Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Dzień dobry,

W salonie orange dali mi deklaracje żeby sąsiedzi wypełnili że są zainteresowani światłowodem i wszyscy wypełnili i odniosłem do salonu, wypełniłem też formularz na oferty.orange.pl/internet/ i nic. Światłowód jest doprowadzony 160m od mojego domu. Czy orange mogło by podciągnąć ten światłowód sześciu sąsiadom i mi. Na ulicy jest Neostrada ale tylko 10mb/s. Myślałem żeby napisać do orange list ale nie wiem co w nim napisać. Czy jest jeszcze jakaś trzecia metoda przyśpieszenia instalacji?mapa orange.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Moze opisze proces  bo mialem okazje kiedys go przechodzic od strony wlasciciela budynku.

 

- Kontaktuje sie z toba ktos Orange  (lub ty z nim jak masz parcie - moge podeslac kontakt jesli chodzi o Warszawe zwykle jest to ktos z dzialu przygotowania inwestycji - uwaga, rzadko kiedy odpisuja na maile)

- mowi(sz) halo halo chcemy okablowac ten budynek

- jak sie nie zgadzasz grozi UKE (slusznie ale to wydluza zabawe wiec Orange rzadko faktycznie zaczyna temat w UKE)

-jak sie zgadzasz podpisujecie umowe w ktorej sa okreslone terminy w jakich (od zaakceptowania projektu) ma byc wykonane okablowanie

- projektant robi projekt co moze zajac nawet do paru miesiecy (maja duzo roboty zalezy jak wam zalezy na tym budynku)

- w trakcie projektant moze czegos nie przewidziec i prosicie o sensowniejszy przebieg kabla łatwego dostepu - nanosimy poprawki (+ kilka dni)

-akceptujemy projekt z ramienia wlasciciela budynku

-czekamy (w umowie jest czas w jakim orange powinno zakonczyc prace od dnia zaakceptowania projektu)

w moim przypadku musielismy pogonic Orange powolujac sie na umowe bo nie dotrzymali terminu

- Orange wykonuje prace (nalezy przypilnowac zeby zgodnie z umowa pokryli wszelkie koszty  uszkodzen ktore spowodowali/doprowadzili do stanu co najmniej takiego jak przed pracami - bez tego nie podpisywac odbioru)!

- handlowcy atakują lokatorów

kurtyna

 

Caly proces moze zajac nawet ponad rok w zaleznosci od ww. czynnikow, to na komu ile sie chce (odnioslem wrazenie ze to ja musze wszystko pchac i pilnowac terminow od strony wlasciciela budynku)

 

DISCLAIMER: To oczywiscie moje subiektywne zdanie oparte na moim doswiadczeniu.

 

Prosze autora watku @xToJax o oznaczenie tej odpowiedzi jako rozwiazanie jesli to odpowiedz na pytanie.

 

Jedyny sposob na przyspieszenie tego procesu to dzialania jako WŁAŚCICIEL budynku i bezposredni kontakt z kims odpowiedzialnym za inwestycje FTTH.

 

 

INFORMACJA DLA WLASCICIELI BUDYNKU

Nie wyobrazam sobie sensownego ( i legalnego) argumentu za tym aby nie wpuszczac Orange czy jakiejkolwiek konkurencji do budynku. Dlatego jest specjalne prawo ktore nawet jak nie wydacie  zgody na przeprowadzenie instalacji (bo uwazacie ze krowy mleka nie dają od swiatlowodow albo kogos bedzie glowa boleć ) i tak może to zrobić za was UKE i jesteście zmuszeni udostępnić budynek.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Poszukaj jakiś fibershopów.

Ew. może masz opcję wzięcia oferty na firmę? bo widzę że pod adres pociągnięto usługę dla firmy a nie dla osoby prywatnej.

Ew. poczytaj sobie wątek https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Pod%C5%82%C4%85czenie-swiat%C5%82owo...

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

ok dzięki a co to za różnica czy dla firmy czy dla osoby prywatnej 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

W Orange ogromna. Klient indywidualny jest od razu spuszczany na drzewo, biznesowy jak się nie podda to coś ugra ale to trzeba z innym działem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Biznes generuje zazwyczaj większy i stabilny przychód.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Dzięki za informacje czyli w orange nigdy światłowodu raczej mieć nie będę bo to że na końcu ulicy jest hotel to pewnie nich nie interesuje i mnie by i tak nie podłączyli przy okazji


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Może z czasem i zainteresuje...

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

@xToJax a dawno odniosłeś te ankiety? Proces podłączenia jest bardzo czasochłonny. U mnie zajęło większą część roku(z tym, że blok).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

odniosłem w listopadzie tylko że na ulicy wszyscy po kolei są zainteresowani


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

@xToJax No to zdecydowanie jeszcze za wcześnie. Pewnie twoje ankiety zostały przekazane do odpowiedniej osoby. Trzeba czekać. Pamiętaj proszę, że jest to bardzo skomplikowana logistycznie, kosztowna i długotrwała inwestycja. Projekty, uzgodnienia, wykonawstwo, odbiory....wszystko trwa. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość.