Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ekipa od światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Ekipa od światłowodu

Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia światłowodu. Mój dom jest na wszystkich listach, koło domu mam już słup z światłowodem, tylko jest problem z ekipami która to podłącza. Po raz 1 powiedzieli że podłącza do domu za 2 dni i się nie zjawili, wczoraj byli następni i powiedzieli że nie maja terminów bo się nie wyrobili, dom jest na liście do podłączenia do 30 dni, a termin jest do 30 grudnia. https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/popc-nabor-i-i-ii/ Czekać na następna ekipe ? To chodzi od słupa do domu, bo później przychodzi monter do routera w domu. Projekt popc2 nowosądecki b

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Ekipa od światłowodu

@58gmail Niestety musisz czekać Nie pospieszysz. To ostatni etap POPC i tylko cierpliwością się możesz wykazać. Zerknij czasem na okolicę. Jeśli zobaczysz ekipę monterów, zapytaj o Swój adres. Może jak się z nimi ułożysz, to zapytają koordynatora o termin...W dzisiejszych czasach, gdzie ekip wykonawczych coraz mniej przez covid, to zostaje tylko czekać i pytać....ale osób w terenie.ma infolinii otrzymasz odpowiedź która już znasz....

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

34 ODPOW. 34

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Ekipa od światłowodu

@58gmail Niestety musisz czekać Nie pospieszysz. To ostatni etap POPC i tylko cierpliwością się możesz wykazać. Zerknij czasem na okolicę. Jeśli zobaczysz ekipę monterów, zapytaj o Swój adres. Może jak się z nimi ułożysz, to zapytają koordynatora o termin...W dzisiejszych czasach, gdzie ekip wykonawczych coraz mniej przez covid, to zostaje tylko czekać i pytać....ale osób w terenie.ma infolinii otrzymasz odpowiedź która już znasz....

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ekipa od światłowodu

@58gmail "czekajcie a znajdziedzie" czy jakos tak to bylo😂 a tak na powaznie to nic nie przyspieszysz, mozwsz sprobowac umowic sie na "prywatną" wizyte😜 ciesz sie faktem, ze bedziesz mial upragniony swiatlowod juz niedlugo. Inni nie maja takiego szczescia. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Ekipa od światłowodu

Niestety tak to jest, że czekanie na zrobienie przyłącza trochę trwa. U mnie co prawda w przypadku innego operatora, ale również w ramach sieci światłowodowej budowanej w ramach POPC oczekiwanie trwało prawie 1,5 miesiąca, choć to było jeszcze przed pandemią. Argumentowano to dużymi kolejkami, ponieważ zaraz po uruchomieniu sieci podłączano całą okolicę. Najważniejsze, że już jest bardzo blisko i kwestia bardzo niedługiego czasu na uruchomienie wyczekiwanego światełka. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Ekipa od światłowodu

Na Twoim miejscu bym poczekał, bo warto. Mam światłowód i jestem zadowolony. Czekałem na podłączenie około 2-3 tygodni, więc widocznie to norma. Nie fajnie, że mówią Ci, że będą za 2 dni i się nie zjawiają, ale to tak z fachowcami jest. Pamiętam jak dom budowałem to nauczyłem się cierpliwości do fachowców. Jeżeli masz dostęp do neta z innego źródła to super poczekaj. Ja czytałem na https://technologia-internetowa.pl/ o światłowodzie i tak się zaczęła moja zajawka tym tematem. Nie płacę dużo i mam dobrą prędkość, nic mi nie przerywa. W mojej pracy to ważne (od marca pracuję zdalnie), ponieważ tworzę grafiki i potrzebuję mieć dostęp do aplikacji internetowej 24/7. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Ekipa od światłowodu

U mnie w POPC2 wyglądało to tak, że panowie działali w studzienkach i na słupach. Jak zauważyłem swój adres w gotowych do oddania, po około 3 tygodniach przyszedł przedstawiciel Orange z prezentacją oferty. Następnego dnia zadzwoniła miłą Pani z umówieniem techników. Po dwóch dniach przyjechali Panowie przeciągnąć przewód ze słupa do domu. Potem po 2 tygodniach, zadzwonił Pan przedstawiciel, z informacją, że technik będzie jutro i czy termin mi pasuje. Wszystko poszło dosyć szybko i sprawnie. Musisz czekać, na pewno podłączą 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Ekipa od światłowodu

@mihawooo 
Niesamowie, jestem w szoku. Ja piszę do Orange i mam wrażenie, że moje pisma idą na Berdyczów. Zero odzewu. A zwoje światłowodu wiszą na słupie 30 metrów ode mnie i czekają...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Ekipa od światłowodu

Bo rozumiem, że Twój adres jest w liście POPC2?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ekipa od światłowodu


@mihawooonapisał(-a)

Bo rozumiem, że Twój adres jest w liście POPC2?


Nie. Kolega jest w rejonie zakwalifikowanym jako czarna plama (net. minimum 30Mb/s). 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Ekipa od światłowodu

No to musisz się kontaktować z Orange w tej sprawie. Napisz deklarację o chęci podłączenia Orange Światłowodu - https://www.orange.pl/view/sfh

Im więcej ludzi z twojej okolicy wyśle pismo, tym większa szansa, że to podłączą, i że nie będziesz bardzo długo czekał