Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Moze opisze proces  bo mialem okazje kiedys go przechodzic od strony wlasciciela budynku.

 

- Kontaktuje sie z toba ktos Orange  (lub ty z nim jak masz parcie - moge podeslac kontakt jesli chodzi o Warszawe zwykle jest to ktos z dzialu przygotowania inwestycji - uwaga, rzadko kiedy odpisuja na maile)

- mowi(sz) halo halo chcemy okablowac ten budynek

- jak sie nie zgadzasz grozi UKE (slusznie ale to wydluza zabawe wiec Orange rzadko faktycznie zaczyna temat w UKE)

-jak sie zgadzasz podpisujecie umowe w ktorej sa okreslone terminy w jakich (od zaakceptowania projektu) ma byc wykonane okablowanie

- projektant robi projekt co moze zajac nawet do paru miesiecy (maja duzo roboty zalezy jak wam zalezy na tym budynku)

- w trakcie projektant moze czegos nie przewidziec i prosicie o sensowniejszy przebieg kabla łatwego dostepu - nanosimy poprawki (+ kilka dni)

-akceptujemy projekt z ramienia wlasciciela budynku

-czekamy (w umowie jest czas w jakim orange powinno zakonczyc prace od dnia zaakceptowania projektu)

w moim przypadku musielismy pogonic Orange powolujac sie na umowe bo nie dotrzymali terminu

- Orange wykonuje prace (nalezy przypilnowac zeby zgodnie z umowa pokryli wszelkie koszty  uszkodzen ktore spowodowali/doprowadzili do stanu co najmniej takiego jak przed pracami - bez tego nie podpisywac odbioru)!

- handlowcy atakują lokatorów

kurtyna

 

Caly proces moze zajac nawet ponad rok w zaleznosci od ww. czynnikow, to na komu ile sie chce (odnioslem wrazenie ze to ja musze wszystko pchac i pilnowac terminow od strony wlasciciela budynku)

 

DISCLAIMER: To oczywiscie moje subiektywne zdanie oparte na moim doswiadczeniu.

 

Prosze autora watku @xToJax o oznaczenie tej odpowiedzi jako rozwiazanie jesli to odpowiedz na pytanie.

 

Jedyny sposob na przyspieszenie tego procesu to dzialania jako WŁAŚCICIEL budynku i bezposredni kontakt z kims odpowiedzialnym za inwestycje FTTH.

 

 

INFORMACJA DLA WLASCICIELI BUDYNKU

Nie wyobrazam sobie sensownego ( i legalnego) argumentu za tym aby nie wpuszczac Orange czy jakiejkolwiek konkurencji do budynku. Dlatego jest specjalne prawo ktore nawet jak nie wydacie  zgody na przeprowadzenie instalacji (bo uwazacie ze krowy mleka nie dają od swiatlowodow albo kogos bedzie glowa boleć ) i tak może to zrobić za was UKE i jesteście zmuszeni udostępnić budynek.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

@xToJax Czy któraś odpowiedź okazał się pomocna?Jeśli tak oznacz ją jako rozwiązanie, to pomoże innym łatwo ją odszukać. Emotikon: Szczęśliwy


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

@mmmmmm Bardzo mi się podoba: "handlowcy atakują lokatorów" 🙂 🙂 🙂

@xToJax prośba o kontakt na PW. Sprawdzę co z tym tematem się dzieje.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Witam,

Jestem również zainteresowany światłowodem w tej okolicy, mieszkam w następnym sięgaczu. Czy udało sie coś ustalić ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Skoro ja mam firme, też w Warszawie to dlaczego mam do wyboru Neostrade do 10 mb/s?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

@Filip_PL  Możesz też mieć DSLa lub Metro Ethernet lub Biznes Pack 🙂

Kwestia ile chcesz zapłacić. Gdyby miesięcznie byłaby to liczba 3 cyfrowa, to myślę, że wszystko da się zrobić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

A normalnego światłowodu jaki jest oferowany małym firmom czyli do 1 GB/s za 55,80 zł a później 81,30 zł nie da się?


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Dopóki adres nie będzie przypisany do przełącznicy która ma obsługiwać okolicę można zrobić tylko wycenę indywidualną, więc "normalny" światłowód odpada. @Filip_PL @BORAX Okolica jest w planach, ale nie ma jeszcze ustalonego terminu.

 

Filip, poproszę o kontakt na priv, sprawdzę jak z twoim tematem.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Kiedy mi podłączą światłowód? (Warszawa)

Witam Szanowne Koleżeństwo.

 

Kończy mi się umowa z UPC i akurat natknąłem się na info o promocji Orange1GB w dość atrakcyjnej cenie.

Niestety mojej lokalizacji nie ma na liście dostępności i nikt nie wie/nie chce powiedzieć czy w najbliższym czasie FTTH będzie dostępne. Warszawa (prawie centrum) Dzielna 11. Dookoła sporo domów z FTTH dostępnym.

Czy ktoś ma dostęp do jakiejś dobrej Szklanej Kuli i mógłby w nią zajrzeć?