Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

Dzien dobry, jestem nowym użytkownikiem forum, może ktoś z was poradzi mi co mogę podziałć w mojej sytuacji. 

 

Miejscowość gmina Stawiguda - między ul. Kwiatowa a Polną.

 

W gminie w tym roku będzie tworzona sieć światłowodu, niestety mojego adresu nie ma nawet na mapach nexery czy tez strony UKE-wyszukiwarka (nie mogę zgłosić zapotrzebowania) . Budynek budowany od roku 2020. Inne budynki przy ulicy również przez ostatnie 2 lata powstawały. 

Co najgorsze nawet zasięgu LTE mobilnego internetu nie ma w tym miejscu AKURAT. 

 

CO MOGĘ ZROBIĆ ŻEBY MÓJ ADRES ZOSTAŁ WZIĘTY POD UWAGĘ? Przy usuwaniu białych plam. 

 

Chciałbym przenieść tam firmę, a bez stałego internetu nie da rady... Mam nóż na karku. 

Bardzo proszę o poradę. 

 

 

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

Pogadaj z wójtem by skontaktował się z nexerą. Oni planują po skończeniu popc podłączyć inne adresy. Na razie po prostu mają duże opóźnienia.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

Wiem że zaraz rusza budowa, a mojego adresu niestety nie ma. Odemnie do ulicy Polnej na której jest planowany światłowód jest niespełna 100 m.

W tygodniu zjawię się w gminie, ciekaw czy cokolwiek Wójt będzie mógł poradzić.

 

Nexera i tak zleci to jakiemuś podmiotowi. Od. Nexery dowiedziałem się że bez planów nie są w stanie podpiąć nieujętych budynków. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

Nexera deklaruje dużo chęci. Tylko kwestia logistyki. Na pewno w krótkim czasie nic nie będzie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

@Igor_Piotrkowsk wiem, że to alternatywa, ale gdy się nie ma co się lubi...https://internetsat.pl/ 

Druga opcją jest ISP lokalny. Swego czasu miałem net po radiówce. Zasięg ów operator miał kilkunastokilometrowy i dość dobrą jakość i zestaw prędkości oferowanych. Poszukaj w okolicy w większych miasteczkach czy przypadkiem nie ma takiego dostawcy. Troszkę zamieszania jest z antenami kierunkowymi, ale mój oferował nawet stałe IP publiczne, co dla firmy jest lepsze niż zmienne. 

Zerknij też na okolicę i rozmieszczenie nadajników BTS. Wystarczy może dobra antena kierunkowa i da radę pracować. Poszukaj na beta.btseatch.pl i na http://www.orange.pl/mapazasiegu czy przypadkiem twój adres nie podlega pod agregację pasm i jak wygląda sytuacja teoretyczna z zasięgiem w Orange


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

Zawsze można spróbować napisać na ten adres bialaplama@cppc.gov.pl


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH


@Igor_Piotrkowsknapisał(-a)

Dzien dobry, jestem nowym użytkownikiem forum, może ktoś z was poradzi mi co mogę podziałć w mojej sytuacji. 

 

Miejscowość gmina Stawiguda - między ul. Kwiatowa a Polną.

 

W gminie w tym roku będzie tworzona sieć światłowodu, niestety mojego adresu nie ma nawet na mapach nexery czy tez strony UKE-wyszukiwarka (nie mogę zgłosić zapotrzebowania) . Budynek budowany od roku 2020. Inne budynki przy ulicy również przez ostatnie 2 lata powstawały. 

Co najgorsze nawet zasięgu LTE mobilnego internetu nie ma w tym miejscu AKURAT. 

 

CO MOGĘ ZROBIĆ ŻEBY MÓJ ADRES ZOSTAŁ WZIĘTY POD UWAGĘ? Przy usuwaniu białych plam. 

 

Chciałbym przenieść tam firmę, a bez stałego internetu nie da rady... Mam nóż na karku. 

Bardzo proszę o poradę. 

 

 


Bloków nie ma na planach bo dopiero się budują a plany powstawały 5-6 lat temu. Pogadaj z Deweloperem a najlepiej zorientowany będzie kierownik budowy. Spytaj czy zgłaszał się do niego Orange w kwestii budowy sieci światłowodowej na tym osiedlu.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

To jest domek jednorodziny nie blok. 

Nie ma. Developera sam buduję. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

@Igor_Piotrkowsk  to nie zapomnij o przygotowaniu go na ewentualne media. W zależności jak będą przebiegały w ulicy warto zrobić przelot z ewentualnej podwieszka na np strych ( rurka peszla w puszce podtynkowej z pilotem) lub ziemne przyłącze ( rura HDPE lub arot z domu lub analogicznej puszki podtynkowej z podmurówki do puszki w ogrodzeniu również z pilotem) 

Warto pomyśleć wcześniej niż później ryć w ziemi czy włazić na komin


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

BRAK dostępu jakich kolwiek USŁUG INTERNETOWYCH

Jest przygotowane wszystko pod światłowód... 😁 Teraz tylko musi być doprowadzony.