Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dostępność światłowodu

Czyli odpowiedź z UKE wyczerpuje pytania, które postawiłeś.

Zwróć uwagę na brak ciągłości logicznej w Twojej wypowiedzi powodującą, że tak do końca nie bardzo Cię rozumiem -> wpierw piszesz, że " (...) obszary takie wypadają z dofinansowania POPC bo przestają być białą plamą. A Orange i tak na nich nie inwestuje.(...)" a następnie : "(...) czemu ten zysk chcą generować z moich podatków (tak POPC pochodzi z podatków) ograniczając konkurencyjność na rynku usług (...)".  😉
czyli wytłumacz jak możesz - jak mają generować zysk z podatków skoro obszary te wypadają z dofinansowania? *confused*

Ergo - ja na Twoim miejscu nie tracił bym energii na forum Orange, skoro, jak piszesz, firma nie zamierza w tym rejonie podjąć inwestycji, a Ty jesteś już ewidentnie nastawiony na anty 😉  tylko weź sprawy w swoje ręce i/lub zwróć się do konkurencji. I to jest porada serio. Koleżanka wróciła z UK z 8 dzieci (+mąż 😉 ) w 2011 roku, ku jej rozpaczy nie wszystkie dzieciaki dostały się do żłobków/przedszkoli (wtedy jeszcze nie było wsparcia państwa) ponieważ było ich za mało na danym terenie. Zgadnij co zrobiła dziewczyna? Dokładnie to co Ci radzę - wzięła sprawy w swoje ręce i otworzyła swoje prywatne przedszkole. Potem drugie. Teraz jest też właścicielką szkoły podstawowej.  

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Już ci wyjaśniam bo widzę że masz problemy. Orange w ramach POPC realizuje projekty w kilku województwach. Realizuje to z moich podatków. Nawet jeśli działa tam inny operator ze światłowodem, tworzą sieć nakładkową z dotacji (zaburzając konkurencyjność). W województwach w których nie prowadzi inwestycji POPC zaklepuje rentowne obszary podając nieprawdziwe dane aby nie dopuścić konkurencji. Rozumiesz już? Jeśli nie to już nie odpisuj - szkoda mojego czasu na dyskusję z Tobą.

 

Na forum opisuję jak nieuczciwą politykę prowadzi ten operator. I nie tracę na to energii, wręcz przeciwnie - sprawia mi to satysfakcję. A taki zlot pracowników firmy oraz reszty płatnych klakierów świadczy że prawda boli.

Ja oczywiście nie korzystam i nie zamierzam korzystać z usług tej firmy 🙂 Jeszcze tak nisko nie upadłem. Po prostu oburza mnie jej dwulicowość i to, że blokują możliwość rozwoju usług na terenach na których jest realna szansa, że wraz ze wsparciem POPC pojawiłaby się konkurencja.

 

A i biznes swój również prowadzę, byłem nawet kiedyś klientem usług biznesowych Orange ale dziękuję za pomysły na nowe usługi.

 

@Piotrekk85 

Tak brak kart VDSL i już nie doposażają w nie szafek. Temat zamknięty. Teraz tylko światłowód, który także i tu ma być wcześniej lub później.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsal Poczytaj proszę o popc, hurtowym dostępie do infrastruktury i jeszcze wielu innych aspektach, z decyzjami uke włącznie.  Niestety ale brak wiedzy w tym zakresie kompletnie wyklucza merytoryczną dyskusję. Tworzysz jakieś teorie niczym nie poparte. 

Pozdrawiam


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dostępność światłowodu

Sama odpowiedź mogłaby ujść jako wypowiedź laika, ale po tym co dodatkowo napisałeś (ad personam) ciężko postrzegać Ciebie jako godnego mojej uwagi interlokutora. Dla mnie EOT.

