Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do sieci światłowodowej


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dostęp do sieci światłowodowej

Cześć,

W ramach unii światłowodowej w mojej miejscowości(wieś) została położona sieć światłowodowa. Światłowody zostały położone wzdłuż całej miejscowości, a więc przy mojej posesji. Niestety jak się okazało przy wszystkich posesjach został pozostawiony kabel na powierzchni do późniejszego przyłączenia oprócz mojej, co sprawia że jako jedyny nie mam możliwości podłączenia światłowodu mimo, że kable idą pół metra od płotu. Dodatkowo po sąsiedzku obok mnie jest działka, z rozpadającą się stodołą, w której nikt nie mieszka, a kable jest pozostawiony do przyłączenia, taka sama sytuacja jest jeszcze 200 metrów dalej, również pusty niezamieszkały dom. Sytuacja trochę frustrująca, bo zostałem wykluczony, a obok 50 metrów pusta działka dostęp może mieć. Dodatkowo zanim jakiekolwiek prace zostały rozpoczęte złożyłem deklarację, że chcę aby mnie przyłączyli(chyba złożyłem jako jedyny, bo nikt ze wsi się tym tematem nie interesował) w efekcie wszyscy mają, a ja nie.

Pytanie, teraz już raczej mogę tylko zęby w ścianę i gryźć tynk, a dostępu już nie uzyskam?

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostęp do sieci światłowodowej

Skontaktuj się z samorządem. On w ramach unii światłowodowej może wywrzeć presję na Orange. W ramach POPC są konkretne adresy i operatorzy na ich ustalenie nie mają bezpośredniego wpływu. Wykorzystanie powstałej infrastruktury z POPC do innych lokalizacji nie jest możliwe pod groźbą zwrotu dofinansowania póki nie minie okres trwałości projektu (zwykle od 3 do 5 lat).

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dostęp do sieci światłowodowej

Spróbuję uderzyć do nich, raczej słabo to wygląda, ale nic mi innego nie zostało