Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FTTH w Ząbkach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

► Temat, ze względu na poruszane zagadnienie, został przeniesiony z kategorii Internet domowy - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.

W październiku 2018r., zostało podpisane porozumienie pomiędzy firmą Orange a przedstawicielami UM Ząbki na rozbudowę sieci FTTH w Ząbkach (woj. Mazowieckie pow. Wołomiński).

http://www.zabki.pl/aktualnosci/aktualnosci/2018-10/bedzie-siec-swiatlowodowa-dla-mieszkancow-zabek
Niestety nigdzie i od nikogo nie mogę dowiedzieć się kiedy ta inwestycja fizycznie się rozpocznie i kiedy zostanie doprowadzony światłowód.
Niestety miasto, to istna dziura jeżeli chodzi o dostęp do sieci FTTH, a zainteresowanie wśród  mieszkańców jest wysokie. Dziwi mnie że Orange, przy tak wysokim zainteresowaniu (i jak na razie braku konkurencji) nie chce dość szybko inwestować i podłączać nowych klientów (a jest możliwość, bo prawie wszędzie są studzienki dawnej TPSA).

Ja osobiście chciałbym "światło" na wczoraj. Niestety mam "miedź" i tylko do 20Mb/s.


Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc dowiedzieć się kiedy rozpocznie się rozbudowa tej sieci???

43 ODPOW. 43

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

Niestety podejrzewam, że taka data nie jest znana. Poczytaj sobie wpis na blogu Orange https://biuroprasowe.orange.pl/blog/qa-jak-to-dziala-10/

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Tak, ale infrastrukturę budowlaną (patrz studzienki i kanały) już mają. To jest kwestia przeciągnięcia kabli.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

Ale to ich własna? Masz taką pewność?

 

Ps. W artykule masz daty 2020. Więc pewnie ruszą wiosną. W zimę nie ma sensu robić.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Tak. Przecież Orange przejął infrastrukturę TPSA. Każda studzienka lub słupek ma ich logotyp.
W tych studniach biegnie miedź, na której mam tą wolną neostradę. Kiedyś na tych łączach miałem Netię i wiem od techników którzy zakładali u mnie neta, że to kable Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

Nie wszędzie i nie każdą. Jeśli jest logo Orange, to raczej jest Orange. Tpsowa mogła zostać skomunalizowana itp itd i tylko brakło kasy wiele lat na zmianę loga. Poza tym może szykowane są remonty dróg czy inne rzeczy, w miesiąc nikt nie zacznie nic robić, jeszcze na pewno trwa etap projektowy - o jego szczegółach nikt z Orange raczej Cię nie poinformuje.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Tak, wiem że tam są daty, ale zbyt ogólne. Myślałem że na tym forum znajdę "kogoś" z Orange, kto "od wewnątrz" mógłby mi i wszystkim chętnym w ramach tej inwestycji, pomóc i dowiedzieć się kiedy konkretnie, gdzie i w jakich datach będą podłączenia.

Jak na razie prawie w ogóle nie ma konkurencji i to mimo dużego zapotrzebowania. Przeprowadziłem krótką ankietę i aż 81% ankietowanych chce podłączenia do sieci FTTH od Orange.
Natomiast wiem też, ze jeżeli jakakolwiek inna firma, będzie chciała chętnych podłączyć do światłowodu, to nawet ja nie będę się zastanawiał i czekał na Orange...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Dalej szukam pomocy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FTTH w Ząbkach

Musisz się uzbroić w cierpliwość. Jeśli światłowód będzie u Ciebie w perspektywie 1-2 miesięcy, info będzie na BOK czy w salonie. Poza tym Orange unika podawania dat, bo wielu klientów z tego powodu rości sobie prawo do odszkodowań... itp. a często terminy ulegają zmianom - o czym można poczytać na blogu.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 0
  • 0

FTTH w Ząbkach

Niestety nie wierzę w tak optymistyczny termin jak 2 miesiące. Nie wierzę w to, bo chociażby to inwestycja ze środków własnych Orange, a nie UE, więc terminy nie gonią...
Druga sprawa, że to głównie miasto domów jednorodzinnych, a tu nikomu nie opłaca się inwestować.

Dalej proszę o pomoc...