Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Dostępność światłowodu

Wszystko się zgadza, różnie bywa. Kwestie pozwoleń i projektów to nie są rzeczy niemożliwe, przecież praktycznie wszędzie trzeba je uzyskać i wykonać, a konserwator zabytków to też człowiek. Co do zgód właścicieli to w moim przypadku nie ma problemu (tylko ktoś z orange powinien się po nie zgłosić).
Klient biznes, jak rozumiem wyższy priorytet, bo z wypowiedzi można tak wnioskować, że gdyby nie biznes, to nie został podłączony do sieci (teraz), cokolwiek to znaczy.
Co do kosztów inwestycji, może koszt trochę większy, ale chyba zwrot szybszy i klient gwarantowany na lata.
Myślę że, nie ma co skupiać się na problemach, tylko je rozwiązywać. Nie zawsze idzie jak po maśle.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostępność światłowodu

Uwierz mi że rozmowy z niektórymi właścicielami, czy spółdzielniami trwają miesiącami i nie zawsze kończą się sukcesem. Budynki zabytkowe także są realizowane chyba że konserwator i urzędnicy w magistracie są wyjątkowo upierdliwi wówczas temat umiera śmiercią naturalną. Operatorzy telekomunikacyjni mają tysiące adresów do realizacji i nikt nie będzie się męczył z jednym budynkiem przez rok czasu. Nie to nie. Ich strata. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 26
  • 0

Dostępność światłowodu

Mam pytanko do osób posiadających wiedzę odnośnie czasu jaki mija od momentu zakończenia budowy nowej linii światłowodowej, a możliwości zamawiania usługi.

Jakiś czas temu ekipa monterów podwiesiła obok mnie kable + splitter, a ostatnio odnalazłem swój adres na tej stronie https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/popc-nabor-i-i-ii/ w formularzu Lista punktów adresowych POPC nabór II gotowych sprzedażowo w terminie nie mniej niż 30 dni_30.10.20... 

Sama nazwa "(..)gotowych sprzedażowo w terminie nie mniej niż 30 dni" nie wiele mówi bo może to być równie dobrze rok czy dwa 😄

Rozumiem, że nie da się tego określić co do dnia ale może ktoś wie jaki jest maksymalny czas oczekiwania lub ktoś był w podobnej sytuacji i mógłby uchylić rąbka tajemnicy ile sam czekał na możliwość zamówienia usługi?

Tak czy inaczej jest już bliżej jak dalej (mam taką nadzieję :D).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Dostępność światłowodu

@Kratos Na pewno - do końca miesiąca będziesz mógł zamówić usługę 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

Cóż, myślałem, że będę mógł w końcu napisać post pełen optymizmu, jak to doczekałem się w końcu światłowodu, ale... zostałem porażony wręcz jakimś głupim rozumowaniem gdzieś na szczeblach zarządzania w Orange.

W końcu, po naprawdę długich bojach doczekaliśmy się położenia sieci światłowodowej. Co więcej, byłem jednym z pierwszych tutaj, któremu ten światłowód wciągnięto na posesję i dociągnięto do ściany budynku. Od tego momentu nazywało się, że czekamy tylko na skończenie kładzenia światłowodów w ulicy i przychodzi monter, który wciągnie światło do domu, wszystko podłączy, zostawi mi router i pozostawi szczęśliwego z działającym internetem.
Zgodnie z podpisanym zamówieniem internet miał być do końca października. Światło pod dom mam wciągnięte od początków września (!). jakieś 2 tygodnie temu był ponoć zrobiony odbiór całej sieci tu w okolicy. Ale... internetu jak nie mieliśmy tak nie mamy i podobno nie będziemy mieli lekko do stycznia 2021!!!!!!

I to nie, że jest problem techniczny jakiś, nieeee.... Ktoś po prostu sobie żongluje planami inwestycyjnymi, żeby się słupki w korpo-statystykach zgadzały, rozgrywają sobie ponoć przy tym kwestię zapłaty podwykonawcom i żeby pewnie odpowiednio na premię w każdym kwartale zasłużyć, więc jak to usłyszałem "Orange poprzesuwało budżety i Państwa osiedle wylądowało z terminem na styczeń 2021"! Rozumiecie to? Technicznie praktycznie wszystko ogarnięte, wszyscy tu w rejonie po prostu rzucili się prawie na handlowca z Orange, bo nie ma praktycznie żadnej sensownej alternatywy i sam handlowiec mówił, że mało gdzie ma taki zwrot na usłudze, bo u nas lekko 50-60% zdecydowało się na ftth, a oni sobie jakieś "budżety" przesuwają!!!

I tak o to żona próbuje uczyć m.in. studentów zdalnie od października na praktycznie nie działającym, zwłaszcza w dzień, LTE. O sobie nawet wspominać nie będę, bo ja i bez covidu głównie zdalnie pracuję. Ale ktoś w hurcie (podobno) Orange zapewne jest szczęśliwy z cwaniactwa życia 😕 I zapewne znowu uruchomili jakiś rejon, gdzie ledwie 10% ludu się zgłosiło...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dostępność światłowodu

To się nazywa "życie".. Pamiętaj, statystyka zawsze będzie ponad klientem 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Jeśli masz podpisaną umowę i Orange wskazało na piśmie datę instalacji, to brak ukończeniu inwestycji nie jest przesłanką do anulowania umowy. Wystąp o odszkodowanie to z dnia na dzień podłączą.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostępność światłowodu

Orange nigdy nie wskazuje żadnej daty ani nikomu na piśmie nie zatwierdza że od dnia X będzie miał usługę. To nie piekarnia że jutro rano będą świeże bułki. To bardzo złożony proces w którym bierze udział masa osób na różnych szczeblach decyzyjnych.

Jeśli sieć została wybudowana i odebrana to nie widzę żadnych problemów "budżetowych". Automatycznie też adresy zostają "zaliczone" do planu realizacji na dany miesiąc. Podejrzewam że firma podwykonawcza po prostu nie ma mocy przerobowych. Monterów jest mało a do tego jeszcze Covid. Ja wiem że każdy by chciał na już bo pracę ma zdalną, ale takich na już są setki. Trzeba cierpliwie czekać.  


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dostępność światłowodu

@Kratos  oddanie nie nastąpi prędzej niż 30-11-2020
w praktyce oddaje sie równo po 30 dniach chociaż czasem przesuwa się do kilku dni (sporadycznie)
wiec spokoje oczekuj 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85skoro nie ma testlabu to nie może mieć żadnej umowy

 

_______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga