Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalcja światłowodu w domu

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Instalcja światłowodu w domu

Hej,

 

Jako, że prawdopodobnie w nowym roku będe mieć światło, pewnie 3 kwartał 2020r. kilka pytań dotyczących instalacji.

 

1. Czy jest możliwość, żeby technicy zainstalowali światłowód i gniazdo optyczne na 2 piętrze domu ? Mam tam biuro i tam chce mieć bezpośrednio światło z gniazdem, żeby mieć najszybsze i najstabilniejsze łącze.

 

2. Czy jeśli dom oddalony jest od ogrodzenia o jakieś 20m to będzie jakiś problem z przeprowadzeniem światła ? Lepiej teraz zainstalować sobie jakieś peszle przy ogrodzeniu, które będą prowadzić do domu czy nie podejmować kroków i technicy to ogarną ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalcja światłowodu w domu

Nie jestem specjalistą od prac budowlanych, ale póki co widzę, że masz wszystko "ładnie" zagospodarowane i nie warto psuć sobie posesji światłowodem. Kiedyś pisałeś że będziesz zadowolony linią napowietrzną. Obecnie kabel miedziany masz schowany przy tym czymś "zielonym" po lewej obok podjazdu. Na blogu Orange https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-przygotowac-dom-jednorodzinny-na-swiatlowod/ są porady co warto przygotować i może by nie psuć ogrodu warto w zimę lub na początku wiosny po mrozach coś wykonać co opisane jest. Jest też link do standardów technicznych ale nie pytaj mnie o szczegóły. Poza tym by zrobić dojścia światłowodu na drugie piętro, to nie wiem czy chcesz jakieś przewierty przez sufit, czy wzdłuż ścian wewnątrz lub na zewnątrz, różnie ludzie robią, choć czasem bywa to wszystko trudne. U Ciebie światło kładzie tp teltech, poczekaj aż będą chodzić po bliskiej okolicy i podpytaj ich na miejscu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Instalcja światłowodu w domu

@Anonim  1 . technicy zainstalują ci tam gdzie będziesz chciał gniazdko
2 . wstrzymaj się ustalisz potem wszytko z technikami se

Anonim

Nie dotyczy

Instalcja światłowodu w domu

Hmm okej, poczekam jeszcze. Może ktoś miał podobny przypadek 😛


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Instalcja światłowodu w domu

proszę 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalcja światłowodu w domu

Już widzę, że będziesz miał gniazdko na drugim piętrze bez niczego i na pstryk. Piszesz do mnie na priv, więc wiem ciut więcej niż inny, ale na publicznym forum nie chcę pisać szczegółów, ale dużym problemem będzie odległość między granicą działki od ulicy a Twoim domem. Wiem, że byś chciał wszystko od ręki, ale poczekaj aż ludzie będą pojawiać się w terenie. Teoretycznie przyłącze może być na brzegu posesji a nie do domu bezpośrednio. Nie wiem czy widok w Street View jest aktualny, ale też piętra masz dosyć wysokie. Tak jak mówiłem, przy instalacji i podpisaniu umowy z Orange możesz domówić sobie "Wykonanie sieci domowej" za 149 zł https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11338/76ec74c9-6562-4108-a80c-326307a67cdb.pdf - i czy 25 m kabla starczy? masz jakieś miejsce między piętrami?
Anonim

Nie dotyczy

Instalcja światłowodu w domu

Wiesz co, ciężko powiedzieć, obawiam się, ze jednak bedzie potrzebne trochę więcej, apropo zdjęc tak są aktualne, czy mam miejsce między piętrami ? Nie wiem co masz na myśli mówiąc "miejsce między piętrami" chodzi Ci o zewnątrz czy wewnątrz ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalcja światłowodu w domu

Nie jestem specjalistą od prac budowlanych, ale póki co widzę, że masz wszystko "ładnie" zagospodarowane i nie warto psuć sobie posesji światłowodem. Kiedyś pisałeś że będziesz zadowolony linią napowietrzną. Obecnie kabel miedziany masz schowany przy tym czymś "zielonym" po lewej obok podjazdu. Na blogu Orange https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-przygotowac-dom-jednorodzinny-na-swiatlowod/ są porady co warto przygotować i może by nie psuć ogrodu warto w zimę lub na początku wiosny po mrozach coś wykonać co opisane jest. Jest też link do standardów technicznych ale nie pytaj mnie o szczegóły. Poza tym by zrobić dojścia światłowodu na drugie piętro, to nie wiem czy chcesz jakieś przewierty przez sufit, czy wzdłuż ścian wewnątrz lub na zewnątrz, różnie ludzie robią, choć czasem bywa to wszystko trudne. U Ciebie światło kładzie tp teltech, poczekaj aż będą chodzić po bliskiej okolicy i podpytaj ich na miejscu.
Anonim

Nie dotyczy

Instalcja światłowodu w domu

Hmm, brzmi rozsądnie, podpytam. Najlepiej jakby szło po zewnątrz, chciałbym jednak lekką estetykę zachować i nie mieć przewiertu przez sufit, przykładowo w salonie hehe 😄 Przykładowo bezpośredni przewiert do mojego pokoju


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalcja światłowodu w domu

Ogólnie mam też złotą radę, choć w Orange nie zawsze działa, to że w Polsce 30 zł nic nie znaczy, a za pół litra załatwić można sporo 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Instalcja światłowodu w domu

Hahaha, wiem o tym, często stosuje takie triki 😄 Rzeczywiście cenna rada 😄