Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123  super że  w końcu udało Ci się "dopiąć swego" 👍  dołączam się do forumowiczów i życzę przyjemnego, bezproblemowego i bezawaryjnego korzystania z usług 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@bgolab123napisał(-a)

Wlasnie mili Panowie technicy zamontowali mi swiatlowod korzystajać z tego słupka co zrobilem.

 

Wszystko dziala.

 

Dziekuje wszystkim za kibicowanie i wspieranie mnie podczas tego procesu.


To dobrze że już nie robili problemów. W takim razie miłego korzystania z usługi.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@Anonimnapisał(-a)


Ty chyba mało siedzisz w temacie, korzystanie ze słupów energetycznych generuje koszty, operator niechętnie bierze je na swoje barki, mnie to kosztuje miesięcznie 6,80 zł, koszt podłączenia za to zerowy, ceny ja 1Gb/s jak w Orange (inny dostawca netu).


Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Jakie koszty? Kto generuje? Umowy pomiędzy operatorami telekomunikacyjnymi a Zakładami Energetycznymi są już od kilku ładnych lat i gdyby nie taki układ to wielu ludzi w małych miasteczkach i wioskach do dziś by mogło tylko pomarzyć o światłowodzie.

Anonim

Nie dotyczy

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@marder  piszę o nowych instalacjach, ale skoro wiesz lepiej i to bez kosztów ekstra, to ok, fajnie jak forumowicz mądrzejszy od instalatora, to tak na marginesie 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

A co wolałbyś nie płacić tych 7 zł i zamiast szybkiego światłowodu mieć Neostradę o zawrotnej prędkości 20Mb/s? Wybór należy do Ciebie. W domkach jednorodzinnych też klienci płacą dodatkową opłatę której mieszkańcy blokowisk nie ponoszą. Taka polityka telekomów i nie mamy na to wpływu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Drodzy Panowie pomagający mi w prawach technicznych - założylem nowe zgłoszenie:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/FUNBOX-3-0-swiat%C5%82owod-DDNS-NAT-problemy/td-p/262037

 

Z gory dziekuje za sugestie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Moja historia ze sztycą do podwieszania swiatlowodu jeszcze chyba sie nie konczy. Spadł snieg. Lekki kevlar przestał miec znaczenie. Lina jest cała w lodzie i znacznie wygieła słupek. W najnizszych miejsach jest moze 2.3-2.4m (odcinek ok. 33m). A to przeciez tylko wiosna;)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123  słupek z aluminium to nie ma co się dziwić, jeżeli to rurka to może przydałoby się zastosować w środek jakiś rdzeń stalowy ? (tak sobie głośno myślę 😉)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Dokladnie tak zrobie. Wloze jakis rdzen do srodka. Stalowa rurke pewnie najlepiej.

 

 

Ta rura obecna ma 2mm(fi40) grubosci - moze nie peknie na razie?

 

Aktualizacja:

Lod spadl z lini, podniosla sie ze 30-40cm wiec jeszcze jest w zakresie sprezystosci sztycy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Porownanelem zdjecia z kamery: naciagnal sie kabel - slupek minimalnie zmienil pozycje.

Wyglada, ze to przede wszystkim kabel sie naciagnal.

 

post.png