Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

No możesz mieć rację,ale może być też tak,że ktoś gdzieś popełnił błąd i nie zaznaczył np (instalacja zakończona/wykonana).

 

Skrzynki są puszczane co kilka słupów szeregowo i jest to trochę dziwne,że akurat centrum wiochy zostawili bez podłączenia.

Raczej trudno by wykorzystali tą część (ten przydział) niepodłączonych domów/mieszkań.

 

Czy istnieje jakiś adres meilowy (czy ktoś zna) gdzie mógłbym uzyskać wyjaśnienia? 

W końcu to zdaje się jest z środków unijnych,więc powinno zostać należycie wykonane.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Dziękuję


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Orange jest beneficjentem,więc czy oni nie mogą czegoś zrobić-np podesłać technika w celu sprawdzenia owej skrzynki?

Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Orange tak nie wysyła techników od tak do sprawdzenia. Zresztą projekt musi być zakończony formalnie. Bez tego nawet jeśli są techniczne możliwości tego nie uruchomią. Możesz jeszcze uderzyć z zapytaniem do Orange to już tradycyjnym listem bo firma zrezygnowała z obsługi przez e-mail. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

 Projekt formalnie powinien być zakończony w 2020r,więc obawiam się,że został on porzucony.

 

W każdym bądź razie napisałem na powyższe adresy meilowe i może w następnym tygodniu będzie coś wiadomo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

Buszuję po forum i zauważyłem,że jesteś monterem światłowodu i stąd pytanie na które być może będziesz znał odpowiedź.

 

Otóż jak pisałem wcześniej,na słupie jest skrzynka i z owej skrzynku wychodzą ponumerowane przewody,czyli wychodzę z założenia,że od strony słupa wszystko jest ok.

 

Problemem może być budynek rodziców (czyli ten o którym piszę) ,ponieważ orange nie ma pełnej zgody na podłączenie przewodów,które miały biec piwnicą (pamiętam jak rodzice podpisywali zgodę) dlatego,że 2 mieszkania górne narazie stoją puste.Pozostałe 3 dolne mieszkania podpisały zgodę,ale czy to wystarczy?

 

Myślę jak to pchnąć dalej bo administratora budynku nie ma a może w tym tkwi problem.Problem w zgodach czy w braku jakiegoś wnioski-formalności?

 

Poza tym oddanych budynków (w tym wielorodzinnych) jest 30,natomiast w realizacji (w tym wielorodzinnych) jest 15,więc dość dużo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii  do montera to mi daleko, ale jestem w temacie..

Oczywiście zgody administracji są ważne. Bez tego nikt z pracami na budynek nie wejdzie. Jak są mieszkania puste, to decyduje adm Zapytaj w adm  jak to wygląda i w razie czego odswiez u beneficjenta 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

Może i daleko,ale z Twoich postów na tym forum doszedłem do tego jak to wszystko wygląda 🙂

 

Administratora niestety nie ma.O wszystkim decyduje wspólnota mieszkaniowa a w rzeczywistości jest tak,że każdy robi co chce.

Zgody od zamieszkałych lokatorów były-dwa razy chodzili by podpisać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii  jeśli tak, to pisz do cppc. Maila zwrotnego  otrzymasz szybko. Wtedy trzeba na jego podstawie napisać pismo z załącznikami  i wysłać do Skierniewic polecony. Treść pomożemy napisać. 

Ważne, aby dokładnie opisać co I jak. To może pomóc.

ORANGE Polska S.A.

Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem popc