie wiadomo o instalacji, może dodatkowe pary są nie podłączone, nawet jak je podłączysz, to na bakier z legalnością, bo skoro brak portu, to 2 usługi na jednym łączu, jakoś tego nie widzę.

Zresztą ogarnięty średnio poradzi sobie, ja w temat się nie zgłębiam, nigdy takich instalacji nie robiłem, po LAN tak, ale to w obrębie jednej posesji i jednego abonenta, więc legalna sprawa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Koszt przyłączenia sieci do domu

@IreneuszCD  zaręczam, że taka instalacja tranzytowa jest legalna, o ile każdy z domów ma własną usługę i nie wychodzi ona poza obręb budynku/posesji.