Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dostępność światłowodu

@Anonim  gównie zalezy to od sprzedazy 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu

Sam osobiście czekałem 7 lat na FTTH - w roku 2020 i początku 2021 burzyłem się na profilach Orange że tyle terminów podali a nie podpięli. W końcu ustałem.. postanowiłem czekać na przejście do konkurencji (umowa do lutego 2022r.) , i co?! 1.12.2021r. o godzinie 18.45 puka przedstawiciel Orange że... podpinają światłowód, umowę zostawiam u nich i czekam na instalację FTTH u siebie do stycznia.. 😄 

Jedynie zasugerowano mi że możliwe że opcji 1Gb/s nie będzie a max 600Mb/s choć na infolinii i w salonie stwierdzono ze powinna być - mieszkam w bloku, 3 piętro (wiem jakie są przypadki że możliwość może być ograniczona ale jestem ciekaw ile ostatecznie mi założą, od ręki stwierdziłem ze czekałem 7 lat to biorę 1Gb/s XD) - także warto poczekać czasami , interesować się a i może lekkie przyburzenie coś dało, choć wątpię (naturalnie kulturalne przyburzenie nie po chamsku..) 🙂 

P.S
Póki co posiadam Neo do 80Mb/s z synchro w granicach 23-29Mb/s i to jest inwestycja własna Orange.. nawet dali info że w dniach 5-22.12.2021r. mogą być zakłócenia (nie wiem czy dotyczy to tylko internetu czy też zasilania energetycznego) bo będą realizować inwestycję - nie znam dokładnego obszaru inwestycji własnej bo POPC to akurat na pamięć znam ale słyszałem o trzech ulicach i to odległych ode mnie jeżeli chodzi o tę inwestycję podkreślam - własną! Kiedyś w salonie stwierdzono ze mają kłaść "dywanowo" światłowód - dziwi mnie fakt że dzielnica skazana na Neo 10Mb/s została pominięta w inwestycji i to że nawet salon nie dostał... a za rogiem od nich ciągną kolejną nitkę, wiem bo widziałem elementy "Opticel" na ulicy 😉 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Dostępność światłowodu

Orange wie ze musza szukac kolejnych przychodow z uslug konwergentnych i mysle ze wlasnie najpierw bloki a potem nawet kiedys wezma sie za domy jednorodzinne.

Nie wiem czy nastepca POPC bedzie z uwagi na mozliwe implikacje polityczne w PL.

Polacy zarabiaja coraz wiecej a koszty pracy w PL sa duzo nizsze niz w UE. Dlatego mysle ze pomimo malenkiego ARPU w PL w porownaniu do zachodu to i tak inwestycje beda kontynuowane.

 

Polska i tak jest w moim odczuciu 20 lat w inwestycjach telekomunikacyjnych przed DE. W takim Stuttgarcie Zuffenhausen obok Muzeum Porsche bylo EDGE w ichnim Magenta. No i speedtest robil w dzien 70kbit/s w nocy bylo HSDPA i 1,2Megabita /s.

 

Nie znam w PL miejsc gdy przyjezdzam gdzie nie mam stabilnych 40Mbit/s u dowolnego polskiego operatora. A co do cen w PL to juz taniej sie chyba nie da,

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

Też słyszałam o tym internecie w Niemczech. Niby kraj tak rozwinięty a prędkości jak wyżej piszesz. Ciekawa jestem z czego taka rozbieżność wynik. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Dostępność światłowodu

Odpowiedz jest bardzo prosta - brak inwestycji. A brak inwestycji w zasadzie poprzez to ze koszty pracy wysokie a ARPU takie sobie. Wiec kombinowali z wektorowaniem na miedzi, w efekcie w Stuttgarcie w centrum byl stary VDSL z centralka z lat 90tych no i na nim ze wzgledu na to ze jakosc sieci byla tragiczna wektorowania nie bylo dostepnego. No i do 16Mbit down albo...idz kliencie gdzie chcesz.

 

Po polaczeniu sie  Telefonica O2 Germany z E-Plus ( E-Plus byl siecia 1800MHz) polikwidowano dublujace sie lokalizacje masztow. Efekty. Na papierze wszystko w Excel super, a jedziesz autostrada do Szwajcarii i przez 9km nie ma zasiegu jakiejkolwiek sieci. Uwaga - nie mowie o LTE Advanced - tam nie ma nawet GSM. A potem przez 3 km jedna kreska na wyswietlaczu...i brak mozliwosci nawiazania polaczenia bo niby jedna kreska jest ale nie udaje sie...

 

Ponadto musze pochwalic polskie zespoly planowania radiowego - w Polsce przynajmniej od 20 lat poprawnie dzialaja handovery. Potrafie na Orange czy na konkurencji  przyjechać i na zestawie glosnomowiacym pojechac trase Szczecin-Poznan bez zerwania polaczenia. Gdzies w 3 miejscach po drodze slychac powiedzmy troche gorzej ale sprobojcie w DE przejechac 30km bez przynajmneij 5ciu rozlaczen. Tak mneij wiecej porownuje stan sieci do lat 2000 w PL (we Francji jest super, w Szwajcarii tez)

 

Ale to jeszcze powiedzmy pikus. W Szwajcarii na przyklad operatorzy maja standardowo oferty z polaczeniami zagranicznymi i u dyskontowych marek jak powiedzmy nju mobile w orange czy nawet w wiodacym brandzie jest w standardzie flatrate na cala Europe. Tyle teorii. W szwajcarskim Salt a wiec dawnym Orange (wlasciciel polskiego Play) sa oferty powiedzmy za 50 CHF miesiecznie zupelmego flatrate na cala UE. Teoretycznie. Kupujesz abonament i zaczynasz dzwonic. Wydzwoniles w tygodniu 10 godzin do polskiego Orange i dzwoni do Ciebie dzial fraudow operatora i mowi ze czy aby Pan nie moglby sie ograniczyc bo podejrzewamy tutaj podejrzane dzialania - Ty mowisz chwileczke ale nie generuje ani sztucznego ruchu ani call centre co w umowie zakazane...

 

A oni mowia ze wprawdzie Flatrate jest no limit ale oni nie przewidzieli ze tak czesto ktos bedzie dzwonil i ze no byloby lepiej gdyby w miesiacu do UE bylo mniej niz 300 minut... (inni operatorzy na przyklad robia ze jest no -limit * i tam ze rozumieja to jako do 3000 Minut)

 

No i konczy sie tym ze po 20 miesiacach chcesz przedluzyc umowe a tam sie okazuje ze nie jestes wiarygodny finansowo - taka wymowka, bo wciagaja takich power userow w ich mniemaniu na swoja czarna liste i nie chxa z nimi miec nic wiecej wspolnego...Okazuje sie potem ze w systemie online masz popupa ze mozesz kupic sobie jedynie prepaida.

 

A co uzyszkodnik jest winny ze operator zle policzy taryfy i do uzyszkodnika doklada?

 

Co do swiatlowodu to mam w Szwajcarii lacze XGS-PON 10Gbit/10Gbit ( realnie 7,5 Gbit down) i jak zrobie 3 Terabajty ruchu w miesiacu to jest 256kbit/sekunda. Taki to flatrate no limit. Za 70CHF meisiecznie wiec jest ok.

 

Pisze to tylko po to byscie docenili jak w PL jest z uslugami mobilnymi dobrze.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostępność światłowodu

@impetiginisatio Zaraz to gdzie Ty w końcu mieszkasz? W Niemczech, Szwajcarii czy w Polsce?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 29
  • 0

Dostępność światłowodu

Teraz już dzieki popc już w wielu wsiach jest światłowód.  Za pół roku wiekszosc wsi będzie mieć światłówód. Zresztą prywatni operatorzy wybudowali często przed nimi. U mnie są teraz aż trzy firmy. Dwie prywatne. Rok temu musiałem miec mobilny.

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

U mnie temat z światłowodem trochę się przeciągnął. Najpierw na początku grudnia była jedna ekipa co światłowód do domu wprowadziła ale nie miała dekoderów/funboxa. Mieli przyjechać w następnym tygodniu. Temat się przeciągnął, dotarli w czwartek przed świętami. Też na miejscu się okazali, że czegoś brakowało ale technik pojechał i uzupełnił. Więc trochę to trwało ale już ruszyło. I śmiga aż miło😁

Screenshot_2021-12-26-11-10-32-736_com.android.chrome.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dostępność światłowodu

@Anonim  super że się wyrobili przed świętami. Widzę po teście że to opcja 300/50, mam pytanie jaki router dostaliście do tej opcji? Czy to samo światełko, czy oferta łączona z tv?

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

To pakiet Love Standard. Dodatkowo dobrany został Multiroom (wcześniej z racji starej Neostrady nie było takiej opcji i jeszcze do tej pory jest 2 umowa od Canal + ale już jest złożone wypowiedzenie).  Router to Funboxa 3. Jak ja przyszłam do domu to technicy już właściwie wychodzili. Powiedzieli, że teraz też niby można dostać Funboxa 6. Ogólnie mamy dom dwupoziomowy. Funboxa stoi na piętrze a dekodery sa podpięte po kablu. Tata jest elektrykiem więc wstyd aby sobie we własnym domu sieci nie pociągnął 😁. Ogólnie na niższym poziomie ten zasięg w pokojach oddalonych od miejsca gdzie jest routery na górze jest słabszy ale i tak działa. Mamy w domu jakiegoś TP-Linka brat w wolnej chwili ogarnie temat. Albo męża zagonie. Skoro to inżynier automatyk to może u teściów punkty łapać 😄