Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 1

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

Witam, mieszkam na wsi i mój dom jest uwzględniony do podłączenia światłowodu w projekcie POPC. Kilka miesięcy temu zbierali zgody na podpięcie światłowodu, ale do mnie nikt nie przyszedł.

Mój dom znajduje się około 60-70 metrów od granicy działki w linii prostej, przy granicy tej działki jest jeszcze jeden dom mojej rodziny, czyli teoretycznie wygląda to tak jakby były dwa domy na jednej działce (a tak nie jest, działki są dwie, są również dwie bramy) i do mojej rodziny która mieszka przy granicy działki poszli podpisać zgodę a do mnie nie... 


Zastanawiam się, czy się pomylili czy po prostu stwierdzili że mój dom jest za daleko od granicy działki.

Światłowód ma być wkopywany i z tego co znalazłem w internecie to będzie robić to firma FIBEE IV, sprawdzałem na mapie UKE i mój dom jest uwzględniony w projekcie.

 

Czy ktoś z was też tak miał, że was pominęli mimo że byliście uwzględnieni w projekcie POPC? 

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 1

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

@agat13 @marder kilka dni temu zgłosiłem popyt w UKE i dzisiaj zadzwonił do mnie Pan który projektuje światłowody w mojej gminie. Okazało się że mojej drogi dojazdowej (bramy) do działki nie było na mapce geo, dlatego ją pominął, bo myślał że ta droga należy do mojej rodziny. Mam dożywotnią zgodę na korzystanie z tej drogi dojazdowej i Pan powiedział że w następnym tygodniu przyjedzie pogadać, zobaczyć jak to wygląda i podpiszemy zgodę, wówczas mój dom będzie w projekcie 🙂 

 

Dlatego na przyszłość jak ktoś będzie miał tak samo jak ja, że pominą wasz dom w projekcie POPC, to walcie drzwiami i oknami do UKE bo potem może być za późno. 

Dzięki za pomoc Panowie, pozdrawiam!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

@jaszczurek to dogadają sprawę z tą firmą i będzie wiadomo co jest grane.

Ja sam chodziłem w sprawie światłowodu i dzwoniłem, podłączyli bez problemów 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 1

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

Też masz światłowód z POPC? 

W ogóle dziwi mnie jedna rzecz, że dom mojej rodziny niby nie jest uwzględniony w projekcie, a mój jest i ode mnie podpisu nie zbierali.

Mam nadzieję że mnie nie olali 😄 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

@jaszczurek  jeszcze jedno: jaki adres mają oba domy? Może jest tak, że na danym adresie w dokumentacji jest jeden dom ( jedna rodzina) a oba budynki brane są jako całość? Wtedy szanse na popc dla obu są znikome 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

@jaszczurek Jak to robi FIBEE IV to już ci współczuję. Poniżej raport NIK

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/budowa-internetu-szerokopasmowego-lubelskie.html


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 1

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

Tak wygląda mapkaTak wygląda mapka

Mój dom który jest oddalony 70 metrów od granicy działki ma numer 6, a ten przy granicy działki mojej rodziny ma numer 6b.

Jeżeli szanse dla obu byłyby znikome to po co mieli brać zgodę od domu który jest bliżej granicy? I nie jest uwzględniony w projekcie 😁


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 1

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

Czytałem to wczoraj, masakra...

No ale niby ostatnio byli coś mierzyć więc zobaczymy..


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC


@jaszczureknapisał(-a)

Czytałem to wczoraj, masakra...

No ale niby ostatnio byli coś mierzyć więc zobaczymy..


Trzymam kciuki ✌


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja światłowodu w domu jednorodzinnym, projekt POPC

@jaszczurek Klasyczna sytuacja. Z mapki wynika że szanse duże są dla domu 6B. Natomiast 6 tylko na etapie projektowym. Jeśli projektant uwzględnił go to zrobią. Jeśli nie to raczej po zawodach. W grę zapewne wchodzi ustawienie dodatkowego słupa na posesji. Jeśli teraz tego nie zrobią przed zamknięciem inwestycji to później już nikt tego nie zrobi. Musisz koniecznie dotrzeć do firmy która to buduje i pytać o projektanta najlepiej w towarzystwie Jasia Wędrowniczka 😁