Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

@Xtracker tak, jedna skrzynka na kilkanaście użytkowników, całą ulica lub możne nawet część osiedla.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 24
  • 0

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

Widziałem techników takich "robotników" i czasami zatrzymywali się i coś tam dłubali ale sam nie wiem co :D. Może sprawdzają jak kable podłaczyć do domów czy coś.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

Możliwe ze przyłącza robili albo kable wkładali / spawali :cathappy:


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 24
  • 0

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

Ale właśnie jak skrzynka jest oddalona z dobre 50m od mojego domu to jak oni podłaczą do mojego domu ? będzie jakis router czy coś ?.

Mam obecnie router Huawei B535


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

Jeśli masz naziemnie robione bo rozumiem, ze nie ma światłowodu napowietrznie to przyłącza so zrobione pod ziemia do domów, tak mi się wydaje. Potem od nich leci do twojego domu kabel światłowodowy, a w domu po instalacji gniazda optycznego dostajesz router 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

może się zdarzyć że włókna będą dzierżawione (nawet w przypadku łączy Orange) i wtedy dostajesz bridge a za nim jest Funbox ale to wszystko zależy czy Orange ma z kimś podpisaną umowę :cathappy:


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

@Xtracker ze słupka światłowód będzie ciągnięty bezpośrednio do Twojego domu. 50 metrów dla światłowodu nie jest dużą odległością, dla kabelka miedzianego już robi różnicę.

Po wprowadzeniu światłowodu do Twojego domu od operatora dostarczającego sygnał internetowy zależy, jakie urządzenia będziesz miał wpięte. Na końcu na pewno będzie router z możliwością podłączenia do 4 urządzeń LAN i WiFi 2,4 GHz oraz WiFi 5 GHz, chyba że zdecydujesz się na swój.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 24
  • 0

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

Zadzwoniłem i dowiedziałem się że w kwietniu będzie ! :D.

Dostępne prędkości: 300Mb/s 600Mb/s 1Gb/s.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Czy to jest skrzynka ze światłowodem ?

Prędkości takie jak zawsze, w takim razie gratulacje, u mnie tez mają w marcu - kwietniu oddać.