Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

Od kilkunastu lat korzystam aktywnie jak i obserwuję internet mobilny Orange. Mam jednak takie odczucie, że jak intensywnie korzystam transmisji danych na danej karcie SIM, to jest ona w pewnym momencie ograniczana. Po włożeniu innej karty SIM, która dłuższy czas nie była używana lub nowa do tego samego urządzenia, internet mobilny działa bez kłopotów z pełną dostępną prędkością.

Czy Orange faktycznie ogranicza prędkość internetu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364
22 ODPOW. 22

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny Orange

A wiesz co to lejek techniczny?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mobilny Orange

@Piotrekk85 z lejkiem spotkałem się, jak wykorzystam np. cały przysługujący mi pakiet. 

Natomiast jak mam nazbierane 250 GB i wykorzystam w ciągu kilku dni 10-20 GB o da się odczuć zwolnienie prędkości. Nie codziennie jest mi potrzebne intensywne korzystanie z internetu, ale czasami na wyjeździe potrzebuję potrzebuję więcej skorzystać z transmisji danych.

Czy w tym przypadku również jest nakładane ograniczenie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

@Piotrekk85 dzięki za info. Nie codziennie tak korzystam z internetu, ale czasami jestem zmuszony. W domu mam światełko, więc nie mam potrzeby generować dodatkowego ruchu Emotikon: Mrugający. Z drugiej strony też trzeba zrozumieć operatora. Musi zapewnić dostęp do swoich usług wszystkim użytkownikom, a nie tylko wybranym. Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

Temat rzeka. Ja osobiście mam mieszane odczucia.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

Mi jak tak mocno internet zwolni, to mieszam kartami SIM Orange i konkurencji Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Zawsze kolejna zadziała lepiej niż poprzednia przy takim mieszaniu Emotikon: Mrugający


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

Dziś został mi włączony lejek techniczny, ale zanim do tego doszedłem, to najpierw wykupiłem pakiet internetowy, 5 GB za 5 PLN:

https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#pakiety-internetowe-obecny-klient

Ponowne uruchomienie routera i działa, ale po dwóch godzinach znowu zaczął szwankować internet. 

Myślałem, że to problem z nadajnikiem, bo w mojej okolicy co jakiś czas występują, wiec zadzwoniłem do BOK. Konsultant wyjaśnił mi, że został nałożony lejek techniczny, ale skoro wykupiłem dodatkowy pakiet, to lejek techniczny został zdjęty. Wiec obecnie dalej mogę się cieszyć pełną prędkością internetu z Orange Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

Ale czy to jest normalne, że musiałeś interweniować po zakupie pakietu żeby ci zdjęli ograniczenia?!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet mobilny Orange a ograniczenie prędkości

@bluesmanniak zadałem to pytanie konsulatowi. Okazało się, że po zakupie pakietu lejek techniczny powinien być zdjęty, ale tak sienie stało.