Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu w Słońsku


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Dostęp do światłowodu w Słońsku

Witam.

Parę miesięcy temu Orange zamontowano w mojej okolicy światłowód. I pominięty został jedynie mój dom, mimo że wszyscy sąsiedzi dookoła zostali podłączeni. Co jest tego przyczyną?

 

Słońsk, Rybacka 6

Bez tytułu.png

 

 

 

 

________________

*Dodano nazwę miejscowości w nazwie tematu - moderator Wojciech.

33 ODPOW. 33

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Dostęp do światłowodu

Było już wiele wątków w tym temacie. Przeszukaj forum A być może znajdziesz odpowiedź:)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Dostęp do światłowodu

@Pawel812 proponuję udać się do salonu w twojej okolicy i zorientuj się, jak wygląda sytuacja z podłączeniem światłowodu.

 

Jeżeli to inwestycja własna z podłączeniem światłowodu raczej nie powinno być kłopotu. Jeżeli projekt realizowany z programu POPC, to może być problem z podłączeniem.

Sprawdź na stronach UKE:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

 

Informacje o zgłoszeniu podłączenia światłowodu:

https://www.orange.pl/view/sfh


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Dostęp do światłowodu

To inwestycja własna, a jak widać i tak jest ogromny problem... Z orange już się kontaktowałem wcześniej. Przyjechali, porobili zdjęcia i oddzwonili, że nie da rady podłączyć, bo "za dużo kopania". Ja nie uznaję takiej odpowiedzi. Co to znaczy, że za dużo kopania, skoro raptem jakieś 3-5m obok sąsiedzi mają światłowód?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Dostęp do światłowodu

To sprobuj jeszcze napisac do UKE, opisz sprawe i zobaczysz co oni Ci w tej sytuacji odpowiedza. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Dostęp do światłowodu

@Pawel812 masz kontakt do techników, którzy zajmowali się instalacją światłowodu? Warto się spróbować dogadać, może zaproponować wykonanie samemu wykopu. Jeżeli nie,to zrobić jak wspomniał @byczyn_86, chociaż to bym wolał traktować jako ostateczne rozwiązanie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do światłowodu w Słońsku


@Pawel812napisał(-a)

Witam.

Parę miesięcy temu Orange zamontowano w mojej okolicy światłowód. I pominięty został jedynie mój dom, mimo że wszyscy sąsiedzi dookoła zostali podłączeni. Co jest tego przyczyną?

 

Słońsk, Rybacka 6

________________

*Dodano nazwę miejscowości w nazwie tematu - moderator Wojciech.


Który jest twój domek, ten biały w głębi po lewej stronie ? Jak biegną światłowody ? Po tych słupach elektrycznych widocznych na zdjęciu czy w kanalizacji ?

Schowek01.jpg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Dostęp do światłowodu w Słońsku

Wiem, że trochę po czasie odpisuję, ale ostatnimi czasy straciłem nadzieję, że kiedykolwiek doczekam się światłowodu jak się nie przeprowadzę gdzieś indziei, i nie mogę zalogować się na tamte konto, także musiałem stworzyć nowe.

 

Więc tak, mój dom to ten biały w głębi po lewej, światłowody biegną w kanalizacji. A skrzynka, z której biegną światłowody znajduje się około 10m od mojego domu na chodniku pod domem sąsiadów...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do światłowodu w Słońsku

Na tym zdjęciu nie widać nic. Kanalizacja jest w chodniku przy głównej drodze. Trzeba by wyjść na słupy elektryczne i dopiero do ciebie przewieszkę robić. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Dostęp do światłowodu w Słońsku

Te zdjęcia na mapach google są sprzed 8 lat, więc są trochę nieaktualne. Jutro porobię pare fotek.

 

Dowiedziałem się od CPPC, iż mój adres nie został uwzględniony w POPC

ze względu wykluczenia na etapie gridowania podczas procesu wyznaczania puli punktów adresowych do II konkursu. "Proces ten polega na nałożeniu na dany obszar siatki kwadratów o boku 250 metrów i ocenie, czy w danym kwadracie znajdują się już punkty objęte zasięgiem o wymaganej przepustowości. Jeżeli udział takich punktów przekraczał 5%, to wszystkie punkty adresowe w obrębie kwadratowego pola nie zostały wskazane jako możliwe do objęcia zasięgiem w ramach POPC". Czyli że jestem przez ich absurdalne i bezsensowne regulacje zdany na łaskę Orange, czyli nigdy w tym wypadku się nie doczekam światłowodu, nawet jeśli chciałbym ponieść wszystkie koszty instalacji, bo Orange tego nie praktykuje, jak czytałem na tym forum...

 

Niby mój adres został uwzględniony w tegorocznych konstultacjach białych obszarów NGA, więc jednak jest jakaś nadzieja, o ile nie pominą mnie znowu tylko dlatego, że wszyscy dookoła mają już światłowód.