Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

🚘 🚍 Jakość sieci komórkowej na drodze.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

🚘 🚍 Jakość sieci komórkowej na drodze.

Cześć. Emotikon: Bardzo szczęśliwy
Pogadajmy o zasięgu podczas podróży. 🚗 Jak Wy to oceniacie? Da się obejrzeć film, czy ustawić trasę? 📱🗺🎞

My postanowiliśmy sprawdzić, czy to właśnie nasza sieć jest najlepsza. Zobaczcie poniżej, co nam z tego wyszło:

 

infografika-testy-mobile-Polska2.jpg

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wiedzieliście że to w Orange jest najlepiej?

 

 

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

🚘 🚍 Jakość sieci komórkowej na drodze.

Zasięg w drodze w dowolnej sieci jest jak potwór z Loch Ness. Wszyscy "mówią", że istnieje pełny, ale nieliczni go widzieli.
Jak potrzebuję w podróży niezawodny zasięg w podróży, to tylko dual sim z kartami sim różnych operatorów z różnym rozmieszczeniem stacji bazowych. Sim 1 to Orange, sim2 to zwykle coś na Plusie. Play niestety sporo omija na własnej sieci w warmińsko-mazurskim.
Anonim

Nie dotyczy

🚘 🚍 Jakość sieci komórkowej na drodze.

Ja sądzę, że wybierając operatora, nie każdy bierze pod uwagę map pokrycia zasięgiem i dopiero w zderzeniu z rzeczywistością, nachodzi taką osobę refleksja, dlaczego w danym miejscu traci się zasięg. Jak @Piotrekk85  wspomniał, alternatywa istnieje, tylko że nie wszystkich da się zadowolić z prostego rachunku ekonomicznego. Coś za coś i z tym trzeba się liczyć, planując w podróży to i owo. Najbiedniejszy jest kierowca, który musi mieć "najlepszy zasięg" swojego pola widzenia, więc jego tak naprawdę w czasie podróży najmniej to dotyka, bo tylko w uciążliwych korkach może sobie pozwolić na zrelaksowanie. Ale kto podróżuje często, będzie dążył do zminimalizowania "strat" Emotikon: Mrugający


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

🚘 🚍 Jakość sieci komórkowej na drodze.

Rozumiem, że test dotyczył głównych tras krajowych, dlatego taki niezły wynik wyszedł. Osobiście uważam, że sieć ORANGE ma najlepsze pokrycie pod kątem zasięgu transmisji danych. Ja najczęściej pakietu GB używam do nawigacji Google Map, a ostatnio też do słuchania radia przez internet. W mojej lokalizacji jest ograniczona ilość stacji radiowych. To tak n a marginesie, czemu radio internetowe. Są jednak miejsca, szczególnie trasy wojewódzkie lub lokalne, gdzie ten zasięg strasznie mocno ginie. Drogi krajowe i autostrady są rewelacyjne i brak zastrzeżeń do prawidłowego działania internetu mobilnego. Faktycznie dobrym rozwiązaniem jest posiadanie drugiej karty sim na transmisję danych od alternatywnego operatora. Moim alternatywnym jest PLAY, ale niestety też ma dziury. Jeszcze gorzej będzie od pierwszego stycznia 2020r. (Play rezygnuje z roamingu wewnętrznego Plusa).

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest internet mobilny w roamingu. Tu jestem bardzo mile zaskoczony pod kątem pokrycia zasięgiem i to w Orange jak i w Play. W roamingu logowanie jest do najsilniejszego nadajnika w danej lokalizacji niezależnie od operatorów komórkowych. Internet działał mi bez kłopotów w różnych lokalizacjach w takich krajach jak Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowenia, Czechy, Chorwacja. Jeżeli jeden z operatorów w danym kraju miał słaby zasięg na daną lokalizację, to automatycznie byłem przełączany do innego. Dlatego cały czas miałem pełne pokrycie. 

Może dobrym rozwiązaniem było by dogadanie się co do roamingu wewnętrznego z operatorem alternatywnym, który ma dobrze pokrycie, tam, gdzie Orange nie ma. Na Podlasiu jest sporo takich miejsc, gdzie Plus ma bardzo ładne pokrycie swoim zasięgiem, a zasięgu Orange brak.

Wiem, że jest taka możliwość, bo Play lokalnie wyłącza swój roaming wewnętrzny w niektórych lokalizacjach.