Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Interner mobilny, Niemcy, Roaming


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Po przekroczeniu granicy Polsko-Niemieckiej transfer danych umarł.

Korzystanie z internetu stało się niemożliwe. Osiągane transfery były na poziome 1.5 kB/s

Po powrocie do Polski jak ręką odjął wszystko wróciło do normy.

Co jest przyczyną takiego niskiego transferu danych w roamingu?

Na terenie Niemiec zasięg miałem z kilku różnych sieci (ztcp: 02, E-plus) w technologii 4G.

Gdzie szukać przyczyny skoro w PL działa idealnie?

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Przeciążenie lokalne, korzystałeś z niepreferowanej sieci, błędna konfiguracja telefonu na roaming, brak pełnego dostępu do LTE u wybranego operatora... Przyczyn może być wiele.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Przeciążenie lokalne - w ciągu dnia, zmiany lokalizacji, powinno się zmieniać i ewentualnie poprawić, a transfer był podły nieprzerwanie.

 

Preferowana sieć na terenie Niemiec - na stronie Orange takie informacje są ukryte lub nie ma ich.

 

Błędna konfiguracja telefonu na roaming - na stronie Orange nie ma informacji że w roamingu muszę zmienić konfigurację telefonu. Czy w którymś regulaminie/biuletynie jest to? Przydałby się SMS konfiguracyjny po przekroczeniu granicy danego kraju. Czeka mnie wyjazd na Słowację i do Czech i pewnie problem pojawi się znowu.

 

Brak pełnego dostępu do LTE u wybranego operatora - w ciągu dnia, zmiany lokalizacji, powinno się zmieniać i ewentualnie poprawić, a transfer był podły nieprzerwanie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

1) przeciążenie - jeśli operator miał ogólnokrajową awarię i masz automatyczny wybór sieci w ustawieniach - to i tak może być
2) na stronie poświęconej roamingu http://orange.pl/roaming jest rozpiska operatorów
3) niestety nikt na forum nie ma szklanej kuli by sprawdzić jaki masz model telefonu i jak skonfigurowany, ja w swoim mogę skonfigurować oddzielne punkty dostępu na połączenie z internetem w tzw. sieci macierzystej a inne w roamingowej; również przez nieoficjalne apki można to modyfikować
4) zazwyczaj w danym momencie LTE jest dostępne w danym rejonie u jednego z operatorów albo wcale, czasem połączenie po 3G jest lepsze, w większości regulaminów przy objaśnieniu czym jest roaming jest dodana informacja że dostępność usług w roamingu jest zmienna i zależna od operatora roamingowego
5) najbezpieczniej jest mieć skonfigurowany apn internet po ipv4 (on pozwala wyświetlić koło 95% stron i w kraju i w roamingu)

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Mam ten sam problem, że w Niemczech cały czas znika transmisja danych. Zmieniłem telefon i wymieniłem kartę SIM, a problem nadal występuję. Orange wymusza połączenie z siecią O2, która ma dobry zasięg, ale non stop ucieka transmisja danych, natomiast połączenia z innymi sieciami są zabronione, niekiedy uda się połączyć z E-Plus (bardzo słaby zasięg), i rzadko z T-Mobile lub Vodafone, które mają bardzo dobry zasięg, ale z reguły połączenie z siecią jest zabronione. Czy sieć Orange schodzi na psy z transmisją danych w roamingu?? Nie można swobodnie korzystać z telefonu, ani wejść na jakąkolwiek stronę, bo w trakcie przeglądania transmisja danych się wyłącza, mimo iż jest zasięg. Problem dotyczy głównie Niemiec, w innych krajach jest OK. Dla mnie to podstawa, do rozwiązania umowy, bo często tam podróżuje i coś mnie trafia, że nie mogę nawet wysłać/odebrać wiadomości poprzez WhatsApp nie mówiąc już o nawigacji online lub chociażby tylko informacje traffic. A ponoć sieć Orange to sieć nr 1, ale chyba tylko dla tych, którzy nie wyjeżdżają za granicę.

Nie zgadzam się z oceną, że to kwestia ustawień telefonu. Jeżdżę za granicę z różnymi osobami, którzy mają telefony nie tylko w Orange, ale głównie sieć Orange jest w tej kwestii do "D". Generalnie transmisja danych w sieciach niemieckich jest słaba (sami Niemcy to mówią), ale to co wyprawia Orange w Niemczech, to perfidna kpina i mienie klientów też głęboko w "D".

Nie wspomnę już o zwykłych rozmowach, w których często słyszę się z rozmówcami (głównie z PL z różnych sieci, ale także DE) w opóźnieniem nawet 5 sekund !! Wtedy tylko słyszę w telefonie: halo, halo, jest Pan tam, słyszy mnie Pan??

Brak słów...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Wyłącz LTE. Wg rozpiski operatorów tylko 3G jest w roamingu Orange u wszystkich.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Pobrałem sobie dzisiaj aktualną rozpiskę ze strony Orange (plik o magicznej nazwie: 4103075077.xls) i się z Tobą nie zgodzę. Rozpiska jako PDF w załączniku, bo nie można załączyć xls. Przy konwersji rozbiło tabelę na parę stron, patrz na strony 1-3.

Nie mogę w swoim telefonie ustawić samego 3G, ale 3G/2G i wtedy mam głównie 2G, gdzie można zapomnieć praktycznie o internecie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

To złóż reklamację jeśli nie możesz się połączyć z operatorami wspierającymi LTE.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

Jak na złość kiedy, już wracam do domu, to o tym nie pamiętam lub wracam późno, a wtedy kiedy jest problem to pracuje lub jadę autem i nie bardzo mogę się rozpraszać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Interner mobilny, Niemcy, Roaming

A mam jeszcze jedną sugestię: piszesz, że inne osoby też mają problemy. To warto zgłaszać nawet z zagranicy na czacie lub infolinię. W wakacje byłem w Berlinie, szału nie było, ale strony internetowe można było obejrzeć. Tu też trzeba pamiętać, że zwykle klienci roamingowi mają najniższe priorytety.

Ew też apn internet czy protokół ipv4 warto mieć. I telefon co wspiera LTE na zakresie 800 i 900 MHz w zależności od regionu.