Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

Witam mam obecnie umowę w Orange na internet LTE do domu jednak limit 250 GB nie jest dla mnie wystarczający. Ostatnio jednak firma zicom infrastruktura zaczęła budowę sieci w ramach POPC obszar tarnowski A, problem jednak jest w tym że budowa sieci w mojej miejscowości została anulowana z powodu istniejącej sieci (co prawda obecny operator ma sieć światłowodowa ale przyłącze 300/60 kosztuje 99 zł co w porównaniu do Orange i pobliskich lokalnych operatorów jest bardzo wysoką ceną) ponieważ zicom nie chce duplikować sieci. Moje pytanie więc jest takie czy jest jakaś opcja na zmienie tej decyzji, czy może Orange może coś w tej sprawie zmienić. Bo myślę że naprawdę u nas patrząc się na to jak dużo osób ma od nich Neostradę światłowód byłby dość popularny. Miejscowość: 33-130 Biskupice Radłowskie

 

 

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

@XaweryYoka  jeśli jest już światłowód, to Orange nie będzie swojej sieci robić, pozostaje skorzystać z tego co jest. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

Mhm dobra to może inaczej ... Nie orientuje się ktoś czy można to zgłosić gdzieś np do UKE bo jakby firma sobie zrobiła w jakimś sensie monopol i jeszcze cena ponad 100zł za łącze 300/60 które z opini jest bardzo niestabilne to żart 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

@XaweryYoka: nie wiem jakie Ty masz oferty lokalnie, ale patrząc na aktualne oferty od Orange to 100PLN miesięcznie za łącze światłowodowe nie jest IMHO ceną szczególnie wygórowaną. Na pewno nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń do kogokolwiek, szczególne że z tej oferty nie korzystasz.

Szczerze? Jeśli przyszedłeś tu po radę to nie zastanawiaj się tylko bierz światłowód od tego kto w tej chwili oferuje najkorzystniejsze warunki. Rozejrzyj się na forum było sporo na ten temat pisane.

Jeśli tylko odczułeś potrzebę ponarzekania sobie to też miło, wyrazy współczucia, rozumiem Twoją frustrację.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

@XaweryYokaNie ma śladu po jakichkolwiek usługach FTTH od Orange , a i o planach rozbudowy o usługi światłowodowe nie znalazłem nigdzie wzmianki. Jeśli jest już operator świadczący usługi optyczne, to Orange raczej nie dubluje sieci, bo naraża się na koszty, a zysk wątpliwy, bo na terenie, gdzie niedawno wszedł inny operator "spragnieni" szybkiego netu biorą usługi na pniu i podpisują umowy długoterminowe. Inwestycja w tym rejonie jest po prostu nieopłacalna (wiem coś o tym, u mnie w miejscowości jest 3 operatorów alternatywnych i inwestycje Orange spadły z planu, mimo, że wszyscy piszą, że będą!!!)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

Mhm no trudno widocznie nie ma co liczyć na normalny internet skoro lokalny operator ma bardzo niestabilne łącze, nie chciał mi wysłać wzorów umowy cennika i regulaminu a jak już wysłał to się okazało że nie ma zapisków o prędkościach minimalnych maksymalnych i zwykle dostępnych jedynie co to na chwilę obecną mogę złożyć skargę do UKE w związku z tymi prędkościami bo operator ma obowiązek taki zapisek mieć w umówię. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

@XaweryYoka: Co prawda to jest samopomocowe forum Orange, ale z czystej ciekawości spytam co to za lokalny operator co oferuje tak (jak konkretnie?) niestabilne łącze i skąd wiesz że będzie niestabilne skoro go nie masz?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

@XaweryYoka  tu stanę po stronie @j131 . Niestabilne FTTH. I to u całego operatora. Niemożliwe ftth jest albo nie. To nie miedź. Może ma ten i ów problemy chwilowe. Może to wynika z niewiedzy i odczucia po wi-fi, a nie rzetelnej kontroli speedtestu usługi? Wydaje mi się że ta opinia jest tendencyjna...jak sam nie sprawdzisz, nie przekonasz się...

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

Racja opieram się tylko na opiniach ale z drugiej strony w razie czego utykam z nimi na 2 lata ale z drugiej strony zawsze można pisać skargi do UKE w razie czego szczególnie że teraz jest ten certyfikowany speed test

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Dostępność światłowodu w miejscowości Biskupice Radłowskie

A ja dodatkowo z ciekawości wszedłem na stronę tego Zicom i obecne ceny maja bardzo fajne, dużo lepsze niż Orange. Jesteś pewien, że nie możesz z tej promocji skorzystać?