Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ekipa od światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Ekipa od światłowodu

deklaracja guzik daje. od prawie 10 lat je wysyłam i chyba trafiają do kosza 😛 ani widu ani słychu włókna u mnie 😛


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Ekipa od światłowodu

Dajcie spokój z tymi ekipami od montażu. Przyszedł do mnie miły Pan, popatrzył że mam ułożoną kostkę granitową więc stwierdził że nie będzie jej rozbierał (pewnie orange nie płaci dużo za podłączenie) no i zamiast rozebrać raptem jakieś 4m (po długości ) kostki to teraz czekam aż przyjedzie ekipa i ma ponoć zrobić przecisk...a miało być szybko i bezboleśnie już umowę nawet na 600m/s podpisałem w salonie a kabelka jak nie ma tak niema :)ehh


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ekipa od światłowodu


@Piotrek1234napisał(-a)

przyjedzie ekipa i ma ponoć zrobić przecisk...


Wow, pełen wypas. Standardowa odpowiedź w takiej sytuacji to: "będzie napowietrznie, chyba że Pan sam przekopie", albo druga wersja "brak możliwości technicznych". 

Miałeś dużo szczęścia. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Ekipa od światłowodu

@marder  zwróć uwagę na wyraz '' ponoć" tak mi mówił Pan który tej kostki nie rozebrał, a czy przyjadą zrobić przecisk to już inna para kaloszy, napowietrznie  mi w niczym nie przeszkadza,ale jak to zrobią jak wszystkie kable od światłowodu idą w ziemi?? (kabelek mam pod płotem, problem jest na mojej posesji) tak samo jak ściągniecie i ułożenie kostki na nowo. Narazie   czekam co oficjalnie powiedzą bo to świeża sprawa.Generalnie myślałem że ściągną te 30 cm kostki położą w jakimś peszlu kabel i tyle. a tu widzisz... normalnie jakby to autostrada była ;)))


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ekipa od światłowodu

Jeśli ulicą też idzie w ziemi to masz rację, napowietrznie odpada. Tak, pan sobie powiedział a pytanie czy to zrobią? Przecisk to poważna sprawa. Musi być miejsce na maszynę, trzeba wykop odpowiedni zrobić na torpedę. Raczej bym obstawiał że rozbiorą tą kostkę, albo co gorsze powiedzą że masz to sam zrobić. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Ekipa od światłowodu

@marder wiesz co.... mam wrażenie że tej ekipie się nie chciało :)) mysleli że przyjadą - wykopią rowek wsadzą kabel i zakopią a że tu jest położona kostka więc powiedzieli że się nie da..to jest raptem 4 m od płotu do domu.Pewnie sam mógłbym zrobić- ale za co oni biorą te sławetne 14,9 złocisza?? aż zadzwonie z ciekawości do jakieś ekipy ile by za to wzieli ?

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ekipa od światłowodu

Dokładnie tak. Może liczyli że dasz im na flaszkę 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Ekipa od światłowodu

@chłopaki zwróćcie tylko uwagę na koszty przecisku dla 4m , koszty zdjęcia i ułożenia (prawidłowo) kostki oraz o ułożenie kabla w ten sposób, aby było bezpiecznie i w razie uszkodzenia w przyszłości by się dało go wymienić...Peszla to za mało. Mikrorurka lub HDPE-tylko...Chwała ekipie za to jeśli dotrzyma obietnicy bezinwazyjnego wykonania instalacji pod ziemią


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Ekipa od światłowodu

Dałbym nawet na 2 :))


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Ekipa od światłowodu


@agat13napisał(-a)

.Chwała ekipie za to jeśli dotrzyma obietnicy bezinwazyjnego wykonania instalacji pod ziemi


To nie tak - oni po prostu stwierdzili że ich ekipa nie da rady i najlepiej niech zrobi to inna ekipa - ale oni nie mają już mocy decyzyjnej. Gość zrobił fotki -  opisał że jest kostka, kazał podpisać dokument z prośbą o przecisk i tyle..Dla mnie najlepiej jakby ściągneli kostkę i położyli na nowo.Dzwoniłem nawet do kilku brukarzy ale nikt takim detalami nie chce się zajmować najlepiej jakbym tak ze 200m2 zrobił... dla nich to pierdoła dla innych mur nie do przeskoczenia.