Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Uszanowanie 3x.gif

We wtorek panowie z Orange podłączyli mi Światłowód 1Gbit/s z umową na 24 miesiące i co mam wam powiedzieć.

Upragniony światłowód pięknie świeci i lata jak szalony.


To tyle z mojej strony, dziękuje wam wszystkim za super rozmowę tutaj ma ogólny temat światłowodu. Jego działanie, jak kładzione są infrastruktury itd.
@user6541dzięki za informacje, nie wiem skąd masz wtyki, ale zostaw je, bo się przydadzą Kappa.


oraz wszystkim osobą, które dawały, jakiekolwiek informacje na temat światłowodu.


Mapę dostępu możecie sprawdzić ma stronie Orange: https://www.orange.pl/internet/internet-domowy ale ostrzegam, jeszcze nie ma naniesionych informacji o dostępności na mapę, zmieni się to zapewne do miesiąca.

Myśle, że wątek można zamknąć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Mam i ja 😀

 

Na razie nie ma co się rozpisywać, myślę, że potrzeba co najmniej z 3 miesiące, żeby wydać opinię na temat usługi. 

 

A zasięg na Funbox 6 jest faktycznie bardzo dobry, tak jak inni go zachwalają, śmiga nieźle po WiFi w całym domu. Mam wrażenie, że Funbox 6 to jeden z większych sukcesów Orange Polska w ostatnim czasie 👍


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Po czterech tygodniach użytkowania usługi zwróciłem uwagę na nieco za wysoki czas odpowiedzi do serwera testowego Orange w Szczecinie, jest to pierwszy "główny" punkt z którym się łączę (ruch ode mnie leci do węzła w Szczecinie), a ping do niego wynosi 10 ms, jak na dystans ze Świdwina do Szczecina, jest to nie mało, zważając, że na trasie Szczecin - Warszawa ping to 8 ms. Do routera po kablu jest ping w porządku poniżej 1 ms, więc problem nie pojawia się w sieci lokalnej.

 

Ktoś z Was zauważył u Siebie na światłowodzie podobną przypadłość ? Ogólnie w niczym mi to nie przeszkadza, ale myślę, że na tak krótkiej trasie ping nie powinien być wyższy jak 5 ms, tym bardziej, że jest mowa o sieci własnej operatora a nie na zewnątrz do innych operatorów. Bez znaczenia czy sprawdzam ping na speedtest.net czy adres IP BAS lub DNS Orange, wszędzie czas odpowiedzi około 10 ms.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Uszanowanie 3x.gif

U mnie jest tak samo do Szczecina 11ms/10ms

Do stolicy natomiast mam 18 ms

Ale mam jeszcze dziwniejsze. Od stolicy do mnie wtaluje 920 Mbit/s a ze Szczecina 650 XD

Ciekawe nie powiem