Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak zasięgu w centrum Lublina internet mobilny firmowy bez limitu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Brak zasięgu w centrum Lublina internet mobilny firmowy bez limitu

Dzień dobry,

 

Mam ostatnio problem, mieszkam w centrum Lublina przy ul. Aleje Racławickie 28a. W okresie od Listopada do Lutego korzystałem z internetu mobilnego przy użyciu modemu TP Link mr6400, wszystko hulało i śmigało. Od lutego nie było mnie w mieszkaniu, internet był opłacany od strony klienckiej na stronie wszystko hula ale nagle zniknął cały zasięg na routerze, praktycznie non stop jest 0 lub 1 kropka gdzie wcześniej były to 2-3 kreski, spadł mi również zasięg na telefonie który również mam w Orange. Czy ktoś może wie o co chodzi? Czy może w okresie gdzie mnie nie było coś się zmieniło i należałoby przekonfigurować router ?

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Brak zasięgu w centrum Lublina internet mobilny firmowy bez limitu

Robiłeś test krzyżowy- kartę z routera do innego urządzenia i w to urządzenie inną kartę?. Kontaktowałeś się może z BOK czy nie ma jakiś zakłóceń czy uszkodzeń? Jak działa internet na innych urządzeniach w okolicy?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak zasięgu w centrum Lublina internet mobilny firmowy bez limitu

@afq taka sytuacja może wynikać z różnych przyczyn. Nadajnik uległ awarii, jest modernizowany lub dzierżawca terenu wypowiedział umowę i nadajnik został wyłączony. Warto zadzwonić na infolinię lub napisać na czacie i zgłosić zaistniała sytuację. Im więcej zgłoszeń, tym szybciej operator zareaguje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak zasięgu w centrum Lublina internet mobilny firmowy bez limitu

@afq w Twojej okolicy przynajmniej dwa nadajniki mają prace planowe oraz są przeciążone, natomiast najbliższy nadajnik Twojej lokalizacji ma dodatkowo awarię. Zasięg jednak powinien być. Jeżeli router się nie loguje się do sieci, to warto zrobić test krzyżowy, jak sugeruje @Anonim.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Brak zasięgu w centrum Lublina internet mobilny firmowy bez limitu

@afq Twój adres znajduje się pomiędzy trzema/czterema nadajnikami. Wszystkie są obciążone.

Warto zrobić testy za pomocą programu NetMonster lub Network Cell Info Lite. To programy w których sprawdzisz nadajniki dookoła, ich zasięg, moc odbieranego sygnału. Wtedy możesz wykonać testy.

Jest fajny temat na forum i może warto zainstalować HManager (udało mi się wczoraj) i porobić testy z agregacją pasm? Wymuszenie pasm 800, 1800 w TCL - Nasz Orange

Anteny w modemie na 100% są odkręcane i możesz spróbować anteny kierunkowej w stronę Głowackiego 35. Wystaw modem jak najbardziej w strona okna. Jego położenie w domu i kierunek ustawienia w stronę BTS-ów jest ważny...Wejdź na stronę beta.btsearch.pl i sprawdź położenie nadajników wokół Twojego adresu.

Jeśli chcesz naprawdę robić testy i szukać rozwiązania stabilnego połączenia LTE, to dużo pracy przed Tobą