Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiepska prędkość internetu - czy można to poprawić?


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Kiepska prędkość internetu - czy można to poprawić?

► Temat, ze względu na specyfikę omawianego problemu, został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, szybkość internetu) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,


Piszę w sprawie usługi NEOSTRADA  w miejscowości STUDZIENNO.

 

Aktualnie korzystamy z opcji do 10Mbit, ale realnie na łączach wyciąga zaledwie 4-6 Mbit w zależności od pory dnia i nocy. Jak na aktualne standardy jest to zatrważająco kiepski wynik zważywszy na fakt, iż w dużych miastach ludzie korzystają już z prędkości nawet 100 Mbit/s.

 

W zeszłym roku w miejscowości obok (Chocieszów) nas założyli Państwo światłowód. Koniec światłowodu znajduje się dokładnie 1,3 km od nas.

Rozumiem, że mieszkamy w takim miejscu, że poprowadzenie do nas światłowodu wiązałoby się z niewspółmiernie wielkimi kosztami do zysków jakie przyniosą nasze abonamenty. Czy jednak mimo to istnieje jakakolwiek szansa byśmy przestali być w pewnym sensie wykluczeni informatycznie? Prędkość na poziomie 4-6 Mbit na dzień dzisiejszy nie pozwala na swobodne korzystanie z internetu i to jest prędkość pamiętająca jeszcze czasy sprzed blisko 15 lat. Jest to dla mnie o tyle przykra sytuacja, że kiedy zakładaliście dosłownie rzut beretem od nas światłowód miałem nadzieję na zmiany. Nie przypuszczałem byście pociągnęli do nas światłowód, ale liczyłem na to, że przy okazji coś się poprawi. Nic takiego się niestety nie wydarzyło.

Co musielibyśmy zrobić, do kogo napisać, gdzie wysłać pismo lub złożyć wniosek, by móc dostąpić łaski korzystania z internetu powyżej 10Mbit/s? Wiem, że centrala jest daleko, że mieszkamy w maleńkiej miejscowości, ale czy mimo to istnieje jakaś szansa, by ktoś się nad nami zlitował?

Ewentualnie czy ja mogę kupić jakieś urządzenie które ten internet realnie przyspieszy? Jakąś inną wersje routera lub coś podobnego?

Tylko błagam… nie odpisujecie mi utartymi formułkami… potrzebuję czysto ludzkiego empatycznego sporjzenia na naszą sytuację… ludzie w komórkach mają szybszy internet niż my tutaj.. a ja zaczynam się zastanawiać nad rezygnacją z internetu ziemnego na rzecz abonamentu komórkowego… oczywiście nie u was bo zasięg sieci komórkowej orange jest tu w dosłownym tego słowa znaczeniu zerowy.

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 709

Kiepska prędkość internetu - czy można to poprawić?

Cóż można rzec? Sytuacja faktycznie nie ciekawa.

To co można zrobić w sprawie światłowodu w twojej miejscowości:

https://oferty.orange.pl/internet/

Napisać pismo na adres: Orange Polska S. A. ul. Jagiellońska 3496-100 Skierniewice

Jeżeli inwestycja jest uwzględniona w programie POPC, to w linko poniżej znajdziesz informacje na ten temat: https://www.orange.pl/view/popc

 

Prędkość internetu po kabelku miedzianym jest uzależniona od odległości od centrali. Nie ma fizycznie żadnego urządzenia, które jest w stanie przeskoczyć właściwości fizyczne miedzi. Dlatego tylko taką prędkość internetu da się w takiej sytuacji osiągnąć. Podejrzewam, że odległość wynosi w okolicach 2-3 km. Postawienie centrali bliżej Ciebie już by pomogło, ale Orange takiej inwestycji nie wykona.