Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja pasm w routerze huawei B535

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Agregacja pasm w routerze huawei B535

Witam wszystkich forumowiczów. To pytanie to wynik mojego innego pytania dotyczącego braku BTS 167044. Mój router Huawei B535 agreguje dwa pasma i mogę zrobić to w następujący sposób:

1) 800Mhz + 2600Mhz z BTS 167238

2) 1800Mhz + 2100Mhz z BTS 167061

Nie jestem w stanie wymusić połączenia z innymi pasmami na tych BTSach. Nie mogę zatem zaagregować innych par pasm. Posiadam antenę zewnętrzną panelową cybertecha ale jej inne ustawienia względem BTS wpływają jedynie na prędkość DL/UL z określonych BTS ale nie sposób wymusić połączenia z innymi pasmami.

Teraz pytanie czy jest na to jakiś sposób? Dlaczego znajdujący się bliżej mniej BTS 167238 nie oferuje połączenia z pasmami 1800Mhz i 2100Mhz choć z mapy BTS Search wynika że takie są przez niego obsługiwane?

Inne pytanie - czy zakup Huawei B818 który agreguje 4 pasma spowoduje że router wymusi takie połączenie? Aby agregować pasma wszystkie muszą pochodzić z jednego BTS-a więc to dla mnie bardzo istotne.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja pasm w routerze huawei B535

@bary_kalisz to jakie pasma są dostępne na nadajniku oraz tak nadajnik jest skonfigurowany, to możesz agregować pasma. Widocznie z danych nadajników tak możesz zagregować i Ty tego nie zmienisz. To już operator odpowiednio konfiguruje.

Co do dostępnych pasm z nadajników, nie sugeruje się stroną BT Search. Tam są podane tylko pozwolenia, co nie oznacza, że pasma będą dostępne. Pozwolenia mogą być na wszystkie pasma, a dostępne jedni, dwa, trzy.

Żeby zagregować 4 pasma, nadajnik musi je udostępniać i być skonfigurowany pod taką możliwość, a użytkownik musi być połączony do jednego nadajnika. Nie da się agregować pasma z różnych nadajników.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Agregacja pasm w routerze huawei B535

U mnie 2100 i 1800 na obecną chwilę też nie agreguje w T-Mobile. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja pasm w routerze huawei B535

@bary_kalisz to jakie pasma są dostępne na nadajniku oraz tak nadajnik jest skonfigurowany, to możesz agregować pasma. Widocznie z danych nadajników tak możesz zagregować i Ty tego nie zmienisz. To już operator odpowiednio konfiguruje.

Co do dostępnych pasm z nadajników, nie sugeruje się stroną BT Search. Tam są podane tylko pozwolenia, co nie oznacza, że pasma będą dostępne. Pozwolenia mogą być na wszystkie pasma, a dostępne jedni, dwa, trzy.

Żeby zagregować 4 pasma, nadajnik musi je udostępniać i być skonfigurowany pod taką możliwość, a użytkownik musi być połączony do jednego nadajnika. Nie da się agregować pasma z różnych nadajników.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Agregacja pasm w routerze huawei B535

Dziekuje za odpowiedź. Nie wiedziałem ze BT search pokazuje tylko teorie, byłem przekonany że można na niej polegać jeśli chodzi i pasma i BTS, dziękuję za uświadomienie. Gdzie zatem można dowiedzieć się jakie faktycznie pasma oferuje operator na danym BTS? Czy w ogóle można to gdzieś sprawdzić? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja pasm w routerze huawei B535

@bary_kalisz jak uda się na infolinii, czacie trafić na kompetentnego konsultanta, to uzyskasz informacje na temat interesującego nadajnika oraz dostępnych pasmach na nadajniku.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Agregacja pasm w routerze huawei B535

@bary_kalisz 

Skoro masz router Huawei to są programy do wymuszenia określonych pasm.
Na Android używam aplikacji huaCTRL pro, jest płatna kilka złotych. Na Windows jest program LTEMonitor. Są też i inne programy/aplikacje ale moim zdaniem najlepszy jest huaCTRL. Pokazuje też z jakim nadajnikiem się połączysz ale niestety nie działa to idealnie.
Posiadam router B818 to nie muszę nic wymuszać ale dla zabawy można fajnie sprawdzić czy dane pasmo jest na nadajniku. Na nadajniku z którego korzystam mam cztery pasma.