Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwosci podłączenia internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix jeżeli miałeś na tej linii wcześniej internet, a zrezygnowałeś z niego, to twój port został przypisany następnemu klientowi. Nie trzymają portów w rezerwie. Nie korzystasz, to podłączony zostaje następny zainteresowany.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

Mieszkam na małej wiosce znajomy obok nie korzysta z Lini 10 lat i ma ofertę na 20Mb z drugie strony ma ofertę na 10Mb ciocia z końca wsi tez ma ofertę na 10Mb nawet zaproponowała mi odstąpienie łącza ale niestety odeszła na tamten swiat i wszystko się porujnowala z tym internetem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix po prostu Twój znajomy miał farta trafił na wolny port. Ktoś zrezygnował i przydzielili innemu klientowi. Tak to obecnie wygląda. Rozbudowy nie będzie. Trzeba czekać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

No nic zobaczymy co mi odpiszą na list. A może się uda trzeba mieć choć odrobinę nadzieji. 😏


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Brak możliwosci podłączenia internetu

@MaciomixPowiem tak: skoro napisali, że brak możliwości (brak wolnych wyposażeń) to wskazuje na szafkę wyniesioną ONU. W centrali stacjonarnej zawsze jakieś porty są wolne z tytułu rotacji abonentów. Może jeszcze rolę gra odległość, dlatego warto zerknąć co jest powodem odmowy. Spotkałem się z szafą, która nie miała Neostrad, tylko same porty telefoniczne, ale to był jakiś abstrakcyjny temat. Wtedy tylko odległość od centrali gra rolę, ale to odpowiedź byłaby inna...Coś kombinują 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Brak możliwosci podłączenia internetu

Jedynym sposobem jest zebranie sąsiadów i pobliskich mieszkańców oraz wypełnienie wniosków o chęć przyłączenia światłowodu u mnie pomogło, z mojej ulicy z 70% domków wypełniło formularze i po jakimś roku czasu zaczęli kłaść światłowód. A do tego czasu miałem ledwo 10mbit na miedzianym łączu. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Brak możliwosci podłączenia internetu


@Maciomixnapisał(-a)

No nic zobaczymy co mi odpiszą na list. A może się uda trzeba mieć choć odrobinę nadzieji. 😏


Nie cierpię być czarnowidzem ale szanse że Wasz list kogoś w Orange poruszy oceniam na zero. To już prędzej (choć też bez wstrzymywania oddechu) rozważyłbym próbę jakiejś zbiorowej akcji w kierunku sugerowanym przez @Czullo. Chodzi o to, że infrastruktura miedziana jest w zasadzie spisana przez operatora na straty, cała strategia rozwoju opiera się na światłowodach i sieciach komórkowych. Więc uniżone prośby klienta o wsparcie internetu na łączu miedzianym mogą mniej znaczyć niż zbiorowa akcja licznej grupy potencjalnych klientów domagających się światłowodu.

Z tego co piszesz wynika że żadnej rozsądnej alternatywy też nie masz?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

W weekend popytam kto bedzie chętny u nas w okolicy i postaram się złożyć wniosek o światłowód, lecz to napewno potrwać może kilka lat.  Znając ich pośpiech to napewno nie prędko.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix  To tak pewnie potrwa ale warto spróbować 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Czullo  a to byla inwestycja orange czy budowali ze sparciem popc?

U mnie (u rodzicow) zebralem 50 deklaracji na 60 i od półtora roku cisz. Kawalek  sieci juz wybudowany i korzystają ludzie (17 adresow). 

Moze takie rzeczy to tylko u mnie na północy 😂😂😂