Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak to jest z tym LTE? Dlaczego typ połączenia to WAN?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Jak to jest z tym LTE?

 Trzeba rozróżnić co to jest LAN a WAN

Interfejs LAN to ogólnie wszystko to co wiąże się z multimediami typu drukarki itp

Port WAN to punkt AP dostępowy do internetu. Z reguły podłączony w port routera 

Gdzie z reguły z jego poziomu przeprowadza się wszelkiego rodzaju ustawienia, przekierowania, etc

Telefon sam od siebie nie połączy się w żaden sposób z takim połączeniem bez jakiegokolwiek modyfikacji 

Router czy inne połączenie sieciowe bo tego jego ogrom musi fizycznie dokonać ustawień w tym zakresie. 

Tak samo to tyczy BTS one w ogóle mają pewnie szereg zabezpieczeń przez możliwością ingerencji osób trzecich 

Także jeśli nie korzystam z żadnej sieci wifi, interfejsu LAN mostów, przekierowan 

Ani też mój komputer nie jest podłączony do żadnej sieci 

Gdzie telefon korzysta tylko z mobilnych danych które też są chronione choćby zmiennym IP 

Daje do myślenia że połączenie WAN od tak sobie nie może w to ingerować bo bez uprawnień się nie da

Tym bardziej mając zmienne IP

Które już koliduje z ustawieniami itp takiego połączenia

A ja na sto procent mam zmienne IP 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak to jest z tym LTE?

@Aborows40  Strasznie mieszasz.

LAN to żadne multimedia. Po prostu LAN - to lokalna sieć komputerowa, O mniejszym zasięgu niż WAN tj. komputery,  switche i inne urządzenia np. w mieszkaniu czy biurze podłączone do routera.

Sieć WAN to Internet - czyli wszystko to, co dochodzi do lokalnego routera. WAN u mnie jest w postaci urządzenia ONT i przyłączam go do  mojego routera , ale WANem moim zdaniem można nazwać sygnał komórkowy odbierany przez telefon(w końcu LTE  oparte są głównie jest tranzycie IP).

 


@Aborows40napisał(-a)

Telefon sam od siebie nie połączy się w żaden sposób z takim połączeniem bez jakiegokolwiek modyfikacji 

Router czy inne połączenie sieciowe bo tego jego ogrom musi fizycznie dokonać ustawień w tym zakresie. 

Tak samo to tyczy BTS one w ogóle mają pewnie szereg zabezpieczeń przez możliwością ingerencji osób trzecich 

Także jeśli nie korzystam z żadnej sieci wifi, interfejsu LAN mostów, przekierowan 

Ani też mój komputer nie jest podłączony do żadnej sieci 

 

 


Niestety, nie rozumiem co chcesz przez to przekazać.

 


@Aborows40napisał(-a)

 

Gdzie telefon korzysta tylko z mobilnych danych które też są chronione choćby zmiennym IP 

 


Zmienne IP to żadne zabezpieczenie.

 

 

Po prostu chcę abyś sobie wyobraził to w ten sposób.

Twój telefon to router(czyż nie? np. w trybie hotspotu osobistego).

Łączysz się z WAN(czyli Internetem) poprzez sygnał komórkowy, a po drugiej stronie jest sieć LAN, do której może dołączyć Twój komputer i telefon np. znajomego - dostają adresy IP lokalne (LAN).

Bez trybu hotspotu osobistego jest podobnie.

Dla Twojego telefonu włączenie danych komórkowych oznacza połączenie się z siecią WAN, którą znamy jako Internet.

Anonim

Nie dotyczy

Jak to jest z tym LTE?


@Aborows40napisał(-a)

 Trzeba rozróżnić co to jest LAN a WAN

Interfejs LAN to ogólnie wszystko to co wiąże się z multimediami typu drukarki itp

Port WAN to punkt AP dostępowy do internetu. Z reguły podłączony w port routera 

Gdzie z reguły z jego poziomu przeprowadza się wszelkiego rodzaju ustawienia, przekierowania, etc

Telefon sam od siebie nie połączy się w żaden sposób z takim połączeniem bez jakiegokolwiek modyfikacji 

Router czy inne połączenie sieciowe bo tego jego ogrom musi fizycznie dokonać ustawień w tym zakresie. 

Tak samo to tyczy BTS one w ogóle mają pewnie szereg zabezpieczeń przez możliwością ingerencji osób trzecich 

Także jeśli nie korzystam z żadnej sieci wifi, interfejsu LAN mostów, przekierowan 

Ani też mój komputer nie jest podłączony do żadnej sieci 

Gdzie telefon korzysta tylko z mobilnych danych które też są chronione choćby zmiennym IP 

Daje do myślenia że połączenie WAN od tak sobie nie może w to ingerować bo bez uprawnień się nie da

Tym bardziej mając zmienne IP

Które już koliduje z ustawieniami itp takiego połączenia

A ja na sto procent mam zmienne IP 

 


Napiszę krótko, nie znasz podstaw co do Internetu, poszukaj poradników o budowie sieci i co to jest Internet, dużo informacji Google ci wyszuka, jest Forum > www.elektroda.pl  < czytaj w działach które cię interesują, polecam Sieci/ Internet, tak na koniec, nie można ingerować w to co udostępnia dostawca Internetu, czy to LTE czy światłowodu, za to jest spora kara, klient tylko ustawia parametry połączenia modemu czy routera, tak na marginesie, mój dostawca internetu na światłowodzie, nie udostępnia dostępu do panelu routera, nic nie mogę tam zmienić ani podejrzeć, nie oczekuj więc że coś zmienisz w Mobilnym Internecie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Jak to jest z tym LTE? Dlaczego typ połączenia to WAN?

lan-wan.jpg

To najlepiej obrazuje LAN i WAN

CZYLI LAN jako interfejs dla urządzeń a WAN dla Wifi,sieci itp

Anonim

Nie dotyczy

Jak to jest z tym LTE?


@Aborows40napisał(-a)

lan-wan.jpg

To najlepiej obrazuje LAN i WAN

CZYLI LAN jako interfejs dla urządzeń a WAN dla Wifi,sieci itp


Fajny obrazek ale mylisz pojęcia 😉

LAN to interfejs dla urządzeń tak jak jego odmiana bezprzewodowa wi-fi, LAN do port lokalny i poprzez niego jest dostęp do drukarek/ plików/ wszystkiego co tam jest udostępnione, WAN to port który daje dostęp do Internetu Globalnego


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak to jest z tym LTE? Dlaczego typ połączenia to WAN?

@Aborows40  Obrazek zwyczajnie jest niefortunnie błędny. Wi-Fi to nie WAN, a LAN.

Anonim

Nie dotyczy

Jak to jest z tym LTE? Dlaczego typ połączenia to WAN?


@BORAXnapisał(-a)

@Aborows40  Obrazek zwyczajnie jest niefortunnie błędny. Wi-Fi to nie WAN, a LAN.


Niekoniecznie obrazek jest zły, bo może to router mobilny lub dostęp radiowy do Globalnej Sieci > Internetu.

Obeznany to prawidłowo odczyta, dla laika może być mylące, stąd może @Aborows40  wyciąga mylne wnioski 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Jak to jest z tym LTE? Dlaczego typ połączenia to WAN?

Problem rozwiązany dzięki zdalnemu pulpitowi od działu technicznego Samsung