Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FTTH w Ząbkach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

No właśnie sam piszesz ze ludzie z całej Polski piszą do Orange ws FTTH... Tylko ze firma Orange jakos nie chce zarobić. Dziwne to, że firma nie robi NIC aby sprzedać swoją usługę...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

I na blogu jest też o tym. Wg danych GUS w Polsce jest 15 mln gospodarstw domowych. Orange do 2020 chce podłączyć jedną trzecią czyli mieć w zasięgu ok 5mln gospodarstw domowych. To naprawdę trwa. Nikt nie ma tyle kasy, ludzi czy środków by zrobić jednocześnie. Będzie podłączenie - na miesiąc, dwa do przodu będzie info. Cierpliwości.

Jak chcesz wiedzieć co się dzieje, zawsze też możesz śledzić BIP urzędu gminy i starostwa powiatowego (lub odpowiedników u Ciebie) lub zwrócić się w trybie informacji publicznej do urzędów - bo w większości wypadków musi być złożony wniosek o budowę czy zajęcie pasa drogowego itp itd.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Teraz zastanawia mnie jedno? Po kiego placka jakieś podpisywanie porozumienia z UM ???
No właśnie.... Wg uzyskanej przeze mnie informacji:

cyt: "Porozumienie między Orange Polska a władzami Ząbek ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji, dzięki którym w mieście zostanie zbudowana sieć superszybkiego internetu."
No właśnie...przyjaznych. Czyli firma Orange może wg tego porozumienia liczyć na ułatwienia i współpracę ze strony miasta, to dlaczego z tego nie korzysta i nie robi nic????

Druga rzecz. Piszesz ze spotkań z mieszkańcami nie będzie, a ja mam takie info:
Cyt: "informuję, że Miasto Ząbki w październiku br.  podpisało z firmą Orange porozumienie o współpracy w kierunku budowy społeczeństwa informacyjnego i rozwoju światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej. W ramach tej współpracy firma podejmie się budowy sieci światłowodowej w mieście, finansowanej ze środków własnych firmy.  Zobowiązuje się także do przeprowadzenie spotkań informacyjnych z mieszkańcami, na których zaprezentowany zostanie zakres obszarowy i techniczny projektu. Miasto Ząbki objęło projekt honorowym patronatem i zobowiązuje się do współpracy w zakresie działań informacyjnych dotyczących projektu."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

Przyjazne warunki nie oznaczają z dnia na dzień wykopania łopaty w ziemię. Najpierw musi być inwentaryzacja infrastruktury i gruntów. Tu samorząd może wiele pomóc lub utrudnić. Teraz idzie zima więc jest dobry czas na projektowanie. Wiosną lub latem pewnie będą już działać w terenie.

Co do spotkania - jeśli tak napisano, to się odbędzie. Śledź prasę lokalną czy stronę ogłoszeniowe samorządu. Ale żeby o czymś rozmawiać to trzeba wiedzieć o czymś. Zwykle koło 3 miesięcy może potrwać inwentaryzacja tego co jest. Więc koło lutego/marca można wypatrywać ogłoszeń.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FTTH w Ząbkach

@ros0mak Po raz piąty piszemy Ci przez 4 strony tego wątku. WYMAGA TO WSZYSTKO CZASU!.

To, że poinformowano na stronie Urzędu o podpisanym porozumieniu 17 października, nie oznacza tego, że Orange w temacie nic nie robi. Minął raptem miesiąc.

Podłączenie w moim przypadku budynku wielorodzinnego w mieście trwało niecały rok. Od projektu, poprzez podpisanie umowy udostępnienia nieruchomości po prace instalacyjne. Pomiędzy tymi etapami było kilka miesięcy odstępu, ponieważ ktoś musi przygotować koncepcję, przygotować i podpisać umowę udostępnienia nieruchomości, aż w końcu odebrać inwestycję. Pomnóż teraz skalę jednego budynku, do jednego miasteczka. Nic się nie dzieje z dnia na dzień. Musisz to zrozumieć, bo dalsze ciągnięcie tego wątku nie ma sensu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Mam tylko nadzieje, ze zgodnie z twoją irracjonalna sugestią o bezsensie ciągnięcia tego wątku, nikt z administracji forum nie wpadnie na pomysł zamknięcia tego tematu, gdyż na bieżąco mam zamiar umieszczać tu informacje które uzyskam ws postępu prac.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

Pisać nikt nie broni, ale jak zamierzasz dzień w dzień pisać że "nic nie widać" i z tego wyciągać wnioski, że "nic nie jest robione" to będzie to sformułowanie na wyrost.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

A tak waszym zdaniem. Jeżeli Orange podpisało porozumienie z UM Ząbki, to wywiąże się z tego zobowiązania? Mieliście jakieś doświadczenia z Orange, ze obiecali rozbudowę sieci FTTH i nie dotrzymali słowa???


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

FTTH w Ząbkach

@ros0mak proponuje abyś podpytal swojego zarządcę budynku czy podpisał umowę z Orange na modernizację sieci. Przynajmniej będziesz miał wiedzę czy coś jest robione w kierunku aby Twoja lokalizacja została podłączona do ftth.  Potem to już z górki.

Jedno jest pewne w Ząbkach będzie ftth  😉 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Moim zarządcą budynku jestem JA.

 

Jak wcześniej pisałem na ulicy co kawałek jest studzienka TPSA. Nawet u mnie na podwórku pod oknem jest takowa, bo mam linię Orange (kiedyś telefon, teraz Neo do 20/1).