Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dostępność światłowodu


@mardernapisał(-a)

Powiem Ci że dla korpo to jest nawet ważniejsze niż sama robota. Liczy się dobre zaraportowanie i realizacja założonych planów.

Analogiczne jest z tym całym POPC. Nie chodzi o to żeby każdy miał światłowód, tylko o "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach". W ten sposób na to patrząc - czy to źle wychodzi?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Dostępność światłowodu

@pirenej ładnie brzmi ale rzeczywistość jest inna...

zamiast eliminować różnice to się je tylko pogłębia a potencjalnych klientów zbywa się i nie informuje o niczym...

od 7 lat walczę o włókno i bez skutku 😞

popc jest guzik warte tak naprawdę a te hasła to puste slogany.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dostępność światłowodu

Tak, pogłębia różnice pomiędzy sąsiadami z tej samej ulicy. A "terytorialne róźnice"?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

Znam korporacyjne mechanizmy dlatego pozwoliłem sobie już na prawdziwą interpretację tego, co usłyszałem jako powód przesunięcia uruchomienia sieci. Bo wiem jak to zazwyczaj wygląda z drugiej strony...

Zbyt wielu tego typu klientów obsługuję w ramach mojej pracy zawodowej, żeby nie wiedzieć, że ktoś sobie nas "przesunął", żeby się kolejnemu nadrzędnemu móc pochwalić, jak super działa 😕 W końcu lepiej po jednym sukcesie w każdym kwartale, a nie 2 sukcesy w  jednym, a 0 w drugim. Bo to przecież premia za drugi się już należeć nie będzie...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Dostępność światłowodu

@pirenej tym bardziej. często okazuje się, że jeden dom w ciągu ulic został pominięty. Że nie wspomnę o całych miejscowościach...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostępność światłowodu

@Kżyho Są też odwrotne sytuacje do twojego przypadku. Raportuje się coś co jeszcze nie jest zrobione do końca jako już zakończone 🙂 Najważniejsze żeby w tabelkach się zgadzało no i była premia.  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

@pablusPOPC jak patrzyłem na mapie, to właśnie takie durne jakieś przydziały miało, że u mnie co któryś dom był, że z POPC ma mieć łącze, a inni nie (w tym ja). Podobno zresztą przez te cyrki z POPC dobrze z rok dłużej poczekałem na swój internet, bo nie było wiadomo kto i na co dostanie dotację, więc czekali.

A znając okolicę - nie mam zielonego pojęcia jaki był klucz zakwalifikowania danej nieruchomości do POPC...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

@marder  jestem jak najbardziej w stanie uwierzyć w takie przypadki...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostępność światłowodu


@Kżyhonapisał(-a)

No i ten 25 m musiałem 3 razy podłączać, zanim mi złapało internet 😕 Na tym 1 m mam -21 dB około, na tym 25 m było cały czas ok. -29 dB i dopiero za którymś tam razem chwyciło na -24 dB i wtedy zaczął internet prawidłowo działać i dioda od internetu też się zaświeciła w statusie "OK". Nie wiem więc czy mimo całej ostrożności ten światłowód 25 m gdzieś się uszkodził przy kładzeniu w korytach, czy dostałem go już niesprawnego (po mam wątpliwości czy był nowy), czy po prostu ta długość robi swoje (choć na ile mam wiedzę - nie powinna), ale takiego dziwnego zachowania doświadczyłem.


Albo czoło ferruli masz zabrudzone, albo uszkodzone włókno w kablu. Przy takiej długości to 1-2dB to maks. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

@mardergłupio się spytam - co to ferulla? 🙂 Bo akurat tej nazwy nie znam.

Też mam wrażenie, że coś nie tak jest z tym patchordem, bo przy światłowodzie to takie tłumienia wydawały mi się wysokie.Zresztą jakieś 2 jakby słabsze miejsca na nim znalazłem, więc podejrzewam, że może tam być coś nadłamane 😕

Koszt nie jakiś problematyczny, bo 10 m takiego patchcordu to widziałem kilkanaście złotych, ale... nie chce mi się znowu wszystkich koryt otwierać i tego tam wrzucać ;)))