Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy internet światłowodowy?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Kiedy internet światłowodowy?

Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - Moderator Wojciech.

 

Temat w ostatnim czasie pojawiał się już parę razy, ale chcę rozpocząć nowy wątek.

W okolicach października 2017r. był u nas przedstawiciel Orange i wypytywał czy jesteśmy zainteresowani instalację światłowodu na naszej ulicy, w naszym domu itd. Powiedział, że w okolicach marca/kwietnia 2018r. będą gotowe plany sieci światłowodowej w naszej okolicy i wtedy będą kontaktować się z nami technicy Orange w celu doprecyzowania podłączenia instalacji do budynku oraz umówienie terminu instalacji. Niestety do dnia dzisiejszego nikt się z nami nie kontaktował, a o światłowodzie w okolicy nic nie słychać, nic nie widać.

Dodam, że mieszkam w Bielsku-Białej (bliżej centrum), w domu jednorodzinnym.

Jak można dowiedzieć się czy jest szansa w najbliższym czasie na podłączenie światłowodu w moim domu?

Gdybym wiedział, że opóźnienie będzie trwało ponad rok, to podpisałbym nową umowę na nowych zasadach, z obecnym dostawcą Internetu, a nie przedłużał wcześniejszej umowy na czas nieokreślony, na starych zasadach...

 

Pozdrawiam,

Rafał.

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

Kiedy internet światłowodowy?

Najszybciej dowiesz się czy i kiedy będzie podłączony światłowód kontaktując się z infolinią lub na czacie.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Kiedy internet światłowodowy?

Dziękuję za odpowiedź. Napisałem na czacie Orange i tym razem (wcześniej już raz tam pisałem) otrzymalem "konkretną" odpowiedź - "Lokalizacja jest w planach, ale jeszcze nie ma konkretnej daty podłączenia."

 

Dzięki za pomoc...


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Kiedy internet światłowodowy?

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ - pod tym adresem sprawdzisz czy u Ciebie jest planowana budowa światłowodu w ramach środków z POPC. Może będzie dostępna jakaś przybliżona data.

 

https://oferty.orange.pl/internet/ - tutaj możesz wypełnić formularz chęci podłączenia Światłowodu. Bardzo możliwe że to przyśpieszy.