Swoją drogą pragnę zauważyć, że Twoje wypowiedzi pod adresem Orange jak i lokalnych urzędników wydają się wyczerpywać znamiona czynu zabronionego opisanego w art 212 KK, które ścigane są z oskarżenia prywatnego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Zapraszam w takim razie urzędnika, który przynajmniej od 6 lat nie dokonuje korekty nieprawidłowych informacji, pomimo tego, że takie dane mu się wskazuje. Ba na żądanie wyjaśnień ze strony Orange otrzymuje odpowiedź że tak - dane zaprezentowane są niewłaściwe - nic z tym nie robi; przed oblicze niezawisłego sądu. Jak również pracownika Orange który cyklicznie te dane niewłaściwie tam raportuje.

 

Moja historia poparta korespondencją z nimi to:

 

2014 r. - krótkie zasygnalizowanie, że coś jest nie tak z wykazami UKE bo nie pokrywają się w żaden sposób z lokalizacjami które znam. Wszystkie niezgodne dane pochodziły od Orange. OK, pomylili się pomyślałem. Poprawią w następnym.

 

2016 r. - kolejne pismo do UKE z pytaniem czemu nadal nie są poprawione, zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości bo dwa lata to jednak sporo czasu na korekty. Dostaję odpowiedź, że dokładamy starań ....

 

2019 r. - kolejne pismo o którym tu rozmawiamy, już przestałem mieć wątpliwości gdy zobaczyłem wykaz tzw. białych plam i te obszary oczywiście się tam nie znalazły, pomimo, że powinny wg ustawy. Zapytałem więc po raz kolejny, na co idą moje pieniądze - skoro od tylu lat firma podaje nieprawidłowe dane i nikt nie ma zamiaru tego skorygować w wykazach.

 

Mam nadzieję, że urażone osoby mi to przed niezawisłym sądem wyjaśnią.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dostępność światłowodu

Proponuję ochłonąć, przespać się i powrócić do tematu bez przysłowiowego "drapania" się na wzajem Emotikon: Mrugający

 

Z każdej opresji jest wyjście, tylko trzeba je na spokojnie znaleźć Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Masz rację, a bo mnie zdenerwowały...

 

Robią mnie w bambuko od lat i piszę o tym głośno to przychodzi mi jeden z drugim i piszę że jak mi się nie podoba to żebym brał za łopatę i kopał sam kabel... No i podatki płacił dalej na ten bajzel.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

A mam jeszcze pytanie i prośbę

Czy mógłbyś pobrać plik zip z danymi o VDSL http://www.hurt-orange.pl/wp-content/plugins/download-attachments/includes/download.php?id=13687 ?

Po rozpakowaniu w środku są dwa archiwa. Rozpakuj archiwum Baza_VDSL.zip . Tam są dalej dwa pliki csv. Czy Twój adres jest ujęty w tych zestawieniach? Ew czy w ostatniej kolumnie uwagi jest coś wpisane?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Dzięki, to duże pliki będę mógł je sprawdzić jutro w biurze dopiero. Dam znać. Myślisz, że przez tyle lat żaden pracownik tego nie zweryfikował? Oni nawet odpowiadają do UKE, na moje wątpliwości, że zgłoszona przeze mnie adresacja to faktycznie lokalizacje tylko z ADSL 10/20Mbit i rekomendują abym sobie sprawdzał dostępność stronie orange.pl 🙂 https://prnt.sc/p1utuk

 

Na własnej stronie i infolinii dane są zgodne ze stanem faktycznym. Jedynie do urzędów raportują co innego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Mapa zasięgu ma inny system zasilenia adresów niż reszta aplikacji to dla mnie nie jest wyznacznik.

To co jest bezpośrednio z systemów sprzedażowych, jest po wpisaniu adresu tutaj https://www.orange.pl/zamawiam-swiatlowod (z tym, że jeśli masz już usługę w Orange co absurdalne musisz wybrać scenariusz przedłużam umowę bo nowa umowa oznacza usługę na drugim łączu co zwykle wyrzuca mniejsze prędkości).

Podejrzewam, że przy Twoim adresie może być komentarza coś z "prawdopodobne".