Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Internet światłowód

mam pytanie do ekipy orange i mam nadzieje kogoś kto zna się na robocie

zaczynając:
poszedłem do salonu zapoznałem się z ofertą powiedziano mi że światłowód będzie dostępny w przeciągu
1-2 lat mówię ok poczekam w tym czasie wezmę dostępną opcje umowa zawarta 2015-04-13
po roku dopytuję się o światłowód otrzymałem informację do końca roku będzie

teraz mamy 2021-05-22 zgadnijcie co usłyszałem w salonie ... znowu...
usługa będzie dostępna do końca roku <- tak tą formułkę słyszę od 2015 roku orange ma w D klientów

i moje pytanie do jakiej firmy na terenie lublina muszę się zgłosić o prywatne podłączenie światłowodu ??

skoro orange ignoruje wszystkie moje wiadomości i prośby a ich ankiety nic nie dają to sobie sam podłączę.

PS. linia światłowodu biegnie ok. 1-2m od mojej kamienicy

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@KamilNozka na własny koszt wyjdzie drogo. Poczekaj, poszukamy... powęszymy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Internet światłowód

Podaj miejscowość (Lublin?) oraz ulicę i nr jeżeli chcesz to sprawdzą koledzy 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet światłowód

@KamilNozka  w pierwszej kolejności trzeba ustalić czyja to infrastruktura światłowodowa, niekoniecznie musi należeć do Orange i również niekoniecznie Orange musi świadczyć usługi na tych łączach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@KamilNozka można wstępnie sprawdzić ma mapie zasięgu ( https://www.orange.pl/view/mapazasiegu ) i poszukać w projektach POPC info o Twoim adresie. https://www.orange.pl/view/popc#

Jak napiszesz miasto i ulicę ( z nr domu, ale bez mieszkania) to może coś wygrzebiemy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Internet światłowód

Lublin, Polska Ul.Biłgorajska 11
Kable na całej dzielnicy należą do orange i nie nigdzie nie pokazuje dostępności światłowodu
dlatego chce go założyć na własny koszt skoro żaden dostawca nie chce wykazać żadnej inicjatywy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@KamilNozka na własny koszt wyjdzie drogo. Poczekaj, poszukamy... powęszymy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Internet światłowód

oznaczę to jako rozwiązanie skoro mam to samo słyszeć od 2015 to niech już tak będzie 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@KamilNozka myślę, że coś znajdziemy. Jeśli nie odpowiedź o terminie, to stan na dziś i plany co do adresu, stanu infrastruktury w okolicy czy ISP.. Popieram @slav72  że to nie rozwiązanie, a przymiarka 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet światłowód

@KamilNozka  z tym że to nie jest rozwiązanie, a to jest forum użytkowników takich jak Ty (tu nie siedzą pracownicy Orange (poza moderacją)), tu staramy się pomagać sobie nawzajem i podpowiadać rozwiązania, niestety nie mamy mocy sprawczej aby wykonać podłączenie światłowodu do Ciebie. Niestety to że przebiegają obok Ciebie linie światłowodowe nie znaczy że istnieje możliwość podłączenia (było o tym kilka wątków na forum). Pozostaje zgłosić do UKE zapotrzebowanie na usługi i czekać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowód

@KamilNozka Niestety znajdujesz się w rejonie o niskim priorytecie inwestycyjnym. Stare kamienice i domki jednorodzinne na obrzeżach miast mają być robione w bliżej nie określonej przyszłości. Być może powołana niedawno spółka córka Światłowód Inwestycje będzie się zajmowała takimi "przypadkami". Póki co spróbuj się dowiedzieć czy nie ma tam innych operatorów lokalnych (UPC, Vectra, Netia itp